Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

09-08-2018 06:45:00

Oburzenie niskim wyrokiem dla znanego dziennikarza

INFO: Jak donosi Onet, sąd w Piasecznie skazał znanego dziennikarza za spowodowanie wypadku drogowego w październiku 2017 r.

 

Mężczyzna ma zapłacić 6 tys. zł grzywny i 10 tys. zł nawiązki 77-latce, którą potrącił. Ma też pokryć koszty sądowe. Jak donosi portal dorzeczy.pl, wyrok ten oburzył internautów i znanych publicystów.

- Znany dziennikarz, Piotr Najsztub, za potrącenie na pasach kobiety, jadąc bez prawa jazdy (odebranym osiem lat temu!), samochodem bez przeglądu dostaje wyrok... 6 tysięcy złotych! No. Kto się jeszcze zastanawia, czemu z taką pasją ta zgraja "broni wolnych sądów"? - pisze p. Dawid Wildstein.

- Nadzwyczajna kasta znów poszarżowała: Red. Piotr Najsztub dostał 16 tys. zł grzywny i nawiązki za przejechanie bez prawa jazdy i OC staruszki na pasach. Gdyby był pijany i cofnął, by przejechać ją jeszcze raz, Wysoki Sąd pewnie nakazałby obwołać go prezydentem RP! Wszyscy won!!! - pisze p. Tomasz Gdula.

 

Źródło: dorzeczy.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 09-08-2018 07:33:54 | odpowiedz
    Sądy orzekają karę wg ustaw, głównie Kodeksu Karnego. Ich rolą jest jedynie stwierdzenie, czy oskarżony rzeczywiście popełnił dane przestępstwo a następnie wybranie kary z tzw. "widełek". W tej sprawie nie ma, rozumiem, żadnych zarzutów, że Sąd złamał przepisy. Sąd mógł orzec więzienie do 3 lat (mógł także taką karę zawiesić), ale mógł także orzec grzywnę, co zrobił.

    Jeśli pisowcy uważają, że za potrącenie pieszego kierowca powinien dostawać obowiązkowo dożywocie, to niech zmienią odpowiednio Kodeks Karny. Mogą to zrobić - mają w Sejmie większość a ta zmiana nie wymaga zmiany ani łamania Konstytucji. Mogą także wprowadzić przepis, że jak ktoś jest "znanym dziennikarzem", to obowiązuje zaostrzenie kary (np. podwójne dożywocie).
  • 09-08-2018 10:44:43 | odpowiedz
    Będąc przeciwnikiem PiS-u i jego "reform" sądownictwa, muszę przyznać (nie tylko na podstawie tego orzeczenia), że wyroki sądów potrafią być skandaliczne...
    • 09-08-2018 12:58:03 | odpowiedz
      Jak może być orzeczenie "skandaliczne" jeśli zostało wydane na podstawie obowiązującego prawa?
      Jak napisałem powyżej: Jeśli uważasz, że za przejechanie kogoś na pasach i spowodowanie jego drobnych obrażeń powinna być obligatoryjna kara więzienia, to pójdź na dyżur do swojego posła i poproś go, by przedstawił takie zmiany w Kodeksie Karnym. Na razie za takie przewinienie grozi kara więzienia LUB GRZYWNY. Sąd uznał, że w tym wypadku ma być grzywna.
  • 09-08-2018 14:12:58 | odpowiedz
    Za ten artykuł Karnowski dostanie niejedną reklamę spółek SP, a może nawet PGZ znowu będzie reklamował czołgi?

  • Rzecz o prywatnej służbie zdrowia

    Witam serdecznie, to mój pierwszy post na tym forum, więc proszę o wyrozumiałość :) Chciałbym tutaj poruszyć sprawę prywatnej służby zdrowia i skutków ewentualnego wprowadzenia tejże w naszym...
  • Pytania o karę śmierci

    Na blogu jest napisane, że kara śmierci miałaby być za morderstwo z premedytacją. Czy kata wykonującego wyrok sądu należy uśmiercić, gdyż z premedytacją zabił człowieka? Czy należy pozwolić...
  • 24 czerwca 2009: kary po szwedzku

    Witam, nie muszę chyba dodawać, że Wolność jako taka to pojęcie czysto abstrakcyjne (przynajmniej dla mnie). "TajemniczyKleon" napisł/a cyt "Bo wolność jednego może być ograniczona tylko...
  • Wypadek samolotu na pokazie litniczym

    Dosłownie kilka minut temu w związku z wypadkiem białoruskiego Suchoja redaktorzy TVN24 podnieśli kwestię: Czy nie należy zakazać takich pokazów? Jak słyszę słowo "zakazać" to mi się lampka w...

