Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

16-05-2018 19:30:00

Sanepid przebada kurierów Ubera

INFO: Portal fakt.pl donosi, że Sanepid zainteresował się usługami Uber Eats.

 

Sanepid chce skontrolować kurierów, którzy odpowiadają za dostawy jedzenia zamawianego przez aplikację. Portal wyjaśnia, że z Uber Eats korzystają głównie te lokale, które nie zatrudniają swoich kierowców. W ten sposób umożliwiają swoim klientom zamawianie jedzenia do domów lub miejsc pracy bez konieczności ponoszenia wydatków za zakup i utrzymanie samochodów. Teraz okazuje się, że właściciele restauracji mogą dużo ryzykować, korzystając z pośrednictwa Uber Eats. Sanepid zapowiada kontrolę warunków higienicznych przewożenia żywności przez kurierów, szczególnie tych poruszających się na rowerach. Nie wiadomo jednak, kto odpowie za ewentualne uchybienia. Biuro Ubera twierdzi, że jest jedynie pośrednikiem technologicznym, a nie organizatorem przewozu jedzenia. Restauratorzy z kolei odpowiedzialnością mogą obarczyć kurierów.

Portal pisze, że kary nałożone na restauratorów mogą być przerzucone przez nich na kurierów lub na ceny dań. W drugim przypadku, to klienci ucierpią, jeśli okaże się, że zamawiane przez nich jedzenie przewożone jest w sposób niespełniający warunków inspektoratu.

 

Źródło: fakt.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy


  • Batalia o jajka. Sanepid kontra pan...

    Kto pomoże w "walce" z przepisami i decyzjami Sanepidu ?! Przesyłam ten list z prośbą o pomoc panu ... * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *...
  • Mam wątpliwosci prosze o pomoc!

    Mlody i prosty ze mnie czlowiek-nie wszystko wiem a raczej wiecej nie wiem niz wiem...Temu zwracam sie do was z prosba o pomoc w wyjasnieniu kilku kwestii ktore ujmne w ppytaniach za wszelkie...
  • Mawashi - Odpowiedzialność właściciela

    Mawashi 10)Jak by bylo np. z rzekami czy morzami gdyby nie istnial sanepid,kapieliska nie bylyby kontrolowane czy sa zdatne do kopieli? xsior Kąpieliska byłyby prywatne i stosuje się tu to...
  • 14 sierpnia - Przyczyną złego jest komunizm

    Chociaż nie wierzę aby skrajny indywidualizm był miarą szczęścia człowieka, to zgadzam się, iż komunizm jest przyczyną nieszczęścia. Na poparcie słów Pana Janusza przytoczę cytat z A. Czechowa...
  • Sanepid w świetle konserwatywnego liberalizmu

    Witam i zachęcam do dyskusji na temat Sanepidu. Czy waszym zdaniem wolny rynek może skutecznie wyeliminować patologie z jadłodajni zanim ktos sie powaznie zatruje? A może Sanepid powinien pozostać...

Poczytaj również

  • Protest przed siedzibą "Wiadomości" TVP | 17-01-2019 19:30:00

    INFO: Manifestacja pod nazwą "Stop propagandzie nienawiści" odbyła się pod redakcją telewizji publicznej w Warszawie - informuje dziennik.pl.

  • Poseł Kukiz’15: Atak na prezydenta Gdańska był przygotowany | 17-01-2019 17:30:00

    OPINIA: Zdaniem WCz. Andrzeja Kobylarza, posła Kukiz`15, atak na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza był przygotowany - podaje polskieradio.pl.

  • Kukiz'15 złożyło wniosek o odwołanie zarządu TVP | 17-01-2019 15:30:00

    INFO: Kukiz'15 złożyło wniosek do szefa Rady Mediów Narodowych o odwołanie pp. prezesa TVP Jacka Kurskiego i jego zastępcy Macieja Staneckiego - donosi stooq.pl.

  • Prof. Fiszke: Adamowicz zginął jak Narutowicz | 17-01-2019 13:15:00

    OPINIA: Porównanie zabójstwa prezydenta Gdańska z morderstwem Narutowicza jest w pełni uzasadnione - uważa prof. Andrzej Friszke, znany historyk.

  • Twórca Amber Gold prawomocnie... uniewinniony | 17-01-2019 11:00:00

    INFO: Sąd Okręgowy w Gdańsku uniewinnił w procesie odwoławczym twórcę Amber Gold oskarżonego o opóźnienia we wpłatach zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych z tytułu wypłacanych w firmie wynagrodzeń - podaje niezalezna.pl.

  • Samorządy otrzymają 300 mln zł na rozwój elektrycznego transportu | 17-01-2019 06:45:00

    INFO: Rząd przypomina, że samorządy mogą wziąć 300 mln zł z Programu Infrastruktura i Środowisko na rozwój elektrycznego transportu - podaje bankier.pl.

  • Niebezpiecznie chorzy wracają do domów | 16-01-2019 21:45:00

    INFO: Niebezpieczni chorzy po odsiadce zamiast do szpitala wracają do domu, a powinni być kierowani na przymusowe leczenie - czytamy w "Rzeczpospolitej".

  • Prezydent Krakowa hojny dla urzędników | 16-01-2019 19:30:00

    INFO: W 2018 r. prezydent Krakowa, p. Jacek Majchrowski przyznał podwładnym łącznie 18,6 mln zł. To 2 mln zł więcej niż rok wcześniej - czytamy w "Dzienniku Polskim".

  • Owsiak zgłoszony do Nobla | 16-01-2019 17:30:00

    INFO: Komitet Norweski przyjął nominację dla p. Jerzego Owsiaka do Pokojowej Nagrody Nobla 2019 - donosi wPolityce.pl.

  • PiS nie wystawi swojego kandydata na prezydenta Gdańska | 16-01-2019 15:30:00

    INFO: PiS podjęło decyzję, aby nie wystawiać własnego kandydata w nadchodzących wyborach uzupełniających w Gdańsku - poinformował WCz. Jarosław Kaczyński, prezes PiS.

  • Ustawa ws. cen prądu wymaga pilnych zmian | 16-01-2019 13:15:00

    OPINIA: Ustawa ws. cen prądu wymaga pilnych zmian; jest niejasna i nie pozwala na równoważenie interesów różnych stron - ocenia p. Maciej Bando, prezes URE.

  • Światowy Kongres Żydów potępił zabójstwo Adamowicza | 16-01-2019 11:00:00

    INFO: W imieniu międzynarodowych organizacji i gmin żydowskich, polskiego polityka opłakiwał p. Ronald S. Lauder, prezes Światowego Kongresu Żydów - podaje wprost.pl.

  • Gronkiewicz-Waltz chce ochrony | 16-01-2019 06:45:00

    INFO: Była prezydent Warszawy, p. Hanna Gronkiewicz-Waltz zwróci się do ministra spraw wewnętrznych JE Joachima Brudzińskiego z prośbą o ochronę - donosi interia.pl.

  • Żądają natychmiastowego odwołania Kurskiego | 15-01-2019 20:45:00

    INFO: WCz. Władysław Kosiniak-Kamysz, lider PSL, zwrócił się w liście do WCz Jarosława Kaczyńskiego, szefa PiS, o odwołanie p. Jacka Kurskiego, prezesa TVP - informuje interia.pl.

  • Radary mierzą prędkość... radiowozów | 15-01-2019 17:30:00

    INFO: Wideorejestratory VideoRapid i PolCam zamontowane w nieoznakowanych radiowozach policji mierzą prędkość radiowozu, a nie prędkość kontrolowanego samochodu - donosi dziennik.pl.