Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

16-09-2018 14:15:00

RKW: Potrzeba 200 tys. wolontariuszy

INFO: By "przypilnować" wyborów trzeba 200 tys. wolontariuszy - twierdzi Ruch Kontroli Wyborów.

 

W ocenie p. Ewy Stankiewicz z RKW,  wybory samorządowe - z uwagi na swoją złożoność - "są najbardziej zagrożone fałszerstwami i najtrudniejsze do przypilnowania". Stąd - jej zdaniem - obecność wolontariuszy jest absolutnie kluczowa. Przypomniała, że zgodnie ze styczniową nowelą Kodeksu wyborczego, znacznie wzrośnie liczba komisji wyborczych. "Jest komisja, która monitoruje wybory i ta, która zlicza głosy" - zauważyła.

Zdaniem p. Stankiewicz, aby "obstawić" wszystkie komisje wyborcze, potrzeba "do 200 tys. ludzi".

 

Źródło: interia.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

 • 16-09-2018 17:20:54 | odpowiedz
  Jeśli się tak niepokoją, to znaczy, że doskonale wiedzą, że istnieją fałszerstwa tej "buraczanej szopki wyborczej". Tym razem, im zależy na utrzymaniu władzy i muszą kontrolować sytuację. Wystarczy, że sfałszują tak by nie dostali pełni władzy i mają przesrane. Z tego wynika że takie oszustwo jest bardzo łatwe, co innego wstawienie do rządzenia "innego" szyldu, tutaj pewnie byłby lekki problem ale nie niewykonalny.
  Jeśli bolszewicki prl mógł funkcjonować przez dziesięciolecia, bo mieli zaufane osoby, to sfałszowanie kilku kartek w debilnych wyborach, musi być dla nich dziecinnie proste. Powieszenie kogoś w celi więziennej przy tym to śmiech na sali.

 • 14 maja 2009: Po co UPR idzie do tych wyborów?

  Zapraszamy do dyskusji http://korwin-mikke.blog.onet.pl/
 • Wybory prezydeckie 2010

  Witam Jak sądzicie czy JKM będzie startował w wyborach na prezydenta? I czy będzie potrzeba zbierania podpsiów żeby mógł wystartować?
 • Program partii

  Trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek partię (szczególnie jeśli ma być ona poważnie traktowana) bez kompleksowego programu. W UPR od 20 lat istnieje jedynie program gospodarczy, a ten "ogólny" trudno...
 • UPR będzie rozmawiać z "każdym"

  Wiarygodne źródło: Jak mawia Kocik w wywiadzie dla Korespondenta, który ukaże się jutro: UPR przygotowuje się do samodzielnego startu, jednak będzie rozmawiał z każdym, nie tylko z PIS-em. A...

Poczytaj również