Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

16-05-2018 06:45:00

Polska skazana na przyjmowanie imigrantów

INFO: Z punktu widzenia sytuacji gospodarczej i demograficznej jesteśmy skazywani na przyjmowanie imigrantów. To stało się szybciej, niż nam się wydawało - powiedział dla "Dziennika Gazety Prawnej" p. Paweł Chorąży, wiceminister inwestycji i rozwoju.

 

Wiceminister podkreślił, że ważną kwestią będzie asymilacja i integracja osób migrujących do Polski.

- Jeżeli w sposób szybki i zdecydowany nie zmienią się trendy demograficzne, to jesteśmy skazani na migrację chociażby po to, by utrzymywać nasze tempo rozwoju gospodarczego - przekonuje p. Chorąży.

Na uwagę, że otwieranie się migrantów jest bardzo niepopularne wśród wyborców PiS, p. Chorąży odpowiedział, że cała kwestii migracji była sprowadzana do proponowanego przez Komisję Europejską mechanizmu relokacyjnego i według tego była zbudowana kampania w 2015 r. Jednak, jak podkreślił p. Chorąży, "mechanizm relokacji nie był do końca dobrze przemyślany" i teraz "w zasadzie następuje jego rychły koniec".

Wiceminister zaznaczył, że otwarcie się na kraje które są nam blisko kulturowe jest strategią dobrą.

 

Źródło: gazetaprawna.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 16-05-2018 07:00:03 | odpowiedz
    Widać, że rzund PiS kapituluje pod naciskiem eurokomuny. Jakiś pisiacki karierowicz teraz rżnie głupa i wmawia, iż asymilacja i integracja takich np "uchodźców" jest możliwa, czemu przeczy obserwacja tego, co się dzieje w zachodnich państwach eurokołchozu. A już całkiem łże, gdy pisze, że przyjmowanie imigrantów jest konieczne by utrzymywać nasze tempo rozwoju gospodarczego. Wskaźniki dotyczące odsetek muzułmańskich dzikusów podejmujących jakąkolwiek pracę nie dają takich powodów do optymizmu...
    ...no chyba, że rzund ma na myśli imigrantów z Ukrainy, którzy faktycznie pracują, ale - delikatnie pisząc - nie przepadają za Polakami.
  • 16-05-2018 07:56:17 | odpowiedz
    Gówno prawda!!! Jednocześnie prorokuje się, że "roboty odbiorą ludziom pracę".
  • 16-05-2018 08:02:46 | odpowiedz
    Oczywiście. I mówimy tu o migrantach ze wschodu, bo tylko oni mogą mieć pozytywny wpływ na gospodarką i nie ma problemu z ich asymilacją. Tylko, że Unia nie bierze ich pod uwagę i próbuje wcisnąć nam poprzez tzw. relokację, barbarzyńców, którzy mają na gospodarkę wpływ ujemny i nie asymilują się w ogóle.
  • 16-05-2018 13:43:59 | odpowiedz
    Świata przed darwinistyczną eksplozją nic już nie uratuje, co powinno korwinistów cieszyć. Przeludnienie i wojna. Z jednej stro;y korwiniści z Afryki i krajów muzułmańskich, gdzie nie występuje zjawisko miesiączki u kobiet. Pod koniec XXI wieku Nigeria będzie posiadała prawie miliard ludzi, gdzie oni się mieszczą? Z drugiej strony korwiniści tutejsi marzyliby o czymś takim, np. w Polsce. Tak więc darwinistyczna wojna jest nieunikniona. I bardzo dobrze. Korwinizm się sprawdza.

  • Hipermarkety a wolny rynek

    Nie od dziś wiadomo iż hipermarkety i supermarkety mają negatywny wpływ na rynek pracy, oraz budżety samorządów lokalnych i skarbu państwa. Ich właściciele są najbogatszymi ludźmi na świecie....
  • Rynek pracy - otwarty czy zamknięty ?

    Jak to jest z otwieraniem rynku pracy dla obcokrajowców - czy to pomaga czy przeszkadza mieszkańcom państwa? Jeśli się nie mylę to nie ma państwa , któremu zaszkodziłoby otworzenie rynku pracy...
  • Listy z podpisami - Wybory Prezydenckie - ZBIÓRKA OD 21 KWIETNIA

    Do pobrania dla Państwa lista z miejscami na podpisy. Uwaga - klik prawym - zapisz element docelowy jako... i zapisz Plik w pdf Plik w doc Wolno zbierać podpisy! Pomagajcie nam w tym...
  • Zniszczmy system - zostańmy menelami lub urzędnikami!

    Przeczytałem dziś taką notkę na portalu: http://korwin-mikke.pl/artykuly/zobacz/991_mieszkancow_na_garnuszku_panstwa/34977 i naszła mnie taka oto refleksja, jaką wyraziłem pod notką: "A ja ich...
  • Islandia

    Mam do was pytanie. Dlaczego nie mowi się o tym co się działo w Islandii od około 4 lat? Tutaj mam cytat pewnego wywodu. Nie sprawdziłem jeszcze źródeł, ani czy to prawda. Dlatego proszę o...
  • Parę nurtujących mnie pytań- głównie gospodarka

    Witam, jestem od lat zdecydowanym zwolennikiem myśli konserwatywno-liberalnej. Zazwyczaj zachodzące zjawiska mogę łatwo sobie wytłumaczyć, mam też określone poglądy na gospodarkę. Pojawiły się...

Poczytaj również

  • Mafia | 20-11-2018 20:43:12

    INFO: Sąd w Gdańsku uchylił decyzje prokuratury o zawieszeniu w prawie wykonywania zawodu notariuszy podejrzanych o wyłudzania mieszkań od ubogich ludzi.

  • Skarbówka dopadła piekarza z Olkusza | 20-11-2018 17:30:00

    INFO: Urzędniczki ze skarbówki podstępem dopadły piekarza z Olkusza (woj. małopolskie) - podaje nczas.com.

  • Narasta zniecierpliwienie nauczycieli | 20-11-2018 15:30:00

    FUTURO: Nauczyciele, tak jak policjanci, spróbują wywalczyć tysiąc złotych podwyżki i przygotowują się do protestów w czasie przyszłorocznych matur i egzaminów ósmoklasisty; chcą - wzorem policjantów - brać zwolnienia lekarskie - pisze "Rzeczpospolita".

  • Gadowski: Dziennikarz TVN popełnił przestępstwo | 20-11-2018 13:15:00

    OPINIA: Dziennikarz śledczy Witold Gadowski odniósł się do zdjęcia "hajlującego" operatora stacji TVN.

  • NBP wesprze banki Czarneckiego | 20-11-2018 11:00:00

    INFO: NBP ogłosił wsparcie finansowe dla banków p. Leszka Czarneckiego - podaje rp.pl.

  • Polska traci pracowników z Ukrainy | 20-11-2018 06:45:00

    INFO: Polskie agencje zatrudnienia działające na Ukrainie ostrzegają: nasila się konkurencja o tamtejszych pracowników ze strony Czech, Słowacji i Niemiec - podkreśla "Rzeczpospolita".

  • Prezydent Rybnika jeździł po pijaku | 19-11-2018 21:45:00

    INFO: Prezydent Rybnika kierował autem pod wpływem alkoholu - informuje portal rybnik.com.pl.

  • Państwowe spółki chcą podnieść ceny nawet o 30% | 19-11-2018 19:30:00

    INFO: Portal dziennik.pl alarmuje, że państwowe spółki chcą podnieść ceny energii elektrycznej dla odbiorców indywidualnych nawet o 30%.

  • 2 osoby chcą załamania polskiego systemu finansowego | 19-11-2018 17:30:00

    OPINIA: Dwie osoby próbują rozchwiać polski system finansowy - stwierdził w telewizji p. Adam Glapiński, prezes NBP.

  • Gwiazda TVN żąda zadośćuczynienia za smog | 19-11-2018 15:30:00

    INFO: P. Grażyna Wolszczak, aktorka serialowa stacji TVN, pozwała państwo za smog - podaje dorzeczy.pl.

  • Kolosalne koszty utrzymywania 2 oper | 19-11-2018 13:15:00

    INFO: Ponad 40 mln zł rocznie kosztuje podatników utrzymanie dwóch teatrów operowych w Warszawie - donosi dziennik.pl.

  • Empik zawiesił sprzedaż książki Międlara | 19-11-2018 11:00:00

    INFO: Sieć księgarni Empik zdecydowała, że książka autorstwa p. Jacka Międlara zostanie wycofana z oferty - donosi money.pl.

  • Przyszłoroczne wybory będą aż 2 razy droższe! | 19-11-2018 06:45:00

    FUTURO: Jak podaje "Dziennik Gazeta Prawna", przyszłoroczne wybory do PE, Sejmu i Senatu będą nas w sumie kosztowały prawie 450 mln zł. To dwa razy więcej niż poprzednio.

  • Izba Lekarska ostrzega przed chaosem z e-zwolnieniami | 18-11-2018 20:45:00

    INFO: Utrzymanie terminu 1 grudnia na wprowadzenie e-zwolnień może skutkować znacznym chaosem organizacyjnym i spowodować szereg utrudnień zarówno dla lekarzy, jak i pacjentów - ostrzega Naczelna Rada Lekarska.

  • Prezydent Duda podpisał ustawy podatkowe | 18-11-2018 17:30:00

    INFO: JE Andrzej Duda podpisał ustawę zmieniającą kilka ustaw podatkowych - donosi interia.pl.