Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

12-06-2018 07:15:00

Takie rzeczy to tylko dzięki UE

INFO: Przez RODO rodzice nie mogli się dowiedzieć, do jakiego szpitala trafiło ich dziecko - podaje portal krakow.eska.pl.

 

Portal pisze, że na "zakopiance" autokar, którym podróżowało 42 uczniów szkoły podstawowej, zderzył się czołowo z ciężarówką i samochodem osobowym. W jakiś czas później na Facebooku pojawił się wpis zbulwersowanych rodziców, którzy nie mogli ustalić, do którego szpitala zabrano ich dziecko. Szpital odmówił udzielenia odpowiedzi, powołując się na... RODO.

Prawnik dr Bogdan Fisher potwierdził, że szpital postąpił zgodnie z prawem.

- Rzeczywiście szpital mógł odmówić udostępnienia takich danych. Jest ochrona danych osobowych, jeżeli ktoś uwiarygodni, że jest rodzicem, to dla ochrony żywotnych interesów te dane powinny zostać udostępnione. Jeśli chcemy zapytać o stan zdrowia naszego bliskiego (czyli uzyskać dane wrażliwe), a poprzez kontakt telefoniczny nie uwiarygodnimy, że jesteśmy spokrewnieni, to można kontaktować się z policją, która będzie temu pośredniczyć. Sytuacja jest prostsza, gdy jesteśmy na miejscu i posiadamy dokumenty - mówi.

Problem w tym, że rodzice byli kilkaset kilometrów od miejsca zdarzenia.

Sprawę skomentował p. Konrad Berkowicz, wiceprezes Wolności.

- Tak się kończy, gdy ktoś chce kontrolować życie ludzi biurokracją. Absurdalny i groźny świat z powieści Orwella to już rzeczywistość! - podkreśla.

 

Zobacz także: RODO - jest się czego bać

 

Źródło: eska.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 12-06-2018 07:39:40 | odpowiedz
  • 12-06-2018 08:01:21 | odpowiedz
    no nie ,
    normalna sytuacja.
    M. in szpital jest zobowiązany do chronienia prywatności swoich pacjentów.
    Przez telefon ciężko jest się autoryzować. Do uchwalenia RODO też tak było.
    Szpital po prostu powołał się na aktualny przepis.
    Każdy normalny to rozumie.
    A lemingi skrzeczą...

  • 12-06-2018 08:24:30 | odpowiedz
    Od dziś kanar, który będzie chciał zobaczyć mój bilet miesięczny będzie musiał skorzystać z pośrednictwa policjanta.
  • 12-06-2018 08:28:11 | odpowiedz
    Nie są naruszone przepisy RODO, gdy rodzić pyta dany szpital czy leży u nich Jasiu Kowalski. RODO może być naruszone gdy rodzić pyta o nazwiska dzieci leżących w danym szpitalu.
    • 12-06-2018 13:22:30 | odpowiedz
      Czyli na przykład rozwiedziony ojciec, pozbawiony praw rodzicielskich, który planuje porwać dziecko matce i wywieść je za granicę. Jak dowie się, że dziecko trafiło z jakimś głupstwem gdzieś do szpitala, to wystarczy, że będzie dzwonił po kolei do każdego szpitala i pytał "czy leży u nich Jasiu Kowalski".
  • 12-06-2018 08:30:23 | odpowiedz
    Przed peletonem głupoty

    Zdało się, z głupoty Brytanię wyzwoli
    Z brukselskiego kołchozu wyjście. Lecz nic z tego!
    Znać europeleton jechał… zbyt powoli!
    I szybszy zawodnik oderwał się z niego…

    Już Alfiego zabił sędzia z lekarzami;
    Robinsona zabić też można w więzieniu…
    Śmierć dziecku! bo chore… (Zdarza się czasami.)
    I dziennikarz winien! (Prawdę czci w sumieniu.)

