Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

05-04-2010 10:17:56

Ministerstwo Zdrowia zwalcza sklepy zielarskie

INFO: Ministerstwo Zdrowia zakazuje sklepom zielarsko-medycznym sprzedaży kolejnych podstawowych specyfików leczniczych, a to może spowodować ich likwidację.

 

W listopadzie 2009 r. Ministerstwo Zdrowia wydało rozporządzenie, które sprawiło, że w sklepach zielarskich nie można sprzedawać wielu preparatów. Teraz resort przekazał do konsultacji kolejne rozporządzenie, zgodnie z którym w sklepach zielarskich nie będzie można sprzedawać 94 podstawowych leków ziołowych.

 

P. Urszula Jarosz z Izby Zielarskiej mówi, że specyfiki, które są wycofywane ze sklepów zielarskich, były sprzedawane od 30 lat i nikomu to nie przeszkadzało.

- Wprowadzone przez Ministerstwo Zdrowia ograniczenia w dystrybucji produktów leczniczych w sklepach zielarsko-medycznych doprowadziły już do likwidacji wielu z nich. Jeśli ta sytuacja nie zmieni się, to doprowadzi to w efekcie do masowej likwidacji tych podmiotów gospodarczych - uważa p. Jarosz.

 

Ministerstwo Zdrowia zaznacza, że część specyfików nie przeszła procesu harmonizacji, czyli dostosowania dokumentacji rejestracyjnej do wymogów UE. Niektórzy producenci nie byli zainteresowani harmonizacją, bo był to zbyt wysoki koszt w porównaniu z opłacalnością sprzedaży preparatów.

 

Ile i komu zapłacili aptekarze i koncerny farmaceutyczne?

 

Źródło: biznes.onet.pl

Opracował: TC

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

 • 05-04-2010 13:46:44 | odpowiedz
  Ponieważ ziół nie można patentować więc jedynym wyjściem jest zabronić ich sprzedaży. Wtedy farmaceuci jako monopoliści zbiorą obfite żniwo ze sprzedaży trujących tabletek. Komu służy nasze ministerstwo zdrowia? Czy my mamy jeszcze jakąś ojczyznę? UE okazuje się być gorsza niż KOMUNA w najgorszym tego wydaniu. Panie Januszu - kiedyś pisał Pan, że żywność nie jest tak ważna i byłby Pan wdzięczny, gdyby ktoś zafundował Panu całoroczne odżywianie się tą przechemizowaną (śmieciową) żywnością. Myślę, że tutaj jest Pan w błędzie bo wkrótce przyjechałby po Pana "ORCUS" z lawetą ..... Podobny problem dotyczy GMO czyli tej pseudo-żywności, która jest patentowana przez koncerny chemiczne a która z prawdziwą żywnością nie ma nic wspólnego. Jeśli ktoś położy łapę na wszystkich ziarnach i żywności na Świecie, wtedy skończy się nasza "WOLNOŚĆ" (a raczej marzenie o niej) na zawsze. Będziemy musieli się odżywiać gorzej niż zwierzęta i tak również będziemy traktowani. Nie wszystko można przeliczać na pieniądze, bo co komu po pieniądzach kiedy kończy się zdrowie i trzeba umierać !!!
  • 05-04-2010 14:21:19 | odpowiedz
   Zgadza sie. Koncerny farmaceutyczne chcą mieć monopol na trucie nas, za nasze pieniądze.
   • 06-04-2010 05:46:40 | odpowiedz
    Nie będą musiały nas truć. Mogą spokojnie zafundować nam kurację odchudzającą. Tak jak Stalin Ukraińcom...
 • 05-04-2010 15:36:53 | odpowiedz
  To nie aptekarze, a koncerny farmaceutyczne - preparaty ziołowe są znacznie tańsze i często skuteczniejsze niż inne chemikalia w tabletkach! A tak nie będzie konkurencji, nie będzie problemu!
  Także pytanie brzmi: ile koncerny farmaceutyczne musiały dać w łapę i komu, żeby takie szkodliwe, i po raz kolejny ograniczające naszą wolność wyboru, regulacje wprowadzać?
 • 05-04-2010 18:17:21 | odpowiedz
  Masakra.
 • 05-04-2010 18:28:13 | odpowiedz
  To skandal, ja pracowałam kiedyś w sklepie zielarskim i naprawdę uważam, że tak nie może być, już wtedy jak ja pracowałam wiele preparatów trzeba było wycofać, bo było to zarejestrowane jako lek, a nie suplement diety, chociaż składem się nie różniło od innego preparatu, który był jako suplement diety, bardzo mnie to zasmuciło, bo jeszcze kiedyś chciałabym móc wrócić do pracy w sklepie zielarsko-medycznym. Przecież zioła to natura i naprawdę wiele starszym osobom to pomaga, bo widziałam jak mówili i się po tym czuli. Koncerny farmaceutyczne chcą nie tylko zniszczyć zielarnie, ale tez i punkty apteczne, a na koniec wszystkich pacjentów...
 • 05-04-2010 19:11:09 | odpowiedz
  Proszę Państwa!
  Moim zdaniem chodzi o "wykończenie Herbapolów" niezależnie od tego ile ich jest w kraju pozbawiając ich sieci sprzedaży.
 • 06-04-2010 10:27:58 | odpowiedz
  Dwie pieczenie na jednym ogniu.Minister zdrowia w ramach walki ze sklepanie sprzedajacymi legalne odpowiedniki zakazanych (w rozumieniu ustawy i promowaniu, przepraszam przeciwdzialaniu narkopanii) srodków psychotropowych chce miec mozliwosc zakazywania wszystkiego co w tych sklepach jest sprzedawane,a że sprzedawane tam specyfiki, szczególnie mieszanki ziołowe (pełniące rolę legalnego odpowiednika marihuany) składają się z roślin które przez wiele lat były do nabycia w sklepach zielarskich to te rykosztem obrywają,zaś obrane na celownik sklepy z tak zwanymi dopalaczami na takie zmiany są przygotowane i wychodzą obronną ręką.
  Gdyby państwo nie zakazywało w tak restrykcyjny sposób posiadania marihuany (przykład zza Olzy pokazuje że jednak się da) to prawdopodobnie tego cyrku w ogóle by nie było, bo sprzedaż mieszanek ziołowych to jest większość obrotu obranych na celownik sklepów.
 • 06-04-2010 16:30:32 | odpowiedz
  Kolejne oganiczenie wolności. Tak trzymać!
  Chcieliście Unii, no to ją macie.
 • 07-04-2010 01:21:39 | odpowiedz
  A czy to nie jest po prostu kolejny etap wdrażania "Kodeksu Żywnościowego" (Codex Alimentarius)?
  Szczerze mówiąc nie do końca wierzyłem, że ktoś się zajmie w Polsce wdrażaniem tego Kodeksu, bowiem zawiera niesłychanie absurdalne przepisy. A jednak to robią! Czy czeka nas niedługo wprowadzenie licencjonowania prawa do uprawiania warzyw owoców i ziół w naszych własnych ogórdkach?!? Albo obowiązek faszerowania wszystkich zwierząt hodowlanych antybiotykami? Czy też obowiązek traktowania wszelkiej żywności dopuszczonej do sprzedaży dużą dawką promieniowania jonizującego?
  • 08-04-2010 22:24:36 | odpowiedz
   Dokładnie... Codex Alimentarius i jego twórca były nazista w natarciu...

   Czasy ostateczne... :) Nadciąga Królestwo Niebieskie :)
 • 10-08-2018 09:36:14 | odpowiedz

 • następna totalitarna ustawa

  Projekt ustawy Prawo geologiczne i górnicze Art. 187. W ustawie z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomosciami (Dz. U. z 2004 r. Nr 261, poz. 2603, z pózn. zm.[13])) wprowadza sie...
 • Jeszcze raz o asymetrii wiedzy...

  Znowu mnie naszło na rozważania o kwestii pełnej i wolnej odpłatności za udzielanie pomocy lekarskiej. Załóżmy , że tak się dzieje. Opowiem z życia wziętą historię. Pewien lekarz, znany mi tylko...
 • Lewacka "argumentacja" przeciwko wolnemu rynklowi [FAQ]

  Jak szybko i skutecznie zamknąć dziób lewakowi, czyli trudna sztuka prowadzenia rozmowy z debilem Poniższy zestaw najczęściej podnoszonych przeciwko kapitalizmowi lewackich "argumentów" w...
 • BIlans finansowy z Unią. Czy to możliwe?

  Popełniłem taki artykuł i wyszło mi coś takiego. W sumie to sam się zdziwiłem. Na razie jest to szkic. Na dzisiejszym Onecie pojawiła się informacja, że Ministerstwo Rozwoju Regionalnego...
 • Najlepsze państwo do życia dla libertarianina

  Pewnie wielu użytkowników forum zastanawiało się, które państwo na świecie jest najbliższe libertariańskiemu ideałowi, w którym najlepiej libertarianinowi by się żyło. Sam coraz poważniej rozważam...
 • Przekręty PO o których media milczą

  tekst z http://www.wykop.pl/ramka/556823/przekrety-i-walki-rzadu-po-o-ktorych-milcza-media/ Media w kraju wybitnie maskują przekręty obecnego rządu nagłaśniając same sukcesy, a urzędasy robią...

Poczytaj również