Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

09-08-2018 06:45:00

Oburzenie niskim wyrokiem dla znanego dziennikarza

INFO: Jak donosi Onet, sąd w Piasecznie skazał znanego dziennikarza za spowodowanie wypadku drogowego w październiku 2017 r.

 

Mężczyzna ma zapłacić 6 tys. zł grzywny i 10 tys. zł nawiązki 77-latce, którą potrącił. Ma też pokryć koszty sądowe. Jak donosi portal dorzeczy.pl, wyrok ten oburzył internautów i znanych publicystów.

- Znany dziennikarz, Piotr Najsztub, za potrącenie na pasach kobiety, jadąc bez prawa jazdy (odebranym osiem lat temu!), samochodem bez przeglądu dostaje wyrok... 6 tysięcy złotych! No. Kto się jeszcze zastanawia, czemu z taką pasją ta zgraja "broni wolnych sądów"? - pisze p. Dawid Wildstein.

- Nadzwyczajna kasta znów poszarżowała: Red. Piotr Najsztub dostał 16 tys. zł grzywny i nawiązki za przejechanie bez prawa jazdy i OC staruszki na pasach. Gdyby był pijany i cofnął, by przejechać ją jeszcze raz, Wysoki Sąd pewnie nakazałby obwołać go prezydentem RP! Wszyscy won!!! - pisze p. Tomasz Gdula.

 

Źródło: dorzeczy.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 09-08-2018 07:33:54 | odpowiedz
    Sądy orzekają karę wg ustaw, głównie Kodeksu Karnego. Ich rolą jest jedynie stwierdzenie, czy oskarżony rzeczywiście popełnił dane przestępstwo a następnie wybranie kary z tzw. "widełek". W tej sprawie nie ma, rozumiem, żadnych zarzutów, że Sąd złamał przepisy. Sąd mógł orzec więzienie do 3 lat (mógł także taką karę zawiesić), ale mógł także orzec grzywnę, co zrobił.

    Jeśli pisowcy uważają, że za potrącenie pieszego kierowca powinien dostawać obowiązkowo dożywocie, to niech zmienią odpowiednio Kodeks Karny. Mogą to zrobić - mają w Sejmie większość a ta zmiana nie wymaga zmiany ani łamania Konstytucji. Mogą także wprowadzić przepis, że jak ktoś jest "znanym dziennikarzem", to obowiązuje zaostrzenie kary (np. podwójne dożywocie).
  • 09-08-2018 10:44:43 | odpowiedz
    Będąc przeciwnikiem PiS-u i jego "reform" sądownictwa, muszę przyznać (nie tylko na podstawie tego orzeczenia), że wyroki sądów potrafią być skandaliczne...
    • 09-08-2018 12:58:03 | odpowiedz
      Jak może być orzeczenie "skandaliczne" jeśli zostało wydane na podstawie obowiązującego prawa?
      Jak napisałem powyżej: Jeśli uważasz, że za przejechanie kogoś na pasach i spowodowanie jego drobnych obrażeń powinna być obligatoryjna kara więzienia, to pójdź na dyżur do swojego posła i poproś go, by przedstawił takie zmiany w Kodeksie Karnym. Na razie za takie przewinienie grozi kara więzienia LUB GRZYWNY. Sąd uznał, że w tym wypadku ma być grzywna.
  • 09-08-2018 14:12:58 | odpowiedz
    Za ten artykuł Karnowski dostanie niejedną reklamę spółek SP, a może nawet PGZ znowu będzie reklamował czołgi?

  • Rzecz o prywatnej służbie zdrowia

    Witam serdecznie, to mój pierwszy post na tym forum, więc proszę o wyrozumiałość :) Chciałbym tutaj poruszyć sprawę prywatnej służby zdrowia i skutków ewentualnego wprowadzenia tejże w naszym...
  • Pytania o karę śmierci

    Na blogu jest napisane, że kara śmierci miałaby być za morderstwo z premedytacją. Czy kata wykonującego wyrok sądu należy uśmiercić, gdyż z premedytacją zabił człowieka? Czy należy pozwolić...
  • 24 czerwca 2009: kary po szwedzku

    Witam, nie muszę chyba dodawać, że Wolność jako taka to pojęcie czysto abstrakcyjne (przynajmniej dla mnie). "TajemniczyKleon" napisł/a cyt "Bo wolność jednego może być ograniczona tylko...
  • Wypadek samolotu na pokazie litniczym

    Dosłownie kilka minut temu w związku z wypadkiem białoruskiego Suchoja redaktorzy TVN24 podnieśli kwestię: Czy nie należy zakazać takich pokazów? Jak słyszę słowo "zakazać" to mi się lampka w...

Poczytaj również

  • Resort finansów szykuje bezwzględny przepis | 18-10-2018 17:30:00

    INFO: MinFin chce zniechęcić przedsiębiorców do prób kwestionowania wyników kontroli celno-skarbowych - pisze money.pl.

  • Samorządy hojnie wspierają LGBT! | 18-10-2018 15:30:00

    INFO: Instytut Ordo Iuris przygotował raport na temat samorządów wspierających ruch LGBT.

  • Prawo UE niekonstytucyjne? | 18-10-2018 13:15:00

    INFO: JE Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości, złożył do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o uznanie za niekonstytucyjne przepisów prawa Unii Europejskiej, które pozwalają sądom zadawać pytania Trybunałowi Sprawiedliwości UE w sprawach dot. sądownictwa - informuje Interia.

  • Szokujące nagrania z udziałem Pawlaka! | 18-10-2018 11:00:00

    INFO: Ujawniono kolejne nagrania z restauracji Sowa i Przyjaciele. Tym razem są to taśmy z udziałem pp. Waldemara Pawlaka i miliardera Michała Sołowowa - donosi wPolityce.pl.

  • Nie wystawiają mandatów, a na drogach coraz bezpieczniej | 18-10-2018 06:45:00

    INFO: Policja protestuje i nie wystawia mandatów, ale na drogach jest coraz bezpieczniej - podaje money.pl.

  • Prof. Balcerowicz: Rząd dokonuje demontażu Polski samorządowej | 17-10-2018 21:45:00

    OPINIA: Rząd rozpisał plan całkowitego demontażu Polski samorządowej - alarmują przedstawiciele Forum Obywatelskiego Rozwoju z prof. Leszkiem Balcerowiczem na czele.

  • Popularny aktor za karą śmierci | 17-10-2018 19:30:00

    OPINIA: P. Jarosław Jakimowicz, popularny aktor, nie ma wątpliwości, że kara śmierci jest potrzebna.

  • Rząd szykuje zmiany w podatku miedziowym | 17-10-2018 17:30:00

    FUTURO: Rząd przyjął projekt ustawy, która zakłada pewne zmiany w ustawie o podatku od niektórych kopalin - informuje businessinsider.com.pl.

  • PSL - szczególnie groźna formacja | 17-10-2018 15:30:00

    OPINIA: PSL było w III RP formacją szczególnie groźną - powiedział w rozmowie z portalem dorzeczy.pl p. Piotr Lisiewicz, zastępca redaktora naczelnego „Gazety Polskiej”.

  • Rząd pomoże bankutom | 17-10-2018 13:15:00

    INFO: Resort przedsiębiorczości uważa, że warto wyłożyć państwowe pieniądze na zapobieganie upadłościom firm i ich restrukturyzację - czytamy w "Pulsie Biznesu".

  • PIP chce wyższych kar za łamanie praw pracowniczych | 17-10-2018 11:00:00

    INFO: Według Państwowej Inspekcji Pracy, kary za łamanie praw pracownicych są zbyt niskie - podaje pb.pl.

  • Szok. PKW nie wie, które głosy uznać za ważne | 17-10-2018 06:45:00

    INFO: Choć wybory samorządowe już w najbliższą niedzielę, Państwowa Komisja Wyborcza wciąż ma wątpliwości, które głosy uznać za ważne, a które nie - pisze portal gazetaprawna.pl.

  • Ziobro: Łapówka będzie zbrodnią! | 16-10-2018 21:15:00

    FUTURO: Za przyjęcie korzyści majątkowej o wartości powyżej 1 mln zł będzie groziło nawet 20 lat pozbawienia wolności - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

  • Rząd bada, skąd się biorą w Polsce imigranci | 16-10-2018 17:30:00

    INFO: Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że rząd przystąpił do weryfikacji osób, które przybywają do Polski z zagranicy - donosi pch24.pl.

  • Wywrócą podatki dochodowe do góry nogami | 16-10-2018 15:30:00

    FUTURO: W resorcie finansów tworzone są projekty ustaw całkowicie wywracające obecny system - podaje interia.pl.