Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

29-07-2014 11:16:49

Tylko ludzi brak...

 

Parę lat temu – przed poprzednimi jeszcze wyborami - Platforma Obywatelska ogłosiła, że dzięki niej trzy miliony Polaków znajdą pracę za granicą. Po czym wygrała wybory. Po czym, rzeczywiście, te trzy miliony pracę za granicą znalazły.

Gdyby nie było PO – też by znalazły. Odkąd Polskę przyjęto do Układu z Schengen, można jeździć po prawie całej Unii Europejskiej. Nawet do Wielkiej Brytanii można łatwo wjechać – choć do Schengen nie należy. Więc ludzie skorzystali – i wyjechali.

Bo Zjednoczone Królestwo ma znaczniej mniej biurokracji, niż reszta Unii Europejskiej. A „nasi” zamiast wzorować się na Anglii, wzorują się na Francji i Niemczech.

Tam to dopiero jest biurokracja!

Więc w Anglii się zarabia, do Niemiec jedzie się po zasiłek – a kto został w Polsce?

O, bardzo dużo ludzi.

Czy wystarczająco dużo?

Wsiadamy do samochodu – i ruszamy po polskiej drodze. Przede wszystkim zauważamy, że p.Chiny, które do Unii Europejskiej nie należą i żadnych dotacji z UE nie otrzymują – zbudowały w ubiegłym roku 11.888 km autostrad. Sześcio- i ośmio-pasmowych. My natomiast do dziś nie zdołaliśmy oddać ostatnich 30 kilometrów autostrady z Krakowa do Lwowa. Miała być gotowa na Euro 2012.

Potem patrzymy na oznakowania dróg. Polak potrafi wydać parę miliardów na budowę szosy – po czym nie potrafi postawić znaków drogowych i tablic informacyjnych. Doszło do tego, że ja – stary warszawiak – pomyliłem zjazdy na Trasie Siekierkowskiej w centrum Warszawy. Oczywiście: gdybym stanął przed tablicą i z pół minuty pomyślał, to bym pewno dał sobie radę. Jednak tablice robi się takie duże po to, by można było odczytać je jednym rzutem oka przy szybkości 100 km/h.

Tylko trzeba umieścić je w dobrym miejscu. I napisać na nich, co trzeba.

A dlaczego te tablice są w złym miejscu i mają mylącą treść?

Cóż: najlepsi licealiści wyjeżdżają na Zachód lub idą na elektronikę, fizykę… Na wydział drogownictwa nie idą same asy intelektu – niestety. Jednak te asy, które tam poszły, po ukończeniu studiów wywiewają – choćby i do Chin, gdzie buduje się te 11.800 km autostrad rocznie – bo ilu ludzi da się wyżywić na budowie 20 km autostrady rocznie?

Więc wyjeżdżają – i wcale nie pracują na „zmywaku” – tylko w swoim lub podobnym zawodzie.

Reszta zajmuje się budową dróg. Budujemy najdroższe autostrady i drogi na świecie. Trzy razy droższe, niż w USA. Droższe nawet, niż w Niemczech – gdzie koszty terenu, place, i ceny materiałów budowlanych są znacznie wyższe.

Dlaczego tak u nas drogo? Bo głupota straszna, a korupcja niesamowita.

Kto nie kradnie - jest solidarnie z tej branży usuwany.

Więc kto ma resztki oleju w Głowie – ten kradnie.

I kto zajmuje się ustawianiem tych tablic?

Reszta. Tu nie da się specjalnie nic ukraść, pensje są głodowe – więc… Jakby to powiedzieć?

Cieszmy się, że pokazują przynajmniej mniej-więcej właściwy kierunek.

Gdyby u nas zlikwidować podatki dochodowe, płace by wzrosły, część ludzi z Anglii by wróciła, pogłówkowała chwilę – i po drogach przyjemniej by się jeździło…

Ech…

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

  • Laura | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
    30-07-2016 19:22:49 | odpowiedz

Poczytaj również