Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

09-07-2018 06:45:00

Rząd zbuduje gigantyczną sieć kolejową

INFO: Przedstawiciele rządu poinformowali, że ok. 40 mld zł będzie potrzebne na rozbudowę sieci kolejowej, która będzie przebiegała przez Centralny Port Komunikacyjny - podaje interia.pl.

 

Podkreślono, że kwota ta nie wchodzi w projekt realizacji CPK, który według szacunków ma kosztować ok. 35 mld zł.

- Przewidujemy pozyskanie tych środków z finansowania unijnego - prace przygotowawcze z tej perspektywy, a realizacja z kolejnych - powiedział p. Mikołaj Wild, wiceminister infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. CPK.

 

Źródło: interia.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 09-07-2018 09:18:21 | odpowiedz
    No tak, proponuję jeszcze wózpasy by łatwiej było dojechać wozami konnymi .
  • 09-07-2018 12:42:41 | odpowiedz
    Żałośni jesteście wy - Pisowcy. Nie potrzeba wam rad Zachodu dotyczących sądownictwa czy państwa prawa. Ale już żeby wybudować kolej to się okazuje, że bez wyciągania rączki do tegoż Zachodu, to nie da rady.
  • 09-07-2018 15:04:06 | odpowiedz
    To zła wiadomość dla korwinistów. Korwiniści nienawidzą transportu publicznego. Uznają tylko samochody.
  • 09-07-2018 15:52:46 | odpowiedz
    Do Stanisława Michalkiewicza

    Szanowny Panie Stanisławie!
    Każdego Twego felietonu
    Miłośnik pisze. (Bo się bawię
    Czytając każdy!…) Oszczędź zgonu
    Swojego Twoim czytelnikom
    I oddaj serce! …rozrusznikom.

    Zadbaj o organ, co Ojczyźnie,
    Tej „nieszczęśliwej”, służy wiernie!
    Choć blizna na nim jest na bliźnie,
    Nie dopuść, aby nabył hernię!
    I – obojętne co się zdarzy –
    Do rad zastosuj się lekarzy!

    Łykaj tabletki i kontroli
    Nie zaniedbywaj! Znasz Lenina:
    „Wierzyć jest dobrze – (gdy nie boli) –
    Lecz kontrolować lepiej.” Wina
    Nie Twoja przecież… przegrywamy!
    Tryumfują Żydy (i ich chamy).

    Choć w senatorskiej Twojej głowie
    Zbawienie Polski, koniunktura
    Polsce nie sprzyja. Kto odpowie
    Z winnych? Doczeka ktoś z nich sznura?
    Bóg tak chce, trudno! To nie pora
    Na redaktora-senatora…

    Lecz na pociechę: w Boga rękach
    Jest Polska oraz Ziemia cała
    Robisz, co możesz w serca mękach.
    Bóg chce inaczej, Jemu chwała!
    On wroga, który dół nam kopie,
    W dół wepchnie… Zatem „spoko chłopie”!

    Nie będą głośni, ale cisi
    Na wieki Ziemię posiadali.
    Nie tonie zwykle to, co wisi…
    A wierną Polskę Bóg ocali!
    Więc powtórz: „Świata sam nie zbawię.”
    Żyj długo, Panie Stanisławie!

  • 29 czerwca 2009: "Błogosławiony Kryzio"

    Kilka słów o kolejach. Zgadzam się z tym, że kryzys jest motorem postępu, jednak nie mogę zgodzić się z tym, co JKM pisze o kolejach. Wszystko chyba zależy od sytuacji. Są miejsca, gdzie inny...
  • 29 lipca 2009: Znieść zniżki?

    http://korwin-mikke.blog.onet.pl/Zniesc-znizki,2,ID386953994,n Gdyby za moich młodych lat (czyli dość dawno temu) wprowadzono takie regulacje, że biedni studenci mają zniżki na bilety, a bogaci...
  • Naród, społeczestwo, państwo

    Irytuje mnie nieustanne mieszanie tych pojęć. Traktuje się je niemal jak synonimy. I tak mamy: Polskie Koleje Państwowe Narodowy Fundusz Zdrowia. Zakład Ubezpieczeń...
  • Naprawa Państwa - od czego zacząć?