    Lecz dla przodownika głupoty to mało!
    Wszak peleton mógłby dogonić lidera…
    A więc Marii Bousted właśnie się wydało,
    Że dla dzieł Sheakspira kończy się kariera:

    „Są już przestarzałe, jak cała klasyka.
    Dzieł więc z imigrantów krajów uczmy w szkole.”
    Nie wiem, co szefowa edukacji łyka,
    Ale ja spirytus z Ruskimi pić wolę.
    • 12-06-2018 17:01:36 | odpowiedz
      Do Claudii Roth
      dedykuję kici kici i Metsavendovi z ndia.pl

      Roth (partia „Zieloni”) o gwałtach w Kolonii
      Stwierdziła – poważnie, całkiem bez ironii:
      „Uchodźcy tu źle się, wieść incydent niesie,
      Czują… Chcą pomocy, są na marginesie!”
      Niemieckie kobiety nie dają… O rety!
      (Ach, prawo NA RAZIE nie zmusza, niestety.)

      Pani Roth! czerwona armia nie dokona
      Zgwałceń, dziś „o pomoc” nie zawoła ona…
      („Marginalizacji” jej nie było racji.
      „Wołaniom” uległy kobiety Twej nacji.)
      Idź przodkiniek śladem i podziel się zadem:
      Z zieloną Nigerią, i Kongiem, i Czadem!

  • Dowcipy

    Dwóch posłów rozmawia przy kawie w kawiarni parlamentarnej: - Coś ci zdradzę. Nic nie rozumiem z obecnej sytuacji ekonomicznej kraju. - Spokojnie, zaraz ci ją wyjaśnię... - Wyjaśniać to ja też...
  • Mam wątpliwosci prosze o pomoc!

    Mlody i prosty ze mnie czlowiek-nie wszystko wiem a raczej wiecej nie wiem niz wiem...Temu zwracam sie do was z prosba o pomoc w wyjasnieniu kilku kwestii ktore ujmne w ppytaniach za wszelkie...
  • Kilka pytań co do programu UPR

    a) co z takimi kosztownymi i długotrwałymi projektami jak np. eksploracja kosmosu, które profity mogą dać dopiero w przyszłości? Prywatnych inwestorów raczej nie zachęca. Czy więc w 'państwie...
  • Mit szwedzki

    ''Wychowanie bezstresowe! Tylko ono pozwoli naszej młodzieży rozwijać się zarówno fizycznie, jak i intelektualnie! Będą lepsi od swoich rówieśników z reszty krajów Zachodu, zobaczycie!'' Nie...
  • Islandia

    Mam do was pytanie. Dlaczego nie mowi się o tym co się działo w Islandii od około 4 lat? Tutaj mam cytat pewnego wywodu. Nie sprawdziłem jeszcze źródeł, ani czy to prawda. Dlatego proszę o...
  • Co tam słychać w Hiszpanii "unowocześnionej" przez Zapatero i jego szajkę?

    Migracja zarobkowa: Brazylia potraktowała Hiszpanię jak kraj Trzeciego Świata Brazylia wprowadza dodatkowe restrykcyjne wymagania dla osób przyjeżdżających z Madrytu czy Barcelony. Nowe...

Poczytaj również

  • Światowy Kongres Żydów potępił zabójstwo Adamowicza | 16-01-2019 11:00:00

    INFO: W imieniu międzynarodowych organizacji i gmin żydowskich, polskiego polityka opłakiwał p. Ronald S. Lauder, prezes Światowego Kongresu Żydów - podaje wprost.pl.

  • Gronkiewicz-Waltz chce ochrony | 16-01-2019 06:45:00

    INFO: Była prezydent Warszawy, p. Hanna Gronkiewicz-Waltz zwróci się do ministra spraw wewnętrznych JE Joachima Brudzińskiego z prośbą o ochronę - donosi interia.pl.

