Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

12-08-2018 14:15:00

"Solidarność" domaga się "budżetówki plus"

INFO: NSZZ "Solidarność" domaga się od rządu wprowadzenia programów "budżetówka plus" i "fundusz socjalny plus" - podaje pb.pl.

 

"S" chce 12% wskaźnika wzrostu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej, 8,5% wzrostu płacy minimalnej (do 2278 zł, rząd proponuje 2220 zł brutto) oraz odmrożenia kwoty naliczania funduszu socjalnego, co dałoby wzrost na jednego pracownika rocznie o ok. 300 zł.

- My tego nie robimy tylko w interesie pracowników budżetówki, ale także w interesie PiS-u. Bo skoro PiS chce wygrać kolejne wybory, to obywatele patrzą na to, co mówili, a co robią podczas swojej kadencji - powiedział p. Piotr Duda, przewodniczący "Solidarności".

Ciekawe dlaczego nie domagają się likwidacji PIT ani nawet podniesienia kwoty wolnej?

 

Źródło: pb.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

 • 12-08-2018 14:31:19 | odpowiedz
  "S" powinna sama zająć się polityką i wystartować np. jako PPR+ albo PPS+. Wtedy wygra wybory i będzie se mogła sama "ustalać" a nie tylko "domagać się" - a tak to chce rządzić choć nie ma ŻADNEJ delegacji czy mandatu do tego. Przecież to normalne komuchy.
  • 12-08-2018 15:23:02 | odpowiedz
   Choć nie jestem zwolennikiem Solidarności, to nie można mieć do niej pretensji, że realizuje działania w warunkach zagwarantowanych przez ustawodawcę.

   Bardziej dziwi mnie, że najpierw 70% korwinistów zagłosowało na prezydenta wskazanego przez NSZZ Solidarność, a potem są zaskoczeni, że się związki zawodowe tak rozbisurmaniły. Bronek powiedziałby im w starym, korwinowskim stylu: zmień pracę, weź kredyt, ogarnij się, a dupy nie zawracaj. Ale to się nie podobało, lepszy był "solidarny" lewak. I teraz mamy to, co mamy.
 • 12-08-2018 15:20:47 | odpowiedz
  "Ciekawe dlaczego nie domagają się likwidacji PIT ani nawet podniesienia kwoty wolnej?"
  Bo żeby podnieść płace "budżetówki" są potrzebne pieniądze z podatków. "Solidarność" to socjaliści, ale nie wariaci. Takie rzeczy, żeby obniżać podatki i jednocześnie powiększać wydatki, to tylko u Korwina.

 • Właściwe decyzje Korwina, a sprawa polska.

  Na blogu można przeczytać: "Ja dobrowolnie od wielu lat starałem się NIE wpływac na politykę Partii - w nadziei, że wyhoduję jakiegoś następcę. Najwyraźniej: nie udało się. Odkąd ustapiłem z...
 • Witam, się przedstawiam i czemu UPR nie dla mnie

  Witam, Ponieważ nie lubię czuć, że się narzucam, stworzę sobie taką mini enklawę w powitaniach, gdzie bez wyrzutów będę mógł dopisać w miarę bywania, co mi nie pasuje w UPR mimo pełną piersią...
 • Życie w *tfu* socjaldemokracji, a życie w kapitaliźmie,

  Socjaliści (Jak Solidarność) myślą, że to ludzie w pracy powinni być pieszczeni i wynagradzani sycie. On chce aby pracownik robił 6 godzin za 2500 zł, ale nie rozumie tego, że pracownik powinien...

Poczytaj również