Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

12-06-2018 15:30:00

MinFin: Rośnie dług publiczny państwa

INFO: Resort finansów informuje, że Państwowy Dług Publiczny na koniec I kw. 2018 r. wyniósł 989 179,3 mln zł, co oznacza wzrost o 2,8% wobec końca 2017 r. - podaje bankier.pl.

 

PDP wzrósł o 27 360,5 mln zł. MinFin podał ponadto, że dług sektora instytucji rządowych i samorządowych (dług EDP) stanowiący jeden z elementów kryterium fiskalnego z Maastricht wyniósł na koniec I kwartału 2018 r. 1 029 010,9 mln zł i wzrósł o 25 633,7 mln zł (+2,6%) w stosunku do końca 2017 r.

 

Źródło: bankier.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy


  • Codzienne pranie mózgu - pracuj dłużej, mniejsze szanse, że zobaczysz swoją emeryturę:X

    Kolejne łatanie dziury zwane systemem emerytalnym. Oczywiście wydłużmy wiek emerytalny, niech mniej ludzi dożyje swojej emerytury! Tak, to są świetne plany i to z ust bodajże prezesa Business...
  • Podatek od dochodów osobistych

    Ciekawi mnie, jaka dochód ma budżet z podatku od dochodów osobistych. Nie wpływ, a dochód. To znaczy, ile wynoszą koszty uzyskania tego podatku. Podejrzewam, że ponosi społeczeństwo ponosi...
  • Budżet państwa - jak dojść do normalności

    Mówimy tu niezwykle często zlikwidować to, zlikwidować tamto. Ale właściwie o jakich kwotach rozmawiamy? Sięgnąłem do ustawy budżetowej 2009 i kilku innych źródeł żeby się temu bliżej przyjrzeć....
  • zostaniemy z niczym

    http://forsal.pl/artykuly/443107,rybinski_strategia_golodupcow.html Rybiński: Strategia gołodupców Po raz pierwszy w historii Polski powstał dokument pod nazwą wieloletni plan finansowy...
  • Jak spłacić emerytów i rencistów?

    Na różnych forach zetknąłem się z sympatykami JKM. Przyznam, że zaintrygowali mnie i jednocześnie wzbudzili moją ciekawość. Jednym z nurtujących mnie pytań są wypłaty dla obecnych i przyszłych...
  • 9 marca 2013: Ratujmy zagrożony gatunek!

    http://korwin-mikke.pl/blog/wpis/ratujmy_zagrozony_gatunek_/1675 Niestety ten kto uważa, że niewolnictwo zostało zniesione, jest w poważnym błędzie. Wystarczy spojrzeć na wszelkiej maści...

Poczytaj również

  • Popularny aktor za karą śmierci | 17-10-2018 19:30:00

    OPINIA: P. Jarosław Jakimowicz, popularny aktor, nie ma wątpliwości, że kara śmierci jest potrzebna.

  • Rząd szykuje zmiany w podatku miedziowym | 17-10-2018 17:30:00

    FUTURO: Rząd przyjął projekt ustawy, która zakłada pewne zmiany w ustawie o podatku od niektórych kopalin - informuje businessinsider.com.pl.

  • PSL - szczególnie groźna formacja | 17-10-2018 15:30:00

    OPINIA: PSL było w III RP formacją szczególnie groźną - powiedział w rozmowie z portalem dorzeczy.pl p. Piotr Lisiewicz, zastępca redaktora naczelnego „Gazety Polskiej”.

  • Rząd pomoże bankutom | 17-10-2018 13:15:00

    INFO: Resort przedsiębiorczości uważa, że warto wyłożyć państwowe pieniądze na zapobieganie upadłościom firm i ich restrukturyzację - czytamy w "Pulsie Biznesu".

  • PIP chce wyższych kar za łamanie praw pracowniczych | 17-10-2018 11:00:00

    INFO: Według Państwowej Inspekcji Pracy, kary za łamanie praw pracownicych są zbyt niskie - podaje pb.pl.

  • Szok. PKW nie wie, które głosy uznać za ważne | 17-10-2018 06:45:00

    INFO: Choć wybory samorządowe już w najbliższą niedzielę, Państwowa Komisja Wyborcza wciąż ma wątpliwości, które głosy uznać za ważne, a które nie - pisze portal gazetaprawna.pl.

  • Ziobro: Łapówka będzie zbrodnią! | 16-10-2018 21:15:00

    FUTURO: Za przyjęcie korzyści majątkowej o wartości powyżej 1 mln zł będzie groziło nawet 20 lat pozbawienia wolności - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

  • Rząd bada, skąd się biorą w Polsce imigranci | 16-10-2018 17:30:00

    INFO: Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że rząd przystąpił do weryfikacji osób, które przybywają do Polski z zagranicy - donosi pch24.pl.

  • Wywrócą podatki dochodowe do góry nogami | 16-10-2018 15:30:00

    FUTURO: W resorcie finansów tworzone są projekty ustaw całkowicie wywracające obecny system - podaje interia.pl.

  • Rodzice zapłacą ZUS za korepetycje? | 16-10-2018 13:15:00

    INFO: Jeśli nauczyciel nie rejestruje biznesu, trzeba zapłacić za niego składki na ubezpieczenie. Efektem nowych przepisów może być wzrost szarej strefy - pisze "Rzeczpospolita".

  • Druga twarz Morawieckiego | 16-10-2018 11:00:00

    INFO: Z opublikowanych nagrań wynika, że obecny premier Polski - na zewnątrz grający zatroskanego socjalistę - za nic ma zdrowie znanego polskiego sportowca - podaje onet.pl.

  • Resort środowiska wprowadzi nowe wymogi | 16-10-2018 06:45:00

    FUTURO: Ministerstwo Środowiska szykuje zmiany dotyczące minimalnych rocznych poziomów odzysku i recyklingu dla opakowań wielomateriałowych i dla opakowań po środkach niebezpiecznych - informuje podatki.biz.

  • Wassermann zapowiada budowę metra w Krakowie | 15-10-2018 21:45:00

    INFO: WCz. Małgorzata Wassermann, kandydatka PiS na prezydenta Krakowa, zapowiedziała budowę metra w Krakowie - podaje onet.pl.

  • Kandydat PiS chce być radnym... "Pragi Połódnie" | 15-10-2018 19:30:00

    INFO: Byle jak, byle gdzie, byle na stołek? Na plakacie promującym kandydaturę p. Sebastiana Kalety do rady Warszawy pojawił się potworny błąd ortograficzny - informuje portal wirtualnemedia.pl.

  • "PiS Index" radzi sobie coraz gorzej | 15-10-2018 17:30:00

    INFO: Skonstruowany przez money.pl "PiS Index" radzi sobie coraz gorzej na giełdzie.