Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

12-06-2018 07:15:00

Takie rzeczy to tylko dzięki UE

INFO: Przez RODO rodzice nie mogli się dowiedzieć, do jakiego szpitala trafiło ich dziecko - podaje portal krakow.eska.pl.

 

Portal pisze, że na "zakopiance" autokar, którym podróżowało 42 uczniów szkoły podstawowej, zderzył się czołowo z ciężarówką i samochodem osobowym. W jakiś czas później na Facebooku pojawił się wpis zbulwersowanych rodziców, którzy nie mogli ustalić, do którego szpitala zabrano ich dziecko. Szpital odmówił udzielenia odpowiedzi, powołując się na... RODO.

Prawnik dr Bogdan Fisher potwierdził, że szpital postąpił zgodnie z prawem.

- Rzeczywiście szpital mógł odmówić udostępnienia takich danych. Jest ochrona danych osobowych, jeżeli ktoś uwiarygodni, że jest rodzicem, to dla ochrony żywotnych interesów te dane powinny zostać udostępnione. Jeśli chcemy zapytać o stan zdrowia naszego bliskiego (czyli uzyskać dane wrażliwe), a poprzez kontakt telefoniczny nie uwiarygodnimy, że jesteśmy spokrewnieni, to można kontaktować się z policją, która będzie temu pośredniczyć. Sytuacja jest prostsza, gdy jesteśmy na miejscu i posiadamy dokumenty - mówi.

Problem w tym, że rodzice byli kilkaset kilometrów od miejsca zdarzenia.

Sprawę skomentował p. Konrad Berkowicz, wiceprezes Wolności.

- Tak się kończy, gdy ktoś chce kontrolować życie ludzi biurokracją. Absurdalny i groźny świat z powieści Orwella to już rzeczywistość! - podkreśla.

 

Zobacz także: RODO - jest się czego bać

 

Źródło: eska.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • 12-06-2018 07:39:40 | odpowiedz
  • 12-06-2018 08:01:21 | odpowiedz
    no nie ,
    normalna sytuacja.
    M. in szpital jest zobowiązany do chronienia prywatności swoich pacjentów.
    Przez telefon ciężko jest się autoryzować. Do uchwalenia RODO też tak było.
    Szpital po prostu powołał się na aktualny przepis.
    Każdy normalny to rozumie.
    A lemingi skrzeczą...

  • 12-06-2018 08:24:30 | odpowiedz
    Od dziś kanar, który będzie chciał zobaczyć mój bilet miesięczny będzie musiał skorzystać z pośrednictwa policjanta.
  • 12-06-2018 08:28:11 | odpowiedz
    Nie są naruszone przepisy RODO, gdy rodzić pyta dany szpital czy leży u nich Jasiu Kowalski. RODO może być naruszone gdy rodzić pyta o nazwiska dzieci leżących w danym szpitalu.
    • 12-06-2018 13:22:30 | odpowiedz
      Czyli na przykład rozwiedziony ojciec, pozbawiony praw rodzicielskich, który planuje porwać dziecko matce i wywieść je za granicę. Jak dowie się, że dziecko trafiło z jakimś głupstwem gdzieś do szpitala, to wystarczy, że będzie dzwonił po kolei do każdego szpitala i pytał "czy leży u nich Jasiu Kowalski".
  • 12-06-2018 08:30:23 | odpowiedz
    Przed peletonem głupoty

    Zdało się, z głupoty Brytanię wyzwoli
    Z brukselskiego kołchozu wyjście. Lecz nic z tego!
    Znać europeleton jechał… zbyt powoli!
    I szybszy zawodnik oderwał się z niego…

    Już Alfiego zabił sędzia z lekarzami;
    Robinsona zabić też można w więzieniu…
    Śmierć dziecku! bo chore… (Zdarza się czasami.)
    I dziennikarz winien! (Prawdę czci w sumieniu.)

    Lecz dla przodownika głupoty to mało!
    Wszak peleton mógłby dogonić lidera…
    A więc Marii Bousted właśnie się wydało,
    Że dla dzieł Sheakspira kończy się kariera:

    „Są już przestarzałe, jak cała klasyka.
    Dzieł więc z imigrantów krajów uczmy w szkole.”
    Nie wiem, co szefowa edukacji łyka,
    Ale ja spirytus z Ruskimi pić wolę.
    • 12-06-2018 17:01:36 | odpowiedz
      Do Claudii Roth
      dedykuję kici kici i Metsavendovi z ndia.pl

      Roth (partia „Zieloni”) o gwałtach w Kolonii
      Stwierdziła – poważnie, całkiem bez ironii:
      „Uchodźcy tu źle się, wieść incydent niesie,
      Czują… Chcą pomocy, są na marginesie!”
      Niemieckie kobiety nie dają… O rety!
      (Ach, prawo NA RAZIE nie zmusza, niestety.)

      Pani Roth! czerwona armia nie dokona
      Zgwałceń, dziś „o pomoc” nie zawoła ona…
      („Marginalizacji” jej nie było racji.
      „Wołaniom” uległy kobiety Twej nacji.)
      Idź przodkiniek śladem i podziel się zadem:
      Z zieloną Nigerią, i Kongiem, i Czadem!

  • Dowcipy

    Dwóch posłów rozmawia przy kawie w kawiarni parlamentarnej: - Coś ci zdradzę. Nic nie rozumiem z obecnej sytuacji ekonomicznej kraju. - Spokojnie, zaraz ci ją wyjaśnię... - Wyjaśniać to ja też...
  • Mam wątpliwosci prosze o pomoc!

    Mlody i prosty ze mnie czlowiek-nie wszystko wiem a raczej wiecej nie wiem niz wiem...Temu zwracam sie do was z prosba o pomoc w wyjasnieniu kilku kwestii ktore ujmne w ppytaniach za wszelkie...
  • Kilka pytań co do programu UPR

    a) co z takimi kosztownymi i długotrwałymi projektami jak np. eksploracja kosmosu, które profity mogą dać dopiero w przyszłości? Prywatnych inwestorów raczej nie zachęca. Czy więc w 'państwie...
  • Mit szwedzki

    ''Wychowanie bezstresowe! Tylko ono pozwoli naszej młodzieży rozwijać się zarówno fizycznie, jak i intelektualnie! Będą lepsi od swoich rówieśników z reszty krajów Zachodu, zobaczycie!'' Nie...
  • Islandia

    Mam do was pytanie. Dlaczego nie mowi się o tym co się działo w Islandii od około 4 lat? Tutaj mam cytat pewnego wywodu. Nie sprawdziłem jeszcze źródeł, ani czy to prawda. Dlatego proszę o...
  • Co tam słychać w Hiszpanii "unowocześnionej" przez Zapatero i jego szajkę?

    Migracja zarobkowa: Brazylia potraktowała Hiszpanię jak kraj Trzeciego Świata Brazylia wprowadza dodatkowe restrykcyjne wymagania dla osób przyjeżdżających z Madrytu czy Barcelony. Nowe...

Poczytaj również

  • Andruszkiewicz chce likwidacji ryczałtów na paliwo | 24-06-2018 20:45:00

    INFO: WCz. Adam Andruszkiewicz chce projektu ws. likwidacji "ryczałtów" na paliwo dla posłów - donosi dziennik.pl.

  • Jakubiak wie, dlaczego płoną wysypiska śmieci | 24-06-2018 17:30:00

    OPINIA: Nielegalne wysypiska śmieci to efekt ustawy o ochronie środowiska wprowadzonej przez PO-PSL - stwierdził w rozmowie z portalem wPolityce.pl WCz. Marek Jakubiak, poseł Kukiz`15.

  • Powołano Komitet Obywatelski przy Lechu Wałęsie | 24-06-2018 14:15:00

    INFO: Powołano Komitet Obywatelski przy Lechu Wałęsie. W trakcie inauguracji przemówienie wygłosił sam p. Lech Wałęsa. Były prezydent narzekał na żonę - donosi onet.pl.

  • Sadowski: 95% prawa do kosza | 24-06-2018 11:00:00

    OPINIA: 95% prawa powinno trafić do kosza, tak jak to zrobiła ustawa Wilczka, której przewaga nad obecną tzw. Konstytucją Biznesu polegała na tym, że usunęła całe socjalistyczne prawodawstwo aktywności gospodarczej. Tego nie robi Konstytucja Biznesu - powiedział dr Andrzej Sadowski z CAS.

  • Pośredniaki będą dowozić bezrobotnych do pracy | 24-06-2018 06:45:00

    INFO: Rząd chce, by urzędy pracy dowoziły bezrobotnych do pracy - podaje bankier.pl.

  • Abramowicz rzecznikiem przedsiębiorców | 23-06-2018 20:45:00

    INFO: Premier Mateusz Morawiecki powołał p. Adama Abramowicza na rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców - podaje businessinsider.com.pl.

  • Dziura w ustawie Jakiego | 23-06-2018 17:30:00

    INFO: Miastu stołecznemu nie udało się przejąć zarządu nad żadną z "odzyskanych" w wyniku działania komisji reprywatyzacyjnej nieruchomości. Wszystko przez dziurę prawną - pisze "Fakt".

  • Składki na ZUS przekroczą barierę 1300 zł! | 23-06-2018 14:15:00

    FUTURO: Suma składek wraz ubezpieczeniem zdrowotnym dla firm działających dłużej niż 2 lata przekroczy od nowego roku barierę 1300 zł - podaje portal mambiznes.pl.

  • PiS chce nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu ws. śmieci | 23-06-2018 11:00:00

    INFO: Marszałek Sejmu zwołał Prezydium Sejmu i Konwent Seniorów, które podejmą decyzję o zwołaniu nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu - donosi Interia.

  • Zakazali sprzedaży alkoholu w nocy! | 23-06-2018 06:45:00

    INFO: Tyscy radni ograniczyli sprzedaż alkoholu w nocy - podaje portal tychy24.net.

  • MEN ostrzega przed trikami władz szkół | 22-06-2018 21:45:00

    INFO: MEN ostrzegł rodziców przed niezgodnymi z prawem działaniami władz szkół - podaje radiozet.pl.

  • Kukiz oburzony "kilometrówkami" posła Andruszkiewicza | 22-06-2018 19:30:00

    INFO: WCz. Paweł Kukiz wyraził oburzenie "kilometrówkami" WCz. Adama Andruszkiewicza, byłego członka ruchu Kukiz'15 - podaje wp.pl.

  • Likwidacja użytkowania wieczystego przesądzona | 22-06-2018 17:30:00

    INFO: Stały Komitet Rady Ministrów zaakceptował projekt likwidujący użytkowanie wieczyste - informuje interia.pl.

  • IPN nagradza wolontariuszy ziemią | 22-06-2018 15:30:00

    INFO: Instytut Pamięci Narodowej w ramach podziękowania wysyła do wolontariuszy fiolki z ziemią pochodzącą z jam grobowych na Łączce - informuje "Rzeczpospolita".

  • Krasnodębski chce nowego traktatu unijnego | 22-06-2018 13:15:00

    INFO: CEP Zdzisław Krasnodębski, wiceprzewodniczący PE związany z PiS, zapowiedział w rozmowie z "Rzeczpospolitą", że wystąpi z propozycją nowego traktatu unijnego.