Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

12-10-2018 11:00:00

Polska doceniona za... wydatki socjalne

INFO: Polska znalazła się na szczycie rankingu Oxfam dotyczącego wydatków socjalnych - donosi businessinsider.com.pl.

 

Organizacja Oxfam opublikowała nowy ranking państw dotyczący walki z nierównościami. Oxfam bada działania rządu w zakresie wydatków socjalnych, podatków i praw pracowniczych. Polska znalazła się na pierwszym miejscu pod względem wydatków socjalnych. Nasz kraj zajął też 114. miejsce na liście pod kątem opodatkowania. Lepiej wypadliśmy w kategorii praw pracowniczych – tu zajęliśmy 33. miejsce. Ogólnie Polska zajęła 20. miejsce w rankingu na 157 badanych państw.

 

Źródło: businessinsider.com.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy


  • Czym jest rasizm ??

    Czym dla was jest rasizm ?? Jak wy sami go definiujecie ?? Pytam bo zdarza mi się, że ludzie czasami odnoszą wrażenie, że jestem rasistą z czym zgodzić się nie mogę. Ostatnio dyskutowalem z...
  • Prognoza polityczna.Warto odpuścić, czy nacisnąć?

    Ponieważ pieniądze można stracić, zarobić i tak w kólko.Temat ten nie będzie poświęcony sferze ekonomicznej a jedynie menatlnej.Ludzie chcący wolności stanowią w tym kraju " błąd statystyczny" co...
  • Stocznie i stoczniowcy

    P. Januszu, pamiętam Pańskie wypowiedzi nt. stoczni - że trzeba je zlikwidować, bo jak coś jest nierentowne, to po co trzymać takie coś. A czy Pan wiedział, że stocznie niemieckie są wspierane i...
  • Wybory w Irlandii 2011

    Tegoroczna kampania wyborcza jest bodaj najbardziej zaciekla, jaka kiedykolwiek widzialem w tym kraju. Fianna Fail (Zolnierze Przeznaczenia) Partia, ktora rzadzi Irlandia od 14 lat – dryfuje w...

Poczytaj również

  • Gorzka refleksja prof. Bartyzela o wyborach | 24-10-2018 06:45:00

    OPINIA: Protagoras mówił, że tym, co wyróżnia człowieka spośród innych istot jest Wstyd i Poczucie Prawa, ale najwyraźniej to już nieaktualne w naszym społeczeństwie, które po prostu ma chorą duszę - pisze prof. Jacek Bartyzel, komentując wyniki wyborów samorządowych.

  • Szykują 50 uproszczeń dla przedsiębiorców | 23-10-2018 21:45:00

    INFO: W Sejmie trwają prace nad rządowym projektem ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu wprowadzenia uproszczeń dla przedsiębiorców w prawie podatkowym i gospodarczym - donosi interia.pl.

  • Nowe dane dotyczące zadłużenia Skarbu Państwa | 23-10-2018 19:30:00

    INFO: Resort finansów opublikował nowe dane dotyczące zadłużenia Skarbu Państwa. Jak zwykle nikt się tym jednak nie przejął.

  • Duda: Nord Stream 2 stanowi niebezpieczeństwo dla Ukrainy i Słowacji | 23-10-2018 17:30:00

    OPINIA: Powstanie Nord Stream 2 bez wątpienia stanowi niebezpieczeństwo dla Ukrainy, Słowacji i stanowiłoby niebezpieczeństwo energetyczne dla Polski, gdyby nie nasze działania zapobiegawcze - powiedział prezydent Andrzej Duda w rozmowie z Polskim Radiem.

  • Berkowicz zadowolony ze swojego wyniku | 23-10-2018 15:30:00

    OPINIA: P. Konrad Berkowicz, wiceprezes partii Wolność, wyraził zadowolenie z osiągniętego wyniku w wyborach na prezydenta Krakowa - podaje gazetakrakowska.pl.

  • Środowiska LGBT organizują "Tęczowy Piątek" w szkołach | 23-10-2018 13:15:00

    FUTURO: Środowiska LGBT zorganizują 26 października w 211 polskich szkołach tzw. "Tęczowy Piątek" - podaje wPolityce.pl.

  • Fiskus domaga się podatku... od noclegu | 23-10-2018 11:00:00

    INFO: Urzędy Skarbowe żądają PIT od obcokrajowców, którym polski pracodawca opłaca nocleg - pisze "Rzeczpospolita".

  • PiS rozliczy Niemcy z traktatu o dobrym sąsiedztwie | 23-10-2018 06:45:00

    INFO: Posłowie PiS najpierw wyliczali reparacje należne Polsce, a teraz zajmą się wykonaniem traktatu o dobrym sąsiedztwie - pisze rp.pl.

  • RKW: I tura wyborów wypadła fatalnie | 22-10-2018 21:45:00

    OPINIA: P. Józef Orzeł, Krajowy Koordynator Ruchu Kontroli Wyborów, ocenił, że organizacja I tury wyborów samorządowych wypadła fatalnie - donosi tvp.info.

  • Mecenas Andrzejewski ostro o decyzji TSUE | 22-10-2018 19:30:00

    OPINIA: Decyzja TSUE jest rażącym złamaniem prawa międzynarodowego - powiedział w rozmowie z "Do Rzeczy" mec. Piotr Andrzejwski, członek Trybunału Stanu.

  • Awantura o sądownictwo przenosi się nawet na cmentarze | 22-10-2018 17:30:00

    INFO: Na toruńskim cmentarzu znieważono grób sędziego Trybunału Konstytucyjnego prof. Lecha Morawskiego - podaje onet.pl.

  • PiS jeszcze bardziej rozkręci socjal? | 22-10-2018 15:30:00

    OPINIA: Dobry wynik opozycji w wyborach samorządowych na poziomie największy miast i w sejmikach może zachęcić rządzących do popuszczenia pasa w budżecie przed kluczowymi wyborami do parlamentu w przyszłym roku - pisze p. Bartek Godusławski dla portalu dziennik.pl.

  • 12 listopada będzie dniem wolnym od pracy? | 22-10-2018 13:15:00

    FUTURO: Jak informuje "Gazeta Polska Codziennie", 12 listopada może być jednorazowo ustanowiony dniem wolnym od pracy z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

  • Badania techniczne będą znacznie droższe | 22-10-2018 11:00:00

    OPINIA: Zdaniem Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, projekt ustawy o zmianie ustawy prawo o ruchu drogowym zawiera kolejny ukryty podatek - podaje interia.pl.

  • Gigantyczny wzrost zadłużenia samorządów wojewódzkich | 22-10-2018 06:45:00

    INFO: JE Mateusz Morawiecki poinformował, że rośnie biurokracja w samorządach. Dodatkowo rosną też długi.