    Wątek może trochę z innej beczki ale wydaje mi się że po tej dyskusji możemy przedstawić kolejne propozycje ustaw. Wyobraźmy sobie że UPR wygrywa wybory, rządzi samodzielnie i zaczyna naprawiać...

Poczytaj również

  • Mafia | 20-11-2018 20:43:12

    INFO: Sąd w Gdańsku uchylił decyzje prokuratury o zawieszeniu w prawie wykonywania zawodu notariuszy podejrzanych o wyłudzania mieszkań od ubogich ludzi.

  • Skarbówka dopadła piekarza z Olkusza | 20-11-2018 17:30:00

    INFO: Urzędniczki ze skarbówki podstępem dopadły piekarza z Olkusza (woj. małopolskie) - podaje nczas.com.

  • Narasta zniecierpliwienie nauczycieli | 20-11-2018 15:30:00

    FUTURO: Nauczyciele, tak jak policjanci, spróbują wywalczyć tysiąc złotych podwyżki i przygotowują się do protestów w czasie przyszłorocznych matur i egzaminów ósmoklasisty; chcą - wzorem policjantów - brać zwolnienia lekarskie - pisze "Rzeczpospolita".

  • Gadowski: Dziennikarz TVN popełnił przestępstwo | 20-11-2018 13:15:00

    OPINIA: Dziennikarz śledczy Witold Gadowski odniósł się do zdjęcia "hajlującego" operatora stacji TVN.

  • NBP wesprze banki Czarneckiego | 20-11-2018 11:00:00

    INFO: NBP ogłosił wsparcie finansowe dla banków p. Leszka Czarneckiego - podaje rp.pl.

  • Polska traci pracowników z Ukrainy | 20-11-2018 06:45:00

    INFO: Polskie agencje zatrudnienia działające na Ukrainie ostrzegają: nasila się konkurencja o tamtejszych pracowników ze strony Czech, Słowacji i Niemiec - podkreśla "Rzeczpospolita".

  • Prezydent Rybnika jeździł po pijaku | 19-11-2018 21:45:00

    INFO: Prezydent Rybnika kierował autem pod wpływem alkoholu - informuje portal rybnik.com.pl.

  • Państwowe spółki chcą podnieść ceny nawet o 30% | 19-11-2018 19:30:00

    INFO: Portal dziennik.pl alarmuje, że państwowe spółki chcą podnieść ceny energii elektrycznej dla odbiorców indywidualnych nawet o 30%.

  • 2 osoby chcą załamania polskiego systemu finansowego | 19-11-2018 17:30:00

    OPINIA: Dwie osoby próbują rozchwiać polski system finansowy - stwierdził w telewizji p. Adam Glapiński, prezes NBP.

  • Gwiazda TVN żąda zadośćuczynienia za smog | 19-11-2018 15:30:00

    INFO: P. Grażyna Wolszczak, aktorka serialowa stacji TVN, pozwała państwo za smog - podaje dorzeczy.pl.

  • Kolosalne koszty utrzymywania 2 oper | 19-11-2018 13:15:00

    INFO: Ponad 40 mln zł rocznie kosztuje podatników utrzymanie dwóch teatrów operowych w Warszawie - donosi dziennik.pl.

  • Empik zawiesił sprzedaż książki Międlara | 19-11-2018 11:00:00

    INFO: Sieć księgarni Empik zdecydowała, że książka autorstwa p. Jacka Międlara zostanie wycofana z oferty - donosi money.pl.

  • Przyszłoroczne wybory będą aż 2 razy droższe! | 19-11-2018 06:45:00

    FUTURO: Jak podaje "Dziennik Gazeta Prawna", przyszłoroczne wybory do PE, Sejmu i Senatu będą nas w sumie kosztowały prawie 450 mln zł. To dwa razy więcej niż poprzednio.

  • Izba Lekarska ostrzega przed chaosem z e-zwolnieniami | 18-11-2018 20:45:00

    INFO: Utrzymanie terminu 1 grudnia na wprowadzenie e-zwolnień może skutkować znacznym chaosem organizacyjnym i spowodować szereg utrudnień zarówno dla lekarzy, jak i pacjentów - ostrzega Naczelna Rada Lekarska.

  • Prezydent Duda podpisał ustawy podatkowe | 18-11-2018 17:30:00

    INFO: JE Andrzej Duda podpisał ustawę zmieniającą kilka ustaw podatkowych - donosi interia.pl.