Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

13-06-2018 13:15:00

Obniżka pensji samorządowców w praktyce

INFO: O 20% powinny zostać obniżone uposażenia dla parlamentarzystów i samorządowców. "Fakt" pisze, jak obniżka wygląda w praktyce.

 

Tu odejmiemy, tam dodamy i wójt wyjdzie na swoje - tak w skrócie można by opisać, jak z obniżką pensji poradził sobie p. Józef Grochowski, wójt gminy Kulesze Kościelne (woj. podlaskie). Na ostatniej sesji rady gminy wójtowi formalnie pensję obniżono z 5860 zł na 4700 zł. Jednak dzięki zwiększeniu dodatku specjalnego - z 20% do 40% sumy wynagrodzenia zasadniczego i dodatku stażowego - zamiast obecnych 10 364 zł będzie zarabiał od 1 lipca 10 180 zł.

- Uważam, że mam płacę obniżoną, ale nie o 20%, tylko o pewną kwotę, wynikającą z przepisów, do których się dostosowaliśmy - powiedział wójt. - Jeśli ja nie miałem dotąd maksymalnych poborów, to czy rada nie mogła mi ich podnieść w innych składnikach? Jeżeli przepis na to zezwala, to o co chodzi? - tłumaczył p. Grochowski.

 

Źródło: fakt.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy


  • Edukacja płatna - korzyści i szkody

    Witam Od dłuższego czasu czytam Pana Korwina, w wielu aspektach się z nim zgadzam, oprócz sposobu postrzegania edukacji. Postulat Pana Korwina, jest o całkowitym sprywatyzowaniu szkół oraz ...
  • Rynek pracy - otwarty czy zamknięty ?

    Jak to jest z otwieraniem rynku pracy dla obcokrajowców - czy to pomaga czy przeszkadza mieszkańcom państwa? Jeśli się nie mylę to nie ma państwa , któremu zaszkodziłoby otworzenie rynku pracy...
  • Ostateczne Rozwiązanie Kwestii Kościelnej?

    No, i teraz, po nastawieniu sporej części ludzi przeciw Kościołowi, za pomocą hucpy wokół krzyża przed Pałacem Prezydenckim, przypierdzielą, za pomocą jakichś prawniczych wsiu-bździu, w finansowe...
  • Wprowadzenie racjonalnego systemu

    To nie, arbitralnie, najstarsi, najlepiej wykształceni, najbogatsi, najczęściej występujący w mediach, najaktywniejsi, najreligijniejsi, najwyżsi rangą hierarchowie kościołów, najgłośniej...
  • W co wierzymy w boga czy religie i czy nie mozemy miec wlasnej narodowej religii??

    az nie wiem od czego zaczac bo temat jest tak oczywisty a zarazem tak nieoczywisty dla wiekszosci polskiego spoleczenstwa moze od poczatku zaczne od tego ze jestem praktycznie w 100% za...

Poczytaj również

  • Ustawa ws. cen prądu wymaga pilnych zmian | 16-01-2019 13:15:00

    OPINIA: Ustawa ws. cen prądu wymaga pilnych zmian; jest niejasna i nie pozwala na równoważenie interesów różnych stron - ocenia p. Maciej Bando, prezes URE.

  • Światowy Kongres Żydów potępił zabójstwo Adamowicza | 16-01-2019 11:00:00

    INFO: W imieniu międzynarodowych organizacji i gmin żydowskich, polskiego polityka opłakiwał p. Ronald S. Lauder, prezes Światowego Kongresu Żydów - podaje wprost.pl.

  • Gronkiewicz-Waltz chce ochrony | 16-01-2019 06:45:00

    INFO: Była prezydent Warszawy, p. Hanna Gronkiewicz-Waltz zwróci się do ministra spraw wewnętrznych JE Joachima Brudzińskiego z prośbą o ochronę - donosi interia.pl.

  • Żądają natychmiastowego odwołania Kurskiego | 15-01-2019 20:45:00

    INFO: WCz. Władysław Kosiniak-Kamysz, lider PSL, zwrócił się w liście do WCz Jarosława Kaczyńskiego, szefa PiS, o odwołanie p. Jacka Kurskiego, prezesa TVP - informuje interia.pl.

  • Radary mierzą prędkość... radiowozów | 15-01-2019 17:30:00

    INFO: Wideorejestratory VideoRapid i PolCam zamontowane w nieoznakowanych radiowozach policji mierzą prędkość radiowozu, a nie prędkość kontrolowanego samochodu - donosi dziennik.pl.

  • Polacy za opodatkowaniem księży | 15-01-2019 15:30:00

    INFO: Blisko połowa Polaków twierdzi, że księża nie płacą podatków - wynika z badania przeprowadzonego dla money.pl.

  • Żebrowski: Musimy mieć dostęp do broni! | 15-01-2019 13:15:00

    OPINIA: Historyk Leszek Żebrowski wyraził przekonanie, że Polacy powinni mieć dostęp do broni - podaje portal dlapolski.pl.

  • Polska nie osiągnie celu OZE na 2020 | 15-01-2019 11:00:00

    INFO: W poufnym dokumencie przesłanym Komisji Europejskiej, do którego dotarł portal WysokieNapiecie.pl, polski rząd po raz pierwszy przyznał, że nie osiągniemy planowanego udziału odnawialnych źródeł energii (OZE) w 2020 r.

  • Rząd zezygnuje z chińskich komórek? | 15-01-2019 06:45:00

    INFO: Rząd rozważa rezygnację z urządzeń mobilnych chińskich marek; ABW wydaje zalecenia dla resortów, jak korzystać z produktów i usług chińskich firm telekomunikacyjnych - czytamy w "Rzeczpospolitej".

  • W całej Polsce marsze przeciwko mowie nienawiści | 14-01-2019 21:45:00

    INFO: Po śmierci prezydenta Gdańska w wielu miastach Polski zapowiedziano marsze i wiece przeciwko nienawiści i przemocy - podaje wp.pl.

  • Owsiak zrezygnował z funkcji szefa WOŚP | 14-01-2019 19:30:00

    INFO: P. Jerzy Owsiak, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, poinformował, że złożył rezygnację z funkcji prezesa zarządu WOŚP - podaje bankier.pl.

  • Libertarianie sprzeciwiają się zakazowi sprzedaży alkoholu | 14-01-2019 17:30:00

    INFO: Kukiz'15, Stowarzyszenie KoLiber Wrocław oraz Stowarzyszenie Libertariańskie sprzeciwiają się zakazowi sprzedaży napojów alkoholowych we Wrocławiu.

  • Antysmogowe działania rządu nie przynoszą efektów | 14-01-2019 15:30:00

    INFO: Polski Alarm Smogowy alarmuje, że antysmogowe działania rządu nie przynoszą efektów - donosi interia.pl.

  • Afera w NBP: Chodzi o euro? | 14-01-2019 13:15:00

    OPINIA: Nakręcanie afery w NBP przez opozycję może nie być przypadkowe i prowadzić do rezygnacji ze złotówki i szybkiego wejścia do strefy euro - ocenił wiceminister kultury Jarosław Sellin.

  • Prezydent Gdańska dźgnięty nożem podczas finału WOŚP | 14-01-2019 11:00:00

    INFO: Prezydent Gdańska, p. Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem na scenie podczas finału WOŚP - podaje onet.pl.