Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

16-05-2018 21:45:00

Premier Morawiecki: Polska zaszokuje świat nowoczesnością

OPINIA: Za 10 lat Polska będzie zdumiewać swoją nowoczesnością - zapowiedział JE Mateusz Morawiecki podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

 

Premier Morawiecki podkreślał, że "trzeba dbać, chuchać i dmuchać" na start-upy oraz małe i średnie firmy, bo "z tych malutkich mikro wyrastają małe, z małych - średnie, ze średnich bardzo duże, a może nawet championi międzynarodowi".

Zdaniem szefa rządu "nasza wiara w to, że wszyscy jedziemy na jednym wózku", doprowadzi do tego, że "Polska za 10 lat autentycznie będzie krajem high-tech, będzie krajem, który autentycznie będzie zdumiewać inne państwa i wiele firm na świecie swoją nowoczesnością i swoją innowacyjnością".

P. Morawiecki podkreślał, że to może się stać przede wszystkim dzięki dobrej współpracy między start-upami oraz małymi i średnimi firmami a całym środowiskiem gospodarczym.

- Jak miałbym znaleźć jedną wspólną cechę tych państw, które rozwijają się najszybciej, od Seulu do Berlina, od Waszyngtonu po Pekin, to jest właśnie to, że państwo - wbrew tej filozofii lat dziewięćdziesiątych i dwutysięcznych - to nie jest żaden tylko nocny stróż czy drzemiący nocny stróż. Państwo ma wspierać przedsiębiorców, zwłaszcza tych najmniejszych, w ich ekspansji międzynarodowej - bredził premier.

 

Zobacz także: Nowoczesny start-up opuszcza Polskę

 

Źródło: tvp.info

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 16-05-2018 22:25:48 | odpowiedz
    Byłem na tym kongresie. Zapoznałem się z około 100 tematami umieszczonymi w materiałach informacyjnych. Wiecie ile tematów dotyczyło bezpieczeństwa przedsiębiorstwa albo kwestii podatkowych. Zgadujecie ? ZERO, dosłownie 0 tematów. Ale były takie ważne jak np "rola dronów w polskiej gospodarce" i inne taki "kwiatki". Chore , Chore. Polska zaszokuje , na pewno........
  • 17-05-2018 07:36:17 | odpowiedz
    Ziomal - jakie zioła palisz - ja też tak chcę !!!

  • Czy Polacy to naród?

    Im dłużej żyje w Polsce tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu że Polacy to żaden naród ale jedynie grupa ludzi żyjących na wspólnej ziemi i mówiących tym samym językiem i nic po za tym.
  • Listy z podpisami - Wybory Prezydenckie - ZBIÓRKA OD 21 KWIETNIA

    Do pobrania dla Państwa lista z miejscami na podpisy. Uwaga - klik prawym - zapisz element docelowy jako... i zapisz Plik w pdf Plik w doc Wolno zbierać podpisy! Pomagajcie nam w tym...
  • Ruch Poparcia Palikota

    Kalisz, Gretkowska, Wojewódzki, Kutz, Środa... Jak widzę tych wszystkich pacjentów, to mam odruchy wymiotne. Fajnie rzecz skomentował Jacek Sierpiński - Dymanie niepoświęconym...
  • Mit szwedzki

    ''Wychowanie bezstresowe! Tylko ono pozwoli naszej młodzieży rozwijać się zarówno fizycznie, jak i intelektualnie! Będą lepsi od swoich rówieśników z reszty krajów Zachodu, zobaczycie!'' Nie...
  • "Nosiciele nowoczesności" - czyli Tusk wypiera się liberalizmu

    Ze strony PO: " 19-03-2011 Trzecia fala nowoczesności Do Unii Europejskiej nie weszły tylko polskie instytucje i wielkie miasta. Znalazły się w niej wszystkie polskie gminy i każdy z...
  • Ruch Autonomii Mazur

    Ruch Autonomii Mazur to twór tak nowy, że jego szefowie nie zdążyli nawet wyrobić pieczątek. Zaledwie kilka dni temu został wpisany po Krajowego Rejestru Sądowego. Członkowie stowarzyszenia nie...

Poczytaj również

  • Protest przed siedzibą "Wiadomości" TVP | 17-01-2019 19:30:00

    INFO: Manifestacja pod nazwą "Stop propagandzie nienawiści" odbyła się pod redakcją telewizji publicznej w Warszawie - informuje dziennik.pl.

