Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

04-06-2018 06:45:00

Wicepremier: Państwo ma się wtrącać!

OPINIA: Państwo ma się wtrącać w życie obywateli - mówił we Wrześni (woj. wielkopolskie) JE Piotr Gliński, wicepremier i minister kultury z PiS.

 

P. Gliński zwrócił uwagę na różnice w sprawowaniu władzy między rządem PiS a poprzednikami.

- Państwo miało się nie wtrącać. Nasze podejście jest inne, państwo ma się wtrącać. Owszem, państwo czasami jest opresyjne, więc musimy uważać i rozmawiać z obywatelami tak, żeby to wtrącanie się państwa nie szło za daleko, ale sensowne proporcje muszą być zawsze realizowane. Państwo musi być w interesie obywateli i to zwłaszcza tych obywateli najsłabszych - podkreślił wicepremier.

 

Zobacz także: Morawiecki o znaku firmowym swojego rządu

 

Źródło: interia.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze


  • Podatek od dochodów osobistych

    Ciekawi mnie, jaka dochód ma budżet z podatku od dochodów osobistych. Nie wpływ, a dochód. To znaczy, ile wynoszą koszty uzyskania tego podatku. Podejrzewam, że ponosi społeczeństwo ponosi...
  • Pogłówny?

    Prosty jestem człowiek i nie do końca rozumiem. Może kto mi wyjaśni? Podatek pogłówny funkcjonował w największej skali, kiedy ludzie na kontynencie prowadzili życie raczej osiadłe. W przypadku...
  • 14 sierpnia - Przyczyną złego jest komunizm

    Chociaż nie wierzę aby skrajny indywidualizm był miarą szczęścia człowieka, to zgadzam się, iż komunizm jest przyczyną nieszczęścia. Na poparcie słów Pana Janusza przytoczę cytat z A. Czechowa...
  • Element strategii partii: mobilizacja zniechęconego wyborcy

    Ponieważ koledzy wykazują entuzjazm do przekonywania elektoratu ogólnego, a żadnej możliwości zaniedbać nam nie wolno, zakładam wątek do zbierania argumentów, które WiP może przedstawiać na...
  • Obowiązkowe szczepienia

    Na starcie chciałem podkreślić że chciałbym pominąć zagadnienie czy niektóre szczepienia nie są szkodliwe i nie ograniczać się do konkretnych typów szczepionek. Zakładając po prostu że...
  • Mamo, oni chcą zalegalizować broń! [FAQ]

    Na rozruch - teledysk: I kill people. Wsłuchajcie się w słowa, szczególnie w refren, i postarajcie się zrozumieć, co autor mówi, bo wbrew pozorom gada mądrze, choć na mądrego wcale nie...

Poczytaj również

  • Ujawniono list Rokity do Geremka | 22-02-2019 11:00:00

    INFO: Dziennikarze "Rzeczpospolitej" ujawnili list p. Jana Rokity do p. Bronisława Geremka, w którym alarmował o niszczeniu archiwów MSW.

  • Obalono pomnik ks. Jankowskiego | 22-02-2019 06:45:00

    INFO: Grupa mężczyzn przewróciła pomnik ks. Henryka Jankowskiego w Gdańsku - pisze dorzeczy.pl.

  • Prezydent wydał 40 tys. zł na... zakładki do książek | 21-02-2019 21:45:00

    INFO: Marnotrawienie pieniędzy podatników trwa w najlepsze. Kancelaria Prezydenta wydała aż 37,8 tysiąca złotych na zakładki do książek.
     

  • Afera PCK z posłem PiS w tle | 21-02-2019 19:30:00

    INFO: W badanej przez prokuraturę aferze PCK oprócz ubrań dla biednych, ginęła także żywność ze zbiórek - podaje wprost.pl.

  • Ordo Iuris: Rada Europy domaga się wprowadzania ideologii gender | 21-02-2019 17:30:00

    INFO: Ordo Iuris alarmuje, że Rada Europy domaga się wprowadzania ideologii gender.

  • Samorządy chcą rekompensat za zmiany nazw ulic | 21-02-2019 15:15:00

    INFO: Samorządy i spółdzielnie będą się domagać rekompensat za wymuszone remonty przystanków i usuwanie z elewacji tablic z zakazanymi adresami - podaje dziennik.pl.

  • Cztery ambasady interweniują w sprawie ustawy frankowej | 21-02-2019 13:15:00

    INFO: Ambasady Niemiec, Austrii, Hiszpanii i Portugalii chcą zmian w projekcie ustawy frankowej - podaje dziennik.pl.

  • Posłanka Teraz! przekazała papieżowi raport o pedofilii | 21-02-2019 11:00:00

    INFO: Posłanka Teraz! Joanna Scheuring-Wielgus, prezes fundacji "Nie lękajcie się" Marek Lisiński oraz stołeczna radna i działaczka społeczna Agata Diduszko-Zyglewska spotkali się z papieżem Franciszkiem i przekazali mu raport o pedofilii wśród polskich księży - informuje dziennik.pl.

  • Soros kupił Radio Zet | 21-02-2019 06:45:00

    INFO: To pan Jerzy Soros, międzynarodowy spekulant pochodzenia żydowskiego, stoi za zakupem Radia Zet przez spółkę Agora - podaje money.pl.

  • Polacy nie chcą, by pomagać frankowcom | 20-02-2019 21:45:00

    INFO: Z najnowszego badania Kantar Public dla Instytutu Jagiellońskiego wynika, że miażdżąca większość ankietowanych jest przeciwna ustawowemu udzielaniu pomocy kredytobiorcom we frankach szwajcarskich - podaje bankier.pl.

  • Będzie wielka spowiedź podatników | 20-02-2019 21:45:00

    INFO: Wszystkie instytucje finansowe będą zmuszone zapytać miliony klientów o rezydencję podatkową - podaje pb.pl.

  • Ziobro przedstawil projekt antylichwiarski | 20-02-2019 19:30:00

    INFO: Resort sprawiedliwości zaprezentował projekt tak zwanej ustawy antylichwiarskiej - informuje businessinsider.com.pl.

  • Kukiz`15 domaga się dymisji prezes ZUS | 20-02-2019 17:30:00

    INFO: Kukiz'15 domaga się od premiera Mateusza Morawieckiego dymisji prezes ZUS Gertrudy Uścińskiej - donosi dziennik.pl.

  • Były zarząd PKP Cargo zatrzymany | 20-02-2019 15:30:00

    INFO: Były prezes i członkowie zarządu PKP Cargo zostali zatrzymani na polecenie prokuratury - informuje dziennik.pl.

  • NIK: W szkołach marnie uczy się matematyki | 20-02-2019 13:15:00

    INFO: Z najnowszego raportu Najwyższej Izby Kontroli wynika, że nauczanie matematyki w szkołach pozostawia wiele do życzenia - podaje onet.pl.