Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

12-06-2018 21:45:00

Centralny Port Komunikacyjny jednak nie powstanie?

INFO: Rząd zdecydował o pozostawieniu lotniska Chopina. Dlatego pojawiły się wątpliwości, czy Centralny Port Komunikacyjny powstanie - pisze interia.pl.

 

Portal podaje, że o niespodziewanej wolcie w sprawie lotniska Chopina miał zdecydować premier Mateusz Morawiecki.

- Nie ma mowy o likwidacji Okęcia. Będzie ważnym i wygodnym dla warszawiaków uzupełnieniem Centralnego Portu Lotniczego. Taka jest wola i decyzja premiera Morawieckiego - mówił w TVN24 CEP Ryszard Czarnecki, europoseł PiS.

Z kolei minister infrastruktury JE Andrzej Adamczyk zaznaczył, że "prawdopodobnie lotnisko Okęcie będzie funkcjonowało wespół w zespół z Centralnym Portem Komunikacyjnym".

Eksperci nie kryją zaskoczenia. Ich zdaniem, pozostawienie Okęcia czyni projekt budowy CPK bezsensownym.

 

Źródło: interia.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 12-06-2018 22:34:22 | odpowiedz
    Jak już pisałem, CPK jest przeznaczony głównie dla amerykańskiego woja. Dlatego na jego powstanie nie mają wpływu wyniki analiz ruchu cywilnego, a także to, czy w pobliżu są jakieś inne lotniska.

  • Pokręcone życiorysy, aż się wierzyć nie chce :D

    Wątek o ludziach mniej lub bardziej z UPR związanych, czego po czasie poznać po sobie nie dają :D 1) Robert Smoktunowicz - sygnatariusz Ruchu Polityki Realnej 2) Julia Pitera - członek Unii...
  • Po co w ogóle podatki?

    Znaczna część libertarian kwestionuje każdy system podatkowy. Zatem - po co podatki? http://libertarianizm.wordpress.com/files/2009/03/sar.jpg
  • oto "polacy"

    oto polscy eurodeputowani, głosujący przeciwko uhonorowaniu jednego z największych bohaterów najnowszej historii swojego kraju - rotmistrza Witolda Pileckiego: Jerzy Buzek (wybrany z listy...
  • Polski Emigrant-czy wróci do kraju???

    Czuję potrzebę otwarcia takiego wątku. Sam jestem na emigracji od ponad 5 lat. Mieszkam w Niemczech, jestem lekarzem. Wyjechałem z Polski bo gdybym nie wyjechał to pewnie tyrałbym na dyżurach za...
  • Armia RP - czyli nieudaczny sługus świata.

    Jeżeli chodzi o walke dla narkotykowego lobby czy ropy, gdzie Polska i z jednego i z drugiego nic nie ma.Jesteśmy pierwsi.W byciu sługusem Amerykańskiej armii polska jest naprawde dobra.Można...
  • Tłumaczenie imon na polski

    Zgłaszam nie tyle nawet uwagę co protest. Niepotrzebne udziwnienie. Widać, że robione na siłę. Nie mam nic przeciwko jeśli ktoś czasem użyje polskiego imienia, bo np. zapomniał poprawnej wersji....

Poczytaj również

  • Ujawniono list Rokity do Geremka | 22-02-2019 11:00:00

    INFO: Dziennikarze "Rzeczpospolitej" ujawnili list p. Jana Rokity do p. Bronisława Geremka, w którym alarmował o niszczeniu archiwów MSW.

  • Obalono pomnik ks. Jankowskiego | 22-02-2019 06:45:00

    INFO: Grupa mężczyzn przewróciła pomnik ks. Henryka Jankowskiego w Gdańsku - pisze dorzeczy.pl.

  • Prezydent wydał 40 tys. zł na... zakładki do książek | 21-02-2019 21:45:00

    INFO: Marnotrawienie pieniędzy podatników trwa w najlepsze. Kancelaria Prezydenta wydała aż 37,8 tysiąca złotych na zakładki do książek.
     

  • Afera PCK z posłem PiS w tle | 21-02-2019 19:30:00

    INFO: W badanej przez prokuraturę aferze PCK oprócz ubrań dla biednych, ginęła także żywność ze zbiórek - podaje wprost.pl.

  • Ordo Iuris: Rada Europy domaga się wprowadzania ideologii gender | 21-02-2019 17:30:00

    INFO: Ordo Iuris alarmuje, że Rada Europy domaga się wprowadzania ideologii gender.

  • Samorządy chcą rekompensat za zmiany nazw ulic | 21-02-2019 15:15:00

    INFO: Samorządy i spółdzielnie będą się domagać rekompensat za wymuszone remonty przystanków i usuwanie z elewacji tablic z zakazanymi adresami - podaje dziennik.pl.

  • Cztery ambasady interweniują w sprawie ustawy frankowej | 21-02-2019 13:15:00

    INFO: Ambasady Niemiec, Austrii, Hiszpanii i Portugalii chcą zmian w projekcie ustawy frankowej - podaje dziennik.pl.

  • Posłanka Teraz! przekazała papieżowi raport o pedofilii | 21-02-2019 11:00:00

    INFO: Posłanka Teraz! Joanna Scheuring-Wielgus, prezes fundacji "Nie lękajcie się" Marek Lisiński oraz stołeczna radna i działaczka społeczna Agata Diduszko-Zyglewska spotkali się z papieżem Franciszkiem i przekazali mu raport o pedofilii wśród polskich księży - informuje dziennik.pl.

  • Soros kupił Radio Zet | 21-02-2019 06:45:00

    INFO: To pan Jerzy Soros, międzynarodowy spekulant pochodzenia żydowskiego, stoi za zakupem Radia Zet przez spółkę Agora - podaje money.pl.

  • Polacy nie chcą, by pomagać frankowcom | 20-02-2019 21:45:00

    INFO: Z najnowszego badania Kantar Public dla Instytutu Jagiellońskiego wynika, że miażdżąca większość ankietowanych jest przeciwna ustawowemu udzielaniu pomocy kredytobiorcom we frankach szwajcarskich - podaje bankier.pl.

  • Będzie wielka spowiedź podatników | 20-02-2019 21:45:00

    INFO: Wszystkie instytucje finansowe będą zmuszone zapytać miliony klientów o rezydencję podatkową - podaje pb.pl.

  • Ziobro przedstawil projekt antylichwiarski | 20-02-2019 19:30:00

    INFO: Resort sprawiedliwości zaprezentował projekt tak zwanej ustawy antylichwiarskiej - informuje businessinsider.com.pl.

  • Kukiz`15 domaga się dymisji prezes ZUS | 20-02-2019 17:30:00

    INFO: Kukiz'15 domaga się od premiera Mateusza Morawieckiego dymisji prezes ZUS Gertrudy Uścińskiej - donosi dziennik.pl.

  • Były zarząd PKP Cargo zatrzymany | 20-02-2019 15:30:00

    INFO: Były prezes i członkowie zarządu PKP Cargo zostali zatrzymani na polecenie prokuratury - informuje dziennik.pl.

  • NIK: W szkołach marnie uczy się matematyki | 20-02-2019 13:15:00

    INFO: Z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli wynika, że nauczanie matematyki w szkołach pozostawia wiele do życzenia - podaje onet.pl.