Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

09-07-2018 06:45:00

Rząd zbuduje gigantyczną sieć kolejową

INFO: Przedstawiciele rządu poinformowali, że ok. 40 mld zł będzie potrzebne na rozbudowę sieci kolejowej, która będzie przebiegała przez Centralny Port Komunikacyjny - podaje interia.pl.

 

Podkreślono, że kwota ta nie wchodzi w projekt realizacji CPK, który według szacunków ma kosztować ok. 35 mld zł.

- Przewidujemy pozyskanie tych środków z finansowania unijnego - prace przygotowawcze z tej perspektywy, a realizacja z kolejnych - powiedział p. Mikołaj Wild, wiceminister infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. CPK.

 

Źródło: interia.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 09-07-2018 09:18:21 | odpowiedz
    No tak, proponuję jeszcze wózpasy by łatwiej było dojechać wozami konnymi .
  • 09-07-2018 12:42:41 | odpowiedz
    Żałośni jesteście wy - Pisowcy. Nie potrzeba wam rad Zachodu dotyczących sądownictwa czy państwa prawa. Ale już żeby wybudować kolej to się okazuje, że bez wyciągania rączki do tegoż Zachodu, to nie da rady.
  • 09-07-2018 15:04:06 | odpowiedz
    To zła wiadomość dla korwinistów. Korwiniści nienawidzą transportu publicznego. Uznają tylko samochody.
  • 09-07-2018 15:52:46 | odpowiedz
    Do Stanisława Michalkiewicza

    Szanowny Panie Stanisławie!
    Każdego Twego felietonu
    Miłośnik pisze. (Bo się bawię
    Czytając każdy!…) Oszczędź zgonu
    Swojego Twoim czytelnikom
    I oddaj serce! …rozrusznikom.

    Zadbaj o organ, co Ojczyźnie,
    Tej „nieszczęśliwej”, służy wiernie!
    Choć blizna na nim jest na bliźnie,
    Nie dopuść, aby nabył hernię!
    I – obojętne co się zdarzy –
    Do rad zastosuj się lekarzy!

    Łykaj tabletki i kontroli
    Nie zaniedbywaj! Znasz Lenina:
    „Wierzyć jest dobrze – (gdy nie boli) –
    Lecz kontrolować lepiej.” Wina
    Nie Twoja przecież… przegrywamy!
    Tryumfują Żydy (i ich chamy).

    Choć w senatorskiej Twojej głowie
    Zbawienie Polski, koniunktura
    Polsce nie sprzyja. Kto odpowie
    Z winnych? Doczeka ktoś z nich sznura?
    Bóg tak chce, trudno! To nie pora
    Na redaktora-senatora…

    Lecz na pociechę: w Boga rękach
    Jest Polska oraz Ziemia cała
    Robisz, co możesz w serca mękach.
    Bóg chce inaczej, Jemu chwała!
    On wroga, który dół nam kopie,
    W dół wepchnie… Zatem „spoko chłopie”!

    Nie będą głośni, ale cisi
    Na wieki Ziemię posiadali.
    Nie tonie zwykle to, co wisi…
    A wierną Polskę Bóg ocali!
    Więc powtórz: „Świata sam nie zbawię.”
    Żyj długo, Panie Stanisławie!

  • 29 czerwca 2009: "Błogosławiony Kryzio"

    Kilka słów o kolejach. Zgadzam się z tym, że kryzys jest motorem postępu, jednak nie mogę zgodzić się z tym, co JKM pisze o kolejach. Wszystko chyba zależy od sytuacji. Są miejsca, gdzie inny...
  • 29 lipca 2009: Znieść zniżki?

    http://korwin-mikke.blog.onet.pl/Zniesc-znizki,2,ID386953994,n Gdyby za moich młodych lat (czyli dość dawno temu) wprowadzono takie regulacje, że biedni studenci mają zniżki na bilety, a bogaci...
  • Naród, społeczestwo, państwo

    Irytuje mnie nieustanne mieszanie tych pojęć. Traktuje się je niemal jak synonimy. I tak mamy: Polskie Koleje Państwowe Narodowy Fundusz Zdrowia. Zakład Ubezpieczeń...
  • Naprawa Państwa - od czego zacząć?

