Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

13-06-2018 13:15:00

Obniżka pensji samorządowców w praktyce

INFO: O 20% powinny zostać obniżone uposażenia dla parlamentarzystów i samorządowców. "Fakt" pisze, jak obniżka wygląda w praktyce.

 

Tu odejmiemy, tam dodamy i wójt wyjdzie na swoje - tak w skrócie można by opisać, jak z obniżką pensji poradził sobie p. Józef Grochowski, wójt gminy Kulesze Kościelne (woj. podlaskie). Na ostatniej sesji rady gminy wójtowi formalnie pensję obniżono z 5860 zł na 4700 zł. Jednak dzięki zwiększeniu dodatku specjalnego - z 20% do 40% sumy wynagrodzenia zasadniczego i dodatku stażowego - zamiast obecnych 10 364 zł będzie zarabiał od 1 lipca 10 180 zł.

- Uważam, że mam płacę obniżoną, ale nie o 20%, tylko o pewną kwotę, wynikającą z przepisów, do których się dostosowaliśmy - powiedział wójt. - Jeśli ja nie miałem dotąd maksymalnych poborów, to czy rada nie mogła mi ich podnieść w innych składnikach? Jeżeli przepis na to zezwala, to o co chodzi? - tłumaczył p. Grochowski.

 

Źródło: fakt.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy


  • Edukacja płatna - korzyści i szkody

    Witam Od dłuższego czasu czytam Pana Korwina, w wielu aspektach się z nim zgadzam, oprócz sposobu postrzegania edukacji. Postulat Pana Korwina, jest o całkowitym sprywatyzowaniu szkół oraz ...
  • Rynek pracy - otwarty czy zamknięty ?

    Jak to jest z otwieraniem rynku pracy dla obcokrajowców - czy to pomaga czy przeszkadza mieszkańcom państwa? Jeśli się nie mylę to nie ma państwa , któremu zaszkodziłoby otworzenie rynku pracy...
  • Ostateczne Rozwiązanie Kwestii Kościelnej?

    No, i teraz, po nastawieniu sporej części ludzi przeciw Kościołowi, za pomocą hucpy wokół krzyża przed Pałacem Prezydenckim, przypierdzielą, za pomocą jakichś prawniczych wsiu-bździu, w finansowe...
  • Wprowadzenie racjonalnego systemu

    To nie, arbitralnie, najstarsi, najlepiej wykształceni, najbogatsi, najczęściej występujący w mediach, najaktywniejsi, najreligijniejsi, najwyżsi rangą hierarchowie kościołów, najgłośniej...
  • W co wierzymy w boga czy religie i czy nie mozemy miec wlasnej narodowej religii??

    az nie wiem od czego zaczac bo temat jest tak oczywisty a zarazem tak nieoczywisty dla wiekszosci polskiego spoleczenstwa moze od poczatku zaczne od tego ze jestem praktycznie w 100% za...

Poczytaj również

  • Popularny aktor za karą śmierci | 17-10-2018 19:30:00

    OPINIA: P. Jarosław Jakimowicz, popularny aktor, nie ma wątpliwości, że kara śmierci jest potrzebna.

  • Rząd szykuje zmiany w podatku miedziowym | 17-10-2018 17:30:00

    FUTURO: Rząd przyjął projekt ustawy, która zakłada pewne zmiany w ustawie o podatku od niektórych kopalin - informuje businessinsider.com.pl.

  • PSL - szczególnie groźna formacja | 17-10-2018 15:30:00

    OPINIA: PSL było w III RP formacją szczególnie groźną - powiedział w rozmowie z portalem dorzeczy.pl p. Piotr Lisiewicz, zastępca redaktora naczelnego „Gazety Polskiej”.

  • Rząd pomoże bankutom | 17-10-2018 13:15:00

    INFO: Resort przedsiębiorczości uważa, że warto wyłożyć państwowe pieniądze na zapobieganie upadłościom firm i ich restrukturyzację - czytamy w "Pulsie Biznesu".

  • PIP chce wyższych kar za łamanie praw pracowniczych | 17-10-2018 11:00:00

    INFO: Według Państwowej Inspekcji Pracy, kary za łamanie praw pracownicych są zbyt niskie - podaje pb.pl.

  • Szok. PKW nie wie, które głosy uznać za ważne | 17-10-2018 06:45:00

    INFO: Choć wybory samorządowe już w najbliższą niedzielę, Państwowa Komisja Wyborcza wciąż ma wątpliwości, które głosy uznać za ważne, a które nie - pisze portal gazetaprawna.pl.

  • Ziobro: Łapówka będzie zbrodnią! | 16-10-2018 21:15:00

    FUTURO: Za przyjęcie korzyści majątkowej o wartości powyżej 1 mln zł będzie groziło nawet 20 lat pozbawienia wolności - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

  • Rząd bada, skąd się biorą w Polsce imigranci | 16-10-2018 17:30:00

    INFO: Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że rząd przystąpił do weryfikacji osób, które przybywają do Polski z zagranicy - donosi pch24.pl.

  • Wywrócą podatki dochodowe do góry nogami | 16-10-2018 15:30:00

    FUTURO: W resorcie finansów tworzone są projekty ustaw całkowicie wywracające obecny system - podaje interia.pl.

  • Rodzice zapłacą ZUS za korepetycje? | 16-10-2018 13:15:00

    INFO: Jeśli nauczyciel nie rejestruje biznesu, trzeba zapłacić za niego składki na ubezpieczenie. Efektem nowych przepisów może być wzrost szarej strefy - pisze "Rzeczpospolita".

  • Druga twarz Morawieckiego | 16-10-2018 11:00:00

    INFO: Z opublikowanych nagrań wynika, że obecny premier Polski - na zewnątrz grający zatroskanego socjalistę - za nic ma zdrowie znanego polskiego sportowca - podaje onet.pl.

  • Resort środowiska wprowadzi nowe wymogi | 16-10-2018 06:45:00

    FUTURO: Ministerstwo Środowiska szykuje zmiany dotyczące minimalnych rocznych poziomów odzysku i recyklingu dla opakowań wielomateriałowych i dla opakowań po środkach niebezpiecznych - informuje podatki.biz.

  • Wassermann zapowiada budowę metra w Krakowie | 15-10-2018 21:45:00

    INFO: WCz. Małgorzata Wassermann, kandydatka PiS na prezydenta Krakowa, zapowiedziała budowę metra w Krakowie - podaje onet.pl.

  • Kandydat PiS chce być radnym... "Pragi Połódnie" | 15-10-2018 19:30:00

    INFO: Byle jak, byle gdzie, byle na stołek? Na plakacie promującym kandydaturę p. Sebastiana Kalety do rady Warszawy pojawił się potworny błąd ortograficzny - informuje portal wirtualnemedia.pl.

  • "PiS Index" radzi sobie coraz gorzej | 15-10-2018 17:30:00

    INFO: Skonstruowany przez money.pl "PiS Index" radzi sobie coraz gorzej na giełdzie.