Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

05-11-2018 12:30:00

Amerykański generał: Wojna z Chinami jest prawdopodobna

OPINIA: Sądzę, że w ciągu 15 lat to nie jest nieuniknione, ale prawdopodobieństwo jest bardzo wysokie, będziemy w stanie wojny z Chinami - oświadczył amerykański generał Ben Hodges, były dowódca wojsk USA w Europie.

 

- Stany Zjednoczone nie mają możliwości wykonania wszystkiego, co konieczne w Europie i na Pacyfiku wobec chińskiego zagrożenia - mówił gen. Hodges podczas konferencji w Warszawie, wyliczając objawy rosnącego napięcia na Dalekim Wschodzie. W tym kontekście przypomniał niedawny incydent na Morzu Południowochińskim, gdy chiński niszczyciel Langzhou, wykonując agresywne manewry, podpłynął na niespełna 30 jardów (ok. 25 m) do amerykańskiego niszczyciela USS Decatur. Okręty wykonywały rejsy operacyjne, dysponując w związku z tym pełnym uzbrojeniem.

Amerykański generał mówił też o „ciągłej kradzieży technologii” przez Chińczyków i przejmowaniu przez nich kontroli nad infrastrukturą w Afryce i Europie.

 

Zobacz także: Prezydent Chin: Musimy przygotować się do wojny

 

Źródło: tvp.info

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

 • 05-11-2018 13:06:57 | odpowiedz
  Spoko, tylko co robił amerykański okręt na morzu południowochińskim? Pewnie pokojowo zwiedzał, wszak JKM już raz orzekł, że III WS nie będzie, bo wygrał Trump, tym samym odwołując swoją wcześniejszą gwarancję jej wybuchu po wyborze Dudy na prezydenta Polski. Ogólnie wśród korwinistów kolejna zapowiedź lub odwołanie wojny to stały element każdego dnia.
 • 05-11-2018 22:15:41 | odpowiedz
  Gumiak i ten drugi dupek na"S" niech zakładają własną działalność gospodarczą. Produkcja pamperów!! To będzie artykuł pierwszej potrzeby w USA jak im Chińczycy z Rosją i kilkoma innymi chętnymi do fajerwerków urządzą błękitny pas radiacji od Las Vegasa do Niu Yorku! Nic nie jest wieczne!! Gdyby największe dzisiejsze brukselskie eleganty spotkały się na pustym placu z największymi elegantami ameryki sprzed tysiąca lat obydwie grupy myślałyby, że mają przed sobą błaznów. Myślę, że bardziej przy racji byliby Aztekowie czy inne Siuksy.
 • 05-11-2018 22:26:29 | odpowiedz
  "(...) przejmowaniu przez nich kontroli nad infrastrukturą w Afryce i Europie".
  To raczej przegrywanie przez Supermocarstwo rywalizacji gospodarczej z państwem, gdzie jest mniej socjalizmu niż w USA.
 • 10-11-2018 04:12:22 | odpowiedz
  Takie tam mamłanie emerytowanego trepa.
  Możliwa jest również wojna nawet z Marsjanami(o ile tacy istnieją).

 • Granice Libertarianizmu...?

  Po lekturze "Manifestu libertariańskiego" doszedłem do wniosku,że libertarianizm jest pewnym "ideałem" do którego należy dążyć, ale którego w rzeczywistości nigdