Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

10-08-2018 13:15:00

Związek Polaków na Litwie pod lupą śledczych

INFO: Liderowi mniejszości polskiej na Litwie grozi więzienie w naszym kraju - pisze "Rzeczpospolita".

 

Gazeta opisuje nieprawidłowości w rozliczeniach dotacji dla Związku Polaków na Litwie, największej tam polskiej organizacji, które w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie złożyła podlegająca polskiemu resortowi spraw zagranicznych Fundacja Pomoc Polakom na Wschodzie.

Prezes Związku, p. Michał Mackiewicz miał usłyszeć zarzut przestępstwa przeciwko mieniu oraz fałszowania dokumentów. Mężczyzna przekonuje jednak, że jest niewinny. Jak twierdzi p. Mackiewicz, padł ofiarą rozgrywek politycznych.

 

Źródło: rp.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy


  • Re: Chrześcijańskie korzenie Europy ?

    Na to stwierdzenie: !!! Katolicyzm nie ma absolutnie nic wspólnego z chrześcijaństwem !!! Hmmm, można spróbować odpowiedzieć, tak jak "Hiob": "Czym jest Świątynia Jerozolimska? Jakie ma...
  • Odpowiedzi 5.

    Pytanie 1. Jakie są nasze szanse po powstaniu UE i jakie ma Pan w związku z tym plany na zmianę sposobu działania, bo postanowiłem wstąpić do WiP-u, ale jedyną motywacją jest to, aby zadeklarować...
  • Przekręty PO o których media milczą

    tekst z http://www.wykop.pl/ramka/556823/przekrety-i-walki-rzadu-po-o-ktorych-milcza-media/ Media w kraju wybitnie maskują przekręty obecnego rządu nagłaśniając same sukcesy, a urzędasy robią...
  • Wybory w Irlandii 2011

    Tegoroczna kampania wyborcza jest bodaj najbardziej zaciekla, jaka kiedykolwiek widzialem w tym kraju. Fianna Fail (Zolnierze Przeznaczenia) Partia, ktora rzadzi Irlandia od 14 lat – dryfuje w...
  • Ruch Autonomii Mazur

    Ruch Autonomii Mazur to twór tak nowy, że jego szefowie nie zdążyli nawet wyrobić pieczątek. Zaledwie kilka dni temu został wpisany po Krajowego Rejestru Sądowego. Członkowie stowarzyszenia nie...
  • Polski_Kraj_Narodowo-Terytorialny

    Czy wiedzieliście o tym fakcie z historii bo ja nie. http://pl.wikipedia.org/wiki/Polski_Kraj_Narodowo-Terytorialny przykro mi że Polacy poparli komunistów

Poczytaj również

  • NBP ręcznie posteruje kredytami? | 15-02-2019 21:45:00

    FUTURO: Zamiast WIBOR-u stopy procentowe mogą być ustalane przez Radę Polityki Pieniężnej - informuje"Dziennik Gazeta Prawna".

  • Zarejestrowano tzw. partię o. Rydzyka | 15-02-2019 19:30:00

    INFO: Ugrupowanie nazywane jest "partią ojca Tadeusza Rydzyka" - "Ruch Prawdziwa Europa - Europa Christi" - został wpisany do ewidencji partii politycznych - informuje wp.pl.

  • Burmistrz Hajnówki zablokował marsz narodowców | 15-02-2019 17:30:00

    INFO: Burmistrz Jerzy Sirak nie wyraził zgody na organizację marszu pamięci żołnierzy wyklętych w Hajnówce - informuje wprost.pl.

  • Poczta Polska zakupi kilkadziesiąt aut elektrycznych | 15-02-2019 15:30:00

    INFO: Jak donosi portal bankier.pl, państwowy monopolista Poczta Polska zakupi kilkadziesiąt aut elektrycznych o ładowności do 800 kg.

  • Nieprawidłowości w grafenowej spółce | 15-02-2019 13:15:00

    INFO: W fimie Nano Carbon ruszył konkurs na nowego prezesa. Tyczasem warszawska prokuratura bada, czy w latach poprzednich nie doszło w firmie do nieprawidłowości - podaje rp.pl.

  • MON tworzy Wojska Obrony Cyberprzestrzeni | 15-02-2019 11:00:00

    INFO: MON tworzy Wojska Obrony Cyberprzestrzeni i już prowadzi do nich nabór - donosi rp.pl.

  • Sędzia przyjął 200 tys. zł łapówki? | 15-02-2019 06:45:00

    INFO: Śledczy chcą aresztowania sędziego Sławomira B., który obecnie orzeka w jednym z wydziałów sądu rejonowego w Warszawie - czytamy w "Super Expressie".

  • Rząd skoryguje 500+ | 14-02-2019 21:45:00

    FUTURO: Samotni rodzice, aby dostać 500+ na drugie i kolejne dziecko, nie będą musieli mieć ustalonego prawa do alimentów - donosi "Fakt".

  • Po brexicie trudniej ściągniemy przestępców z Wlk. Brytanii | 14-02-2019 19:30:00

    INFO: Po wystąpieniu Wielkiej Brytanii z UE trudniej będzie ściągnąć przestępców do Polski - czytamy w "Rzeczypospolitej".

  • Wysokie nagrody dla dyrektorów ZUS | 14-02-2019 17:30:00

    INFO: W 2018 r. dyrektorzy ZUS dostali po 23,6 tys. złotych nagrody, a ich zastępcy po 18,6 tys. zł - informuje "Super Express".

     

  • Ultralewica nie chce iść z Wiosną | 14-02-2019 15:30:00

    INFO: Wygląda na to, że działaczy Partii Razem nie będzie na listach Wiosny Roberta Biedronia w wyborach do PE - podaje interia.pl.

  • Jest azyl dla Norweżki Silje Garmo | 14-02-2019 13:15:00

    INFO: Urząd do Spraw Cudzoziemców zdecydował, że udzieli azylu obywatelce Norwegii, Silje Garmo oraz jej dwuletniej córce Eirze - donosi onet.pl.

  • Rząd walczy z problemami nieznanymi w żadnym innym ustroju | 14-02-2019 11:00:00

    INFO: Rząd przyjął projekt resortu sprawiedliwości, który ma zwalczyć mafię lekową - podaje wprost.pl.

  • Polska Fair Play - nowy projekt Gwiazdowskiego | 14-02-2019 06:45:00

    INFO: Polska Fair Play - to nazwa nowego projektu politycznego, którego powstanie ogłosił ekspert podatkowy i komentator polityczny Robert Gwiazdowski - podaje bankier.pl.

  • Kaczyński spotkał się z Kukizem | 13-02-2019 21:45:00

    INFO: W ostatnich tygodniach lider Kukiz’15 odbył serię spotkań z najważniejszymi politykami obozu rządzącego, w tym z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim i prezydentem Andrzejem Dudą - informuje "Rzeczpospolita".