Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

29-07-2014 10:58:14

Wiosna nasza!

Latem ubiegłego roku pisałem, że coś się załamie: albo na jesieni – albo na wiosnę 2014.

Więc właśnie się załamuje. A zmiany zaczynają się na Ukrainie.

Mało kto wierzy, że gdzieś może być złodziejstwo i korupcja większe niż w Polsce – ale nie trzeba szukać daleko. Właśnie na Ukrainie. A jak poszukać w socjalistycznych państwach murzyńskich – to ho-ho: Polska jest modelem uczciwości i sprawnego zarządzania.

Bo wszystko jest przecież względne. Państwa z ZEREM korupcji to nie będzie pewno nigdy. Bo przecież państwo musi mieć wojsko. Państwo musi to wojsko karmić. Więc muszą być dostawy broni i jedzenia dla wojska. A jak ktoś coś kupuje nie dla siebie – no, to już prosta sprawa: kupujemy troszkę gorsze mięso, płacimy jak za zdrowe, różnicą się dzielimy...

Powtarzam: TO JEST NIEUNIKNIONE. Nawet w państwach, w których za korupcję groziła kara śmierci – też korupcja była.

Tak nawiasem: już w 1919 roku w odrodzonej Polsce wydano dekrety karzące śmiercią skorumpowanych urzędników. O ile wiem – nie skazano nigdy nikogo. A jaka była przedwojenna, socjalistyczna Polska? To wie każdy, kto przeczytał książkę „Nikodem Dyzma”.

Tu na pewno ktoś podskoczy: jak to? Polska przedwojenna była socjalistyczna??

Ale-ż oczywiście!

Józef Piłsudski był przez 40 lat członkiem Polskiej Partii Socjalistycznej – po koniec szefem PPS-Frakcja Rewolucyjna! Większość stanowisk w Polsce była poobsadzana przez Jego towarzyszy partyjnych – którzy wetowali sobie lata podkładania bomb i strzelania do policjantów o głodzie i chłodzie... Krotko pisząc: byli to hołysze, którzy wreszcie zapragnęli żyć, jak paniska.

Więc brali łapówki...

Pamiętam tzw. „liberałów gdańskich”, z p.Donaldem Tuskiem na czele. Żyli w m-2 z ciemnymi kuchniami – i mówili, jak i my, o wolności gospodarczej. Gdy tylko dorwali się do władzy – na początek wystąpili jako drużyna w koszulkach firmy „Müller Milch” - pewno za jakieś grosze. Potem ci ludzie z KL-D obsadzili ministerstwa – i zaczęli, tak samo jak legioniści z I Brygady, brać łapówki.

I tak w tym zasmakowali, że zupełnie zapomnieli o liberalizmie. Bo gdyby panował liberalizm – to by nie było urzędników, mogących brać łapówki. Wszystko regulowałby rynek.

A rynek łapówek nie bierze. Rynku przekupić się nie da. Rynek nagradza tych, którzy robią możliwie tanio to, co ludzie chcą kupić. Jak robi się coś, co ludzie bardzo pragną kupić – to zarabia się naprawdę duże pieniądze.

Więc dziś dawni liberałowie siedzą na posadach, tworzą masę nowych posad, podnoszą pensje dla ludzi siedzących na posadach. I do tego biorą jeszcze łapówki.

Więc nie dziwi, że JE Donald Tusk oznajmia właśnie, że tak naprawdę to jest socjalistą.

Jest to o tyle dziwne, że Piłsudski, Hitler, Mussolini byli socjalistami – ale gdy dorwali się do władzy, to troszkę ten socjalizm starali się zmniejszać. A p.Tusk – odwrotnie.

Więc nadciągająca katastrofa też będzie większa.

Natomiast nikt nie ma pomysłu, jak zlikwidować rządy mafii na Ukrainie. Na razie jedną mafię zastępuje się inną.

A nam każe się za to jeszcze płacić!!!

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze komentarzy

Poczytaj również