  • Żądają natychmiastowego odwołania Kurskiego | 15-01-2019 20:45:00

    INFO: WCz. Władysław Kosiniak-Kamysz, lider PSL, zwrócił się w liście do WCz Jarosława Kaczyńskiego, szefa PiS, o odwołanie p. Jacka Kurskiego, prezesa TVP - informuje interia.pl.

  • Radary mierzą prędkość... radiowozów | 15-01-2019 17:30:00

    INFO: Wideorejestratory VideoRapid i PolCam zamontowane w nieoznakowanych radiowozach policji mierzą prędkość radiowozu, a nie prędkość kontrolowanego samochodu - donosi dziennik.pl.

  • Polacy za opodatkowaniem księży | 15-01-2019 15:30:00

    INFO: Blisko połowa Polaków twierdzi, że księża nie płacą podatków - wynika z badania przeprowadzonego dla money.pl.

  • Żebrowski: Musimy mieć dostęp do broni! | 15-01-2019 13:15:00

    OPINIA: Historyk Leszek Żebrowski wyraził przekonanie, że Polacy powinni mieć dostęp do broni - podaje portal dlapolski.pl.

  • Polska nie osiągnie celu OZE na 2020 | 15-01-2019 11:00:00

    INFO: W poufnym dokumencie przesłanym Komisji Europejskiej, do którego dotarł portal WysokieNapiecie.pl, polski rząd po raz pierwszy przyznał, że nie osiągniemy planowanego udziału odnawialnych źródeł energii (OZE) w 2020 r.

  • Rząd zezygnuje z chińskich komórek? | 15-01-2019 06:45:00

    INFO: Rząd rozważa rezygnację z urządzeń mobilnych chińskich marek; ABW wydaje zalecenia dla resortów, jak korzystać z produktów i usług chińskich firm telekomunikacyjnych - czytamy w "Rzeczpospolitej".

  • W całej Polsce marsze przeciwko mowie nienawiści | 14-01-2019 21:45:00

    INFO: Po śmierci prezydenta Gdańska w wielu miastach Polski zapowiedziano marsze i wiece przeciwko nienawiści i przemocy - podaje wp.pl.

  • Owsiak zrezygnował z funkcji szefa WOŚP | 14-01-2019 19:30:00

    INFO: P. Jerzy Owsiak, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, poinformował, że złożył rezygnację z funkcji prezesa zarządu WOŚP - podaje bankier.pl.

  • Libertarianie sprzeciwiają się zakazowi sprzedaży alkoholu | 14-01-2019 17:30:00

    INFO: Kukiz'15, Stowarzyszenie KoLiber Wrocław oraz Stowarzyszenie Libertariańskie sprzeciwiają się zakazowi sprzedaży napojów alkoholowych we Wrocławiu.

  • Antysmogowe działania rządu nie przynoszą efektów | 14-01-2019 15:30:00

    INFO: Polski Alarm Smogowy alarmuje, że antysmogowe działania rządu nie przynoszą efektów - donosi interia.pl.

  • Afera w NBP: Chodzi o euro? | 14-01-2019 13:15:00

    OPINIA: Nakręcanie afery w NBP przez opozycję może nie być przypadkowe i prowadzić do rezygnacji ze złotówki i szybkiego wejścia do strefy euro - ocenił wiceminister kultury Jarosław Sellin.

  • Prezydent Gdańska dźgnięty nożem podczas finału WOŚP | 14-01-2019 11:00:00

    INFO: Prezydent Gdańska, p. Paweł Adamowicz został zaatakowany nożem na scenie podczas finału WOŚP - podaje onet.pl.

  • Jeszcze nie istnieje, a już jest trzecią siłą w polityce? | 14-01-2019 06:15:00

    INFO: Gdyby wyborcy mieli możliwość głosowania na jeszcze nieistniejącą partię p. Roberta Biedronia, to uplasowałaby się ona na trzecim miejscu - wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster wykonanych na zlecenie „Super Expressu”.