Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

10-08-2018 13:15:00

Związek Polaków na Litwie pod lupą śledczych

INFO: Liderowi mniejszości polskiej na Litwie grozi więzienie w naszym kraju - pisze "Rzeczpospolita".

 

Gazeta opisuje nieprawidłowości w rozliczeniach dotacji dla Związku Polaków na Litwie, największej tam polskiej organizacji, które w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie złożyła podlegająca polskiemu resortowi spraw zagranicznych Fundacja Pomoc Polakom na Wschodzie.

Prezes Związku, p. Michał Mackiewicz miał usłyszeć zarzut przestępstwa przeciwko mieniu oraz fałszowania dokumentów. Mężczyzna przekonuje jednak, że jest niewinny. Jak twierdzi p. Mackiewicz, padł ofiarą rozgrywek politycznych.

 

Źródło: rp.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy


  • Re: Chrześcijańskie korzenie Europy ?

    Na to stwierdzenie: !!! Katolicyzm nie ma absolutnie nic wspólnego z chrześcijaństwem !!! Hmmm, można spróbować odpowiedzieć, tak jak "Hiob": "Czym jest Świątynia Jerozolimska? Jakie ma...
  • Odpowiedzi 5.

    Pytanie 1. Jakie są nasze szanse po powstaniu UE i jakie ma Pan w związku z tym plany na zmianę sposobu działania, bo postanowiłem wstąpić do WiP-u, ale jedyną motywacją jest to, aby zadeklarować...
  • Przekręty PO o których media milczą

    tekst z http://www.wykop.pl/ramka/556823/przekrety-i-walki-rzadu-po-o-ktorych-milcza-media/ Media w kraju wybitnie maskują przekręty obecnego rządu nagłaśniając same sukcesy, a urzędasy robią...
  • Wybory w Irlandii 2011

    Tegoroczna kampania wyborcza jest bodaj najbardziej zaciekla, jaka kiedykolwiek widzialem w tym kraju. Fianna Fail (Zolnierze Przeznaczenia) Partia, ktora rzadzi Irlandia od 14 lat – dryfuje w...
  • Ruch Autonomii Mazur

    Ruch Autonomii Mazur to twór tak nowy, że jego szefowie nie zdążyli nawet wyrobić pieczątek. Zaledwie kilka dni temu został wpisany po Krajowego Rejestru Sądowego. Członkowie stowarzyszenia nie...
  • Polski_Kraj_Narodowo-Terytorialny

    Czy wiedzieliście o tym fakcie z historii bo ja nie. http://pl.wikipedia.org/wiki/Polski_Kraj_Narodowo-Terytorialny przykro mi że Polacy poparli komunistów

Poczytaj również

  • Resort finansów szykuje bezwzględny przepis | 18-10-2018 17:30:00

    INFO: MinFin chce zniechęcić przedsiębiorców do prób kwestionowania wyników kontroli celno-skarbowych - pisze money.pl.

  • Samorządy hojnie wspierają LGBT! | 18-10-2018 15:30:00

    INFO: Instytut Ordo Iuris przygotował raport na temat samorządów wspierających ruch LGBT.

  • Prawo UE niekonstytucyjne? | 18-10-2018 13:15:00

    INFO: JE Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości, złożył do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o uznanie za niekonstytucyjne przepisów prawa Unii Europejskiej, które pozwalają sądom zadawać pytania Trybunałowi Sprawiedliwości UE w sprawach dot. sądownictwa - informuje Interia.

  • Szokujące nagrania z udziałem Pawlaka! | 18-10-2018 11:00:00

    INFO: Ujawniono kolejne nagrania z restauracji Sowa i Przyjaciele. Tym razem są to taśmy z udziałem pp. Waldemara Pawlaka i miliardera Michała Sołowowa - donosi wPolityce.pl.

  • Nie wystawiają mandatów, a na drogach coraz bezpieczniej | 18-10-2018 06:45:00

    INFO: Policja protestuje i nie wystawia mandatów, ale na drogach jest coraz bezpieczniej - podaje money.pl.

  • Prof. Balcerowicz: Rząd dokonuje demontażu Polski samorządowej | 17-10-2018 21:45:00

    OPINIA: Rząd rozpisał plan całkowitego demontażu Polski samorządowej - alarmują przedstawiciele Forum Obywatelskiego Rozwoju z prof. Leszkiem Balcerowiczem na czele.

  • Popularny aktor za karą śmierci | 17-10-2018 19:30:00

    OPINIA: P. Jarosław Jakimowicz, popularny aktor, nie ma wątpliwości, że kara śmierci jest potrzebna.

  • Rząd szykuje zmiany w podatku miedziowym | 17-10-2018 17:30:00

    FUTURO: Rząd przyjął projekt ustawy, która zakłada pewne zmiany w ustawie o podatku od niektórych kopalin - informuje businessinsider.com.pl.

  • PSL - szczególnie groźna formacja | 17-10-2018 15:30:00

    OPINIA: PSL było w III RP formacją szczególnie groźną - powiedział w rozmowie z portalem dorzeczy.pl p. Piotr Lisiewicz, zastępca redaktora naczelnego „Gazety Polskiej”.

  • Rząd pomoże bankutom | 17-10-2018 13:15:00

    INFO: Resort przedsiębiorczości uważa, że warto wyłożyć państwowe pieniądze na zapobieganie upadłościom firm i ich restrukturyzację - czytamy w "Pulsie Biznesu".

  • PIP chce wyższych kar za łamanie praw pracowniczych | 17-10-2018 11:00:00

    INFO: Według Państwowej Inspekcji Pracy, kary za łamanie praw pracownicych są zbyt niskie - podaje pb.pl.

  • Szok. PKW nie wie, które głosy uznać za ważne | 17-10-2018 06:45:00

    INFO: Choć wybory samorządowe już w najbliższą niedzielę, Państwowa Komisja Wyborcza wciąż ma wątpliwości, które głosy uznać za ważne, a które nie - pisze portal gazetaprawna.pl.

  • Ziobro: Łapówka będzie zbrodnią! | 16-10-2018 21:15:00

    FUTURO: Za przyjęcie korzyści majątkowej o wartości powyżej 1 mln zł będzie groziło nawet 20 lat pozbawienia wolności - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

  • Rząd bada, skąd się biorą w Polsce imigranci | 16-10-2018 17:30:00

    INFO: Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że rząd przystąpił do weryfikacji osób, które przybywają do Polski z zagranicy - donosi pch24.pl.

  • Wywrócą podatki dochodowe do góry nogami | 16-10-2018 15:30:00

    FUTURO: W resorcie finansów tworzone są projekty ustaw całkowicie wywracające obecny system - podaje interia.pl.