Poczytaj również

  • NBP ręcznie posteruje kredytami? | 15-02-2019 21:45:00

    FUTURO: Zamiast WIBOR-u stopy procentowe mogą być ustalane przez Radę Polityki Pieniężnej - informuje"Dziennik Gazeta Prawna".

  • Zarejestrowano tzw. partię o. Rydzyka | 15-02-2019 19:30:00

    INFO: Ugrupowanie nazywane jest "partią ojca Tadeusza Rydzyka" - "Ruch Prawdziwa Europa - Europa Christi" - został wpisany do ewidencji partii politycznych - informuje wp.pl.

  • Burmistrz Hajnówki zablokował marsz narodowców | 15-02-2019 17:30:00

    INFO: Burmistrz Jerzy Sirak nie wyraził zgody na organizację marszu pamięci żołnierzy wyklętych w Hajnówce - informuje wprost.pl.

  • Poczta Polska zakupi kilkadziesiąt aut elektrycznych | 15-02-2019 15:30:00

    INFO: Jak donosi portal bankier.pl, państwowy monopolista Poczta Polska zakupi kilkadziesiąt aut elektrycznych o ładowności do 800 kg.

  • Nieprawidłowości w grafenowej spółce | 15-02-2019 13:15:00

    INFO: W fimie Nano Carbon ruszył konkurs na nowego prezesa. Tyczasem warszawska prokuratura bada, czy w latach poprzednich nie doszło w firmie do nieprawidłowości - podaje rp.pl.

  • MON tworzy Wojska Obrony Cyberprzestrzeni | 15-02-2019 11:00:00

    INFO: MON tworzy Wojska Obrony Cyberprzestrzeni i już prowadzi do nich nabór - donosi rp.pl.

  • Sędzia przyjął 200 tys. zł łapówki? | 15-02-2019 06:45:00

    INFO: Śledczy chcą aresztowania sędziego Sławomira B., który obecnie orzeka w jednym z wydziałów sądu rejonowego w Warszawie - czytamy w "Super Expressie".

  • Rząd skoryguje 500+ | 14-02-2019 21:45:00

    FUTURO: Samotni rodzice, aby dostać 500+ na drugie i kolejne dziecko, nie będą musieli mieć ustalonego prawa do alimentów - donosi "Fakt".

  • Po brexicie trudniej ściągniemy przestępców z Wlk. Brytanii | 14-02-2019 19:30:00

    INFO: Po wystąpieniu Wielkiej Brytanii z UE trudniej będzie ściągnąć przestępców do Polski - czytamy w "Rzeczypospolitej".

  • Wysokie nagrody dla dyrektorów ZUS | 14-02-2019 17:30:00

    INFO: W 2018 r. dyrektorzy ZUS dostali po 23,6 tys. złotych nagrody, a ich zastępcy po 18,6 tys. zł - informuje "Super Express".

     

  • Ultralewica nie chce iść z Wiosną | 14-02-2019 15:30:00

    INFO: Wygląda na to, że działaczy Partii Razem nie będzie na listach Wiosny Roberta Biedronia w wyborach do PE - podaje interia.pl.

  • Jest azyl dla Norweżki Silje Garmo | 14-02-2019 13:15:00

    INFO: Urząd do Spraw Cudzoziemców zdecydował, że udzieli azylu obywatelce Norwegii, Silje Garmo oraz jej dwuletniej córce Eirze - donosi onet.pl.

  • Rząd walczy z problemami nieznanymi w żadnym innym ustroju | 14-02-2019 11:00:00

    INFO: Rząd przyjął projekt resortu sprawiedliwości, który ma zwalczyć mafię lekową - podaje wprost.pl.

  • Polska Fair Play - nowy projekt Gwiazdowskiego | 14-02-2019 06:45:00

    INFO: Polska Fair Play - to nazwa nowego projektu politycznego, którego powstanie ogłosił ekspert podatkowy i komentator polityczny Robert Gwiazdowski - podaje bankier.pl.

  • Kaczyński spotkał się z Kukizem | 13-02-2019 21:45:00

    INFO: W ostatnich tygodniach lider Kukiz’15 odbył serię spotkań z najważniejszymi politykami obozu rządzącego, w tym z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim i prezydentem Andrzejem Dudą - informuje "Rzeczpospolita".