Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

30-01-2018 15:30:00

NIK: Rząd nieskutecznie walczył z pomorem świń

INFO: Najwyższa Izba Kontroli krytycznie oceniła działania rządu w zakresie przygotowania oraz nadzoru nad realizacją programu bioasekuracji w latach 2015-2016 i w I półroczu 2017 r., który miał zapobiec rozszerzaniu się choroby ASF u świń.

 

Zdaniem NIK, "niewłaściwie przygotowany, a następnie nierzetelnie realizowany program nie spowodował, że świnie są utrzymywane wyłącznie w stadach o najwyższym poziomie zabezpieczenia przed wirusem". NIK wskazuje, że 74% gospodarstw nie posiadało niezbędnych zabezpieczeń i podkreśla, że choroba ASF nie została zatrzymana i rozprzestrzenia się na kolejne województwa. Pod koniec 2017 r. na terenie północno-wschodniej Polski odnotowano już ponad 100 ognisk wirusa u świń. Rozwój choroby w Polsce może przynieść drastyczne skutki ekonomiczne, społeczne i wizerunkowe - zauważa NIK.

 

Źródło: nik.gov.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy


  • Korwin-Mikke i jego style debaty

    Witam wszystkich na forum jako, że piszę właśnie mój pierwszy post. Czy sądzicie, że Janusz Korwin-Mikke powinien zmienić swój sposób wygłaszania swoich poglądów. Nie chodzi mi bynajmniej o to,...
  • Właściwe decyzje Korwina, a sprawa polska.

    Na blogu można przeczytać: "Ja dobrowolnie od wielu lat starałem się NIE wpływac na politykę Partii - w nadziei, że wyhoduję jakiegoś następcę. Najwyraźniej: nie udało się. Odkąd ustapiłem z...
  • prywatna słuzba zdrowia nie zadziała?

    Witam, Jestem studentką. Śmiem wątpić w skuteczność liberalnej (dobrowolnej) śłużby zdrowia. Niezależnie od moich własnych starań jeśli mam fizyczny kontakt z innymi ludźmi to moje zdrowie nie...
  • Zapolujmy

    Przypomniałem sobie właśnie bardzo bulwersującą mnie kwestię polowań. Ot takie dziwaczne zajęcie pewnej grupy ludzi polegające na uganianiu się w różnych porach roku ze spluwą po lesie i...
  • Od policjanta do pucybuta (z "psychuszką" w tle)

    Natrafiłem na taki artykuł w necie: http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20100520/POWIAT22/457716504 . Artukuł opowiada o policjancie z Kostrzyna nad Odrą, któremu ponoć "siadła...

Poczytaj również

  • NBP ręcznie posteruje kredytami? | 15-02-2019 21:45:00

    FUTURO: Zamiast WIBOR-u stopy procentowe mogą być ustalane przez Radę Polityki Pieniężnej - informuje"Dziennik Gazeta Prawna".

  • Zarejestrowano tzw. partię o. Rydzyka | 15-02-2019 19:30:00

    INFO: Ugrupowanie nazywane jest "partią ojca Tadeusza Rydzyka" - "Ruch Prawdziwa Europa - Europa Christi" - został wpisany do ewidencji partii politycznych - informuje wp.pl.

  • Burmistrz Hajnówki zablokował marsz narodowców | 15-02-2019 17:30:00

    INFO: Burmistrz Jerzy Sirak nie wyraził zgody na organizację marszu pamięci żołnierzy wyklętych w Hajnówce - informuje wprost.pl.

  • Poczta Polska zakupi kilkadziesiąt aut elektrycznych | 15-02-2019 15:30:00

    INFO: Jak donosi portal bankier.pl, państwowy monopolista Poczta Polska zakupi kilkadziesiąt aut elektrycznych o ładowności do 800 kg.

  • Nieprawidłowości w grafenowej spółce | 15-02-2019 13:15:00

    INFO: W fimie Nano Carbon ruszył konkurs na nowego prezesa. Tyczasem warszawska prokuratura bada, czy w latach poprzednich nie doszło w firmie do nieprawidłowości - podaje rp.pl.

  • MON tworzy Wojska Obrony Cyberprzestrzeni | 15-02-2019 11:00:00

    INFO: MON tworzy Wojska Obrony Cyberprzestrzeni i już prowadzi do nich nabór - donosi rp.pl.

  • Sędzia przyjął 200 tys. zł łapówki? | 15-02-2019 06:45:00

    INFO: Śledczy chcą aresztowania sędziego Sławomira B., który obecnie orzeka w jednym z wydziałów sądu rejonowego w Warszawie - czytamy w "Super Expressie".

  • Rząd skoryguje 500+ | 14-02-2019 21:45:00

    FUTURO: Samotni rodzice, aby dostać 500+ na drugie i kolejne dziecko, nie będą musieli mieć ustalonego prawa do alimentów - donosi "Fakt".

  • Po brexicie trudniej ściągniemy przestępców z Wlk. Brytanii | 14-02-2019 19:30:00

    INFO: Po wystąpieniu Wielkiej Brytanii z UE trudniej będzie ściągnąć przestępców do Polski - czytamy w "Rzeczypospolitej".

  • Wysokie nagrody dla dyrektorów ZUS | 14-02-2019 17:30:00

    INFO: W 2018 r. dyrektorzy ZUS dostali po 23,6 tys. złotych nagrody, a ich zastępcy po 18,6 tys. zł - informuje "Super Express".

     

  • Ultralewica nie chce iść z Wiosną | 14-02-2019 15:30:00

    INFO: Wygląda na to, że działaczy Partii Razem nie będzie na listach Wiosny Roberta Biedronia w wyborach do PE - podaje interia.pl.

  • Jest azyl dla Norweżki Silje Garmo | 14-02-2019 13:15:00

    INFO: Urząd do Spraw Cudzoziemców zdecydował, że udzieli azylu obywatelce Norwegii, Silje Garmo oraz jej dwuletniej córce Eirze - donosi onet.pl.

  • Rząd walczy z problemami nieznanymi w żadnym innym ustroju | 14-02-2019 11:00:00

    INFO: Rząd przyjął projekt resortu sprawiedliwości, który ma zwalczyć mafię lekową - podaje wprost.pl.

  • Polska Fair Play - nowy projekt Gwiazdowskiego | 14-02-2019 06:45:00

    INFO: Polska Fair Play - to nazwa nowego projektu politycznego, którego powstanie ogłosił ekspert podatkowy i komentator polityczny Robert Gwiazdowski - podaje bankier.pl.

  • Kaczyński spotkał się z Kukizem | 13-02-2019 21:45:00

    INFO: W ostatnich tygodniach lider Kukiz’15 odbył serię spotkań z najważniejszymi politykami obozu rządzącego, w tym z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim i prezydentem Andrzejem Dudą - informuje "Rzeczpospolita".