Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

16-05-2018 06:45:00

Polska skazana na przyjmowanie imigrantów

INFO: Z punktu widzenia sytuacji gospodarczej i demograficznej jesteśmy skazywani na przyjmowanie imigrantów. To stało się szybciej, niż nam się wydawało - powiedział dla "Dziennika Gazety Prawnej" p. Paweł Chorąży, wiceminister inwestycji i rozwoju.

 

Wiceminister podkreślił, że ważną kwestią będzie asymilacja i integracja osób migrujących do Polski.

- Jeżeli w sposób szybki i zdecydowany nie zmienią się trendy demograficzne, to jesteśmy skazani na migrację chociażby po to, by utrzymywać nasze tempo rozwoju gospodarczego - przekonuje p. Chorąży.

Na uwagę, że otwieranie się migrantów jest bardzo niepopularne wśród wyborców PiS, p. Chorąży odpowiedział, że cała kwestii migracji była sprowadzana do proponowanego przez Komisję Europejską mechanizmu relokacyjnego i według tego była zbudowana kampania w 2015 r. Jednak, jak podkreślił p. Chorąży, "mechanizm relokacji nie był do końca dobrze przemyślany" i teraz "w zasadzie następuje jego rychły koniec".

Wiceminister zaznaczył, że otwarcie się na kraje które są nam blisko kulturowe jest strategią dobrą.

 

Źródło: gazetaprawna.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 16-05-2018 07:00:03 | odpowiedz
    Widać, że rzund PiS kapituluje pod naciskiem eurokomuny. Jakiś pisiacki karierowicz teraz rżnie głupa i wmawia, iż asymilacja i integracja takich np "uchodźców" jest możliwa, czemu przeczy obserwacja tego, co się dzieje w zachodnich państwach eurokołchozu. A już całkiem łże, gdy pisze, że przyjmowanie imigrantów jest konieczne by utrzymywać nasze tempo rozwoju gospodarczego. Wskaźniki dotyczące odsetek muzułmańskich dzikusów podejmujących jakąkolwiek pracę nie dają takich powodów do optymizmu...
    ...no chyba, że rzund ma na myśli imigrantów z Ukrainy, którzy faktycznie pracują, ale - delikatnie pisząc - nie przepadają za Polakami.
  • 16-05-2018 07:56:17 | odpowiedz
    Gówno prawda!!! Jednocześnie prorokuje się, że "roboty odbiorą ludziom pracę".
  • 16-05-2018 08:02:46 | odpowiedz
    Oczywiście. I mówimy tu o migrantach ze wschodu, bo tylko oni mogą mieć pozytywny wpływ na gospodarką i nie ma problemu z ich asymilacją. Tylko, że Unia nie bierze ich pod uwagę i próbuje wcisnąć nam poprzez tzw. relokację, barbarzyńców, którzy mają na gospodarkę wpływ ujemny i nie asymilują się w ogóle.
  • 16-05-2018 13:43:59 | odpowiedz
    Świata przed darwinistyczną eksplozją nic już nie uratuje, co powinno korwinistów cieszyć. Przeludnienie i wojna. Z jednej stro;y korwiniści z Afryki i krajów muzułmańskich, gdzie nie występuje zjawisko miesiączki u kobiet. Pod koniec XXI wieku Nigeria będzie posiadała prawie miliard ludzi, gdzie oni się mieszczą? Z drugiej strony korwiniści tutejsi marzyliby o czymś takim, np. w Polsce. Tak więc darwinistyczna wojna jest nieunikniona. I bardzo dobrze. Korwinizm się sprawdza.

  • Hipermarkety a wolny rynek

    Nie od dziś wiadomo iż hipermarkety i supermarkety mają negatywny wpływ na rynek pracy, oraz budżety samorządów lokalnych i skarbu państwa. Ich właściciele są najbogatszymi ludźmi na świecie....
  • Rynek pracy - otwarty czy zamknięty ?

    Jak to jest z otwieraniem rynku pracy dla obcokrajowców - czy to pomaga czy przeszkadza mieszkańcom państwa? Jeśli się nie mylę to nie ma państwa , któremu zaszkodziłoby otworzenie rynku pracy...
  • Listy z podpisami - Wybory Prezydenckie - ZBIÓRKA OD 21 KWIETNIA

    Do pobrania dla Państwa lista z miejscami na podpisy. Uwaga - klik prawym - zapisz element docelowy jako... i zapisz Plik w pdf Plik w doc Wolno zbierać podpisy! Pomagajcie nam w tym...
  • Zniszczmy system - zostańmy menelami lub urzędnikami!

    Przeczytałem dziś taką notkę na portalu: http://korwin-mikke.pl/artykuly/zobacz/991_mieszkancow_na_garnuszku_panstwa/34977 i naszła mnie taka oto refleksja, jaką wyraziłem pod notką: "A ja ich...
  • Islandia

    Mam do was pytanie. Dlaczego nie mowi się o tym co się działo w Islandii od około 4 lat? Tutaj mam cytat pewnego wywodu. Nie sprawdziłem jeszcze źródeł, ani czy to prawda. Dlatego proszę o...
  • Parę nurtujących mnie pytań- głównie gospodarka

    Witam, jestem od lat zdecydowanym zwolennikiem myśli konserwatywno-liberalnej. Zazwyczaj zachodzące zjawiska mogę łatwo sobie wytłumaczyć, mam też określone poglądy na gospodarkę. Pojawiły się...

Poczytaj również

  • Posłanka PiS chce wycofania filmu "Kler" z kin | 20-09-2018 15:30:00

    INFO: Posłanka PiS Anna Sobecka rozważa wniosek o wycofanie z kin filmu "Kler" - podaje wp.pl.

  • Nitras proponuje 50 zł miesięcznie dla każdego ucznia | 20-09-2018 13:15:00

    INFO: Kandydat PO na prezydenta Szczecina Sławomir Nitras zaproponował 50 złotych dla każdego ucznia na spektakle teatralne, festiwale czy książki - informuje dorzeczy.pl.

  • PO proponuje nowelizację ustawy o OFE | 20-09-2018 11:00:00

    INFO: Klub PO złożył w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych - donosi bankier.pl.

  • Kaczyński zdradził, które "tygrysy" gospodarcze Polska będzie gonić | 20-09-2018 06:45:00

    INFO: JE Mateusz Morawiecki i WCz. Jarosław Kaczyński są przekonani, że Polska jest w stanie dogonić gospodarczo Włochy - podaje bankier.pl.

  • Koniec z przymusowym leczeniem alkoholików? | 19-09-2018 21:45:00

    INFO: Pomysł wysyłania uzależnionych przez sąd na przymusowe leczenie powstał w latach 50. Teraz rząd chce się z tego wycofać - czytamy w "Dzienniku Gazety Prawnej".

  • Polacy zaczynają dostrzegać, do czego prowadzi demokracja | 19-09-2018 21:45:00

    INFO: Coraz większą popularnością cieszy się wszelka patologia, która prezentowana jest w internecie - donosi tvn.pl.

  • Nieprawdopodobna skala wyłudzeń VAT | 19-09-2018 19:30:00

    INFO: Prof. Witold Modzelewski, twórca polskiego systemu VAT, był pierwszym świadkiem przesłuchanym przez komisję śledczą ds. wyłudzeń podatku VAT - podaje niezalezna.pl.

  • Kwaśniewski: Lobbuję za Ukrainą | 19-09-2018 17:30:00

    INFO: Lobbowałem i lobbuję za Ukrainą. Mam długi staż w tej sprawie, bo to już 27 lat - powiedział były prezydent Aleksander Kwaśniewski.

  • Rząd powoła drugi PFRON | 19-09-2018 15:30:00

    INFO: Rząd przyjął projekt ustawy o Solidarnościowym Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. Łączne szacowane przychody nowej instytucji mają wynosić ok. 2 mld zł rocznie - donosi stooq.pl.

  • Państwowe szpitale karmią fatalnie | 19-09-2018 13:15:00

    INFO: Ponad 30% pacjentów opuszczających szpital było niedożywionych - podaje "Przegląd".

  • NIK chce ochrony dla kuratorów sądowych | 19-09-2018 11:00:00

    INFO: Blisko sto napaści na kuratorów sądowych było w sądach, które zbadała NIK. Uznała, że trzeba jednolitych zasad ochrony - podaje "Rzeczpospolita".

  • PiS przeniesie Senat i MSZ do pałaców | 19-09-2018 06:45:00

    INFO: PiS planuje przeniesienie Senatu i MSZ do odbudowanych pałaców Saskiego i Brühla - informuje "Rzeczpospolita".

  • "Sympatyków i członków PiS nie obsługujemy" | 18-09-2018 19:30:00

    INFO: Właściciel "Żabki" w Ostrowie Wielkopolskim odmówił obsługiwania sympatyków i członków PiS, powołując się na... klauzulę sumienia - informuje onet.pl.

  • Tak władze wtracają się do pożycia małżeńskiego | 18-09-2018 17:30:00

    INFO: Sąd Rejonowy w Gdańsku uznał p. Dariusza Michalczewskiego, byłego wielokrotnego mistrza świata w boksie, winnym znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej swojej żony - podaje wprost.pl.

  • Europa zawiesza polską KRS | 18-09-2018 15:30:00

    INFO: Europejska Sieć Rad Sądownictwa (ENCJ) zdecydowała, że polska Krajowa Rada Sądownictwa zostaje zawieszona w prawach członka tej organizacji - podaje onet.pl.