  • Poseł Kukiz’15: Atak na prezydenta Gdańska był przygotowany | 17-01-2019 17:30:00

    OPINIA: Zdaniem WCz. Andrzeja Kobylarza, posła Kukiz`15, atak na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza był przygotowany - podaje polskieradio.pl.

  • Kukiz'15 złożyło wniosek o odwołanie zarządu TVP | 17-01-2019 15:30:00

    INFO: Kukiz'15 złożyło wniosek do szefa Rady Mediów Narodowych o odwołanie pp. prezesa TVP Jacka Kurskiego i jego zastępcy Macieja Staneckiego - donosi stooq.pl.

  • Prof. Fiszke: Adamowicz zginął jak Narutowicz | 17-01-2019 13:15:00

    OPINIA: Porównanie zabójstwa prezydenta Gdańska z morderstwem Narutowicza jest w pełni uzasadnione - uważa prof. Andrzej Friszke, znany historyk.

  • Twórca Amber Gold prawomocnie... uniewinniony | 17-01-2019 11:00:00

    INFO: Sąd Okręgowy w Gdańsku uniewinnił w procesie odwoławczym twórcę Amber Gold oskarżonego o opóźnienia we wpłatach zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych z tytułu wypłacanych w firmie wynagrodzeń - podaje niezalezna.pl.

  • Samorządy otrzymają 300 mln zł na rozwój elektrycznego transportu | 17-01-2019 06:45:00

    INFO: Rząd przypomina, że samorządy mogą wziąć 300 mln zł z Programu Infrastruktura i Środowisko na rozwój elektrycznego transportu - podaje bankier.pl.

  • Niebezpiecznie chorzy wracają do domów | 16-01-2019 21:45:00

    INFO: Niebezpieczni chorzy po odsiadce zamiast do szpitala wracają do domu, a powinni być kierowani na przymusowe leczenie - czytamy w "Rzeczpospolitej".

  • Prezydent Krakowa hojny dla urzędników | 16-01-2019 19:30:00

    INFO: W 2018 r. prezydent Krakowa, p. Jacek Majchrowski przyznał podwładnym łącznie 18,6 mln zł. To 2 mln zł więcej niż rok wcześniej - czytamy w "Dzienniku Polskim".

  • Owsiak zgłoszony do Nobla | 16-01-2019 17:30:00

    INFO: Komitet Norweski przyjął nominację dla p. Jerzego Owsiaka do Pokojowej Nagrody Nobla 2019 - donosi wPolityce.pl.

  • PiS nie wystawi swojego kandydata na prezydenta Gdańska | 16-01-2019 15:30:00

    INFO: PiS podjęło decyzję, aby nie wystawiać własnego kandydata w nadchodzących wyborach uzupełniających w Gdańsku - poinformował WCz. Jarosław Kaczyński, prezes PiS.

  • Ustawa ws. cen prądu wymaga pilnych zmian | 16-01-2019 13:15:00

    OPINIA: Ustawa ws. cen prądu wymaga pilnych zmian; jest niejasna i nie pozwala na równoważenie interesów różnych stron - ocenia p. Maciej Bando, prezes URE.

  • Światowy Kongres Żydów potępił zabójstwo Adamowicza | 16-01-2019 11:00:00

    INFO: W imieniu międzynarodowych organizacji i gmin żydowskich, polskiego polityka opłakiwał p. Ronald S. Lauder, prezes Światowego Kongresu Żydów - podaje wprost.pl.

  • Gronkiewicz-Waltz chce ochrony | 16-01-2019 06:45:00

    INFO: Była prezydent Warszawy, p. Hanna Gronkiewicz-Waltz zwróci się do ministra spraw wewnętrznych JE Joachima Brudzińskiego z prośbą o ochronę - donosi interia.pl.

  • Żądają natychmiastowego odwołania Kurskiego | 15-01-2019 20:45:00

    INFO: WCz. Władysław Kosiniak-Kamysz, lider PSL, zwrócił się w liście do WCz Jarosława Kaczyńskiego, szefa PiS, o odwołanie p. Jacka Kurskiego, prezesa TVP - informuje interia.pl.

  • Radary mierzą prędkość... radiowozów | 15-01-2019 17:30:00

    INFO: Wideorejestratory VideoRapid i PolCam zamontowane w nieoznakowanych radiowozach policji mierzą prędkość radiowozu, a nie prędkość kontrolowanego samochodu - donosi dziennik.pl.