    Wątek może trochę z innej beczki ale wydaje mi się że po tej dyskusji możemy przedstawić kolejne propozycje ustaw. Wyobraźmy sobie że UPR wygrywa wybory, rządzi samodzielnie i zaczyna naprawiać...

Poczytaj również

  • Ks. Stryczek pod ogromnym ostrzałem lewaków | 21-09-2018 13:15:00

    INFO: Lewacy wywołali aferę na całą Polskę, bo ks. Jacek Stryczek, założyciel Szlachetnej Paczki, starał się wyzyskiwać pracowników.

  • ETPC: Ekshumacje naruszyły prawa człowieka | 21-09-2018 11:00:00

    INFO: Europejski Trybunał Praw Człowieka wskazał, że ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej wbrew woli ich rodzin to naruszenie art. 8 Konwencji Praw Człowieka - podaje TVN24.

  • Ludzie Leppera wystartują z SLD | 21-09-2018 06:45:00

    INFO: Stworzona przez byłych działaczy Samoobrony Andrzeja Leppera Partia Chłopska w najbliższych wyborach samorządowych wystartują z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej - donosi se.pl.

  • Rząd wymyśli technologię, by wykorzystać węgiel | 20-09-2018 21:45:00

    FUTURO: Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że rząd postara się znaleźć technologię, która pozwoli wykorzystać "nasze czarne złoto" - informuje bankier.pl.

  • Ziemkiewicz: Niech szlag trafi PO | 20-09-2018 19:30:00

    OPINIA: Red. Rafał Ziemkiewicz skomentował spadające notowania PO.

  • "Refleks" państwowego monopolisty | 20-09-2018 17:30:00

    INFO: Poczta Polska od 1 października 2018 r. wycofuje możliwość nadawania telegramów przez klientów indywidualnych - donosi businessinsider.com.pl.

  • Posłanka PiS chce wycofania filmu "Kler" z kin | 20-09-2018 15:30:00

    INFO: Posłanka PiS Anna Sobecka rozważa wniosek o wycofanie z kin filmu "Kler" - podaje wp.pl.

  • Nitras proponuje 50 zł miesięcznie dla każdego ucznia | 20-09-2018 13:15:00

    INFO: Kandydat PO na prezydenta Szczecina Sławomir Nitras zaproponował 50 złotych dla każdego ucznia na spektakle teatralne, festiwale czy książki - informuje dorzeczy.pl.

  • PO proponuje nowelizację ustawy o OFE | 20-09-2018 11:00:00

    INFO: Klub PO złożył w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych - donosi bankier.pl.

  • Kaczyński zdradził, które "tygrysy" gospodarcze Polska będzie gonić | 20-09-2018 06:45:00

    INFO: JE Mateusz Morawiecki i WCz. Jarosław Kaczyński są przekonani, że Polska jest w stanie dogonić gospodarczo Włochy - podaje bankier.pl.

  • Koniec z przymusowym leczeniem alkoholików? | 19-09-2018 21:45:00

    INFO: Pomysł wysyłania uzależnionych przez sąd na przymusowe leczenie powstał w latach 50. Teraz rząd chce się z tego wycofać - czytamy w "Dzienniku Gazety Prawnej".

  • Polacy zaczynają dostrzegać, do czego prowadzi demokracja | 19-09-2018 21:45:00

    INFO: Coraz większą popularnością cieszy się wszelka patologia, która prezentowana jest w internecie - donosi tvn.pl.

  • Nieprawdopodobna skala wyłudzeń VAT | 19-09-2018 19:30:00

    INFO: Prof. Witold Modzelewski, twórca polskiego systemu VAT, był pierwszym świadkiem przesłuchanym przez komisję śledczą ds. wyłudzeń podatku VAT - podaje niezalezna.pl.

  • Kwaśniewski: Lobbuję za Ukrainą | 19-09-2018 17:30:00

    INFO: Lobbowałem i lobbuję za Ukrainą. Mam długi staż w tej sprawie, bo to już 27 lat - powiedział były prezydent Aleksander Kwaśniewski.

  • Rząd powoła drugi PFRON | 19-09-2018 15:30:00

    INFO: Rząd przyjął projekt ustawy o Solidarnościowym Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. Łączne szacowane przychody nowej instytucji mają wynosić ok. 2 mld zł rocznie - donosi stooq.pl.