Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

13-06-2018 15:30:00

Podatek od posiadanych powierzchni do zmiany

INFO: Resort finansów szykuje zmiany, które uszczelniają, a jednocześnie wyjaśniają opodatkowanie w sytuacjach sprzedaży lub leasingu budynków wielkopowierzchniowych - podaje serwis pit.pl.

 

Serwis przypomina, że do tej pory przepisy stanowiły, że podatek od dużych powierzchni (dodatkowy podatek w wysokości 0,035%) nie będzie pobierany od powierzchni wykorzystywanych wyłącznie lub w głównym stopniu na własne potrzeby podatnika. Nowe brzmienie przepisów staje się znacznie czytelniejsze dla przedsiębiorców. Podatek pobierany będzie wyłącznie, gdy stanowi składnik majątku związany z działalnością gospodarczą oraz jednocześnie został oddany w całości albo w części do używania na podstawie umowy najmu, dzierżawy lub innej umowy o podobnym charakterze. Wprowadzono ponadto minimalny procent wykorzystania nieruchomości dla celów komercyjnych. Nowelizacja przewiduje, że przychodu nie ustala się w przypadku, gdy łączny udział oddanej do używania powierzchni użytkowej budynku nie przekracza 5% całkowitej powierzchni użytkowej tego budynku. Ustalono, że powierzchnie budownictwa społecznego zostaną zwolnione z podatku.

 

Źródło: pit.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy


  • Korwin-Mikke i jego style debaty

    Witam wszystkich na forum jako, że piszę właśnie mój pierwszy post. Czy sądzicie, że Janusz Korwin-Mikke powinien zmienić swój sposób wygłaszania swoich poglądów. Nie chodzi mi bynajmniej o to,...
  • Bardzo wazne! Globalna telewizja, globalne podatki!

    The global agenda Z blogu http://orwell.blog.pl/ Swietnie napisane, bardzo goraca zachecam do przeczytania! ps Zauwazacie, ze CNBC powoli przejmuje stacje informacyjne?
  • Właściwe decyzje Korwina, a sprawa polska.

    Na blogu można przeczytać: "Ja dobrowolnie od wielu lat starałem się NIE wpływac na politykę Partii - w nadziei, że wyhoduję jakiegoś następcę. Najwyraźniej: nie udało się. Odkąd ustapiłem z...
  • Głupota a kapitalizm

    Zadałem to pytanie w internetowym wywiadzie z Panem JKM (odpowiedzi jeszcze nie zostały opublikowane), ale wrzucę je jeszcze tu. Pan JKM często wytyka główną wadę demokracji - fakt że...
  • Jak spłacić emerytów i rencistów?

    Na różnych forach zetknąłem się z sympatykami JKM. Przyznam, że zaintrygowali mnie i jednocześnie wzbudzili moją ciekawość. Jednym z nurtujących mnie pytań są wypłaty dla obecnych i przyszłych...

Poczytaj również

  • Andruszkiewicz chce likwidacji ryczałtów na paliwo | 24-06-2018 20:45:00

    INFO: WCz. Adam Andruszkiewicz chce projektu ws. likwidacji "ryczałtów" na paliwo dla posłów - donosi dziennik.pl.

  • Jakubiak wie, dlaczego płoną wysypiska śmieci | 24-06-2018 17:30:00

    OPINIA: Nielegalne wysypiska śmieci to efekt ustawy o ochronie środowiska wprowadzonej przez PO-PSL - stwierdził w rozmowie z portalem wPolityce.pl WCz. Marek Jakubiak, poseł Kukiz`15.

  • Powołano Komitet Obywatelski przy Lechu Wałęsie | 24-06-2018 14:15:00

    INFO: Powołano Komitet Obywatelski przy Lechu Wałęsie. W trakcie inauguracji przemówienie wygłosił sam p. Lech Wałęsa. Były prezydent narzekał na żonę - donosi onet.pl.

  • Sadowski: 95% prawa do kosza | 24-06-2018 11:00:00

    OPINIA: 95% prawa powinno trafić do kosza, tak jak to zrobiła ustawa Wilczka, której przewaga nad obecną tzw. Konstytucją Biznesu polegała na tym, że usunęła całe socjalistyczne prawodawstwo aktywności gospodarczej. Tego nie robi Konstytucja Biznesu - powiedział dr Andrzej Sadowski z CAS.

  • Pośredniaki będą dowozić bezrobotnych do pracy | 24-06-2018 06:45:00

    INFO: Rząd chce, by urzędy pracy dowoziły bezrobotnych do pracy - podaje bankier.pl.

  • Abramowicz rzecznikiem przedsiębiorców | 23-06-2018 20:45:00

    INFO: Premier Mateusz Morawiecki powołał p. Adama Abramowicza na rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców - podaje businessinsider.com.pl.

  • Dziura w ustawie Jakiego | 23-06-2018 17:30:00

    INFO: Miastu stołecznemu nie udało się przejąć zarządu nad żadną z "odzyskanych" w wyniku działania komisji reprywatyzacyjnej nieruchomości. Wszystko przez dziurę prawną - pisze "Fakt".

  • Składki na ZUS przekroczą barierę 1300 zł! | 23-06-2018 14:15:00

    FUTURO: Suma składek wraz ubezpieczeniem zdrowotnym dla firm działających dłużej niż 2 lata przekroczy od nowego roku barierę 1300 zł - podaje portal mambiznes.pl.

  • PiS chce nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu ws. śmieci | 23-06-2018 11:00:00

    INFO: Marszałek Sejmu zwołał Prezydium Sejmu i Konwent Seniorów, które podejmą decyzję o zwołaniu nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu - donosi Interia.

  • Zakazali sprzedaży alkoholu w nocy! | 23-06-2018 06:45:00

    INFO: Tyscy radni ograniczyli sprzedaż alkoholu w nocy - podaje portal tychy24.net.

  • MEN ostrzega przed trikami władz szkół | 22-06-2018 21:45:00

    INFO: MEN ostrzegł rodziców przed niezgodnymi z prawem działaniami władz szkół - podaje radiozet.pl.

  • Kukiz oburzony "kilometrówkami" posła Andruszkiewicza | 22-06-2018 19:30:00

    INFO: WCz. Paweł Kukiz wyraził oburzenie "kilometrówkami" WCz. Adama Andruszkiewicza, byłego członka ruchu Kukiz'15 - podaje wp.pl.

  • Likwidacja użytkowania wieczystego przesądzona | 22-06-2018 17:30:00

    INFO: Stały Komitet Rady Ministrów zaakceptował projekt likwidujący użytkowanie wieczyste - informuje interia.pl.

  • IPN nagradza wolontariuszy ziemią | 22-06-2018 15:30:00

    INFO: Instytut Pamięci Narodowej w ramach podziękowania wysyła do wolontariuszy fiolki z ziemią pochodzącą z jam grobowych na Łączce - informuje "Rzeczpospolita".

  • Krasnodębski chce nowego traktatu unijnego | 22-06-2018 13:15:00

    INFO: CEP Zdzisław Krasnodębski, wiceprzewodniczący PE związany z PiS, zapowiedział w rozmowie z "Rzeczpospolitą", że wystąpi z propozycją nowego traktatu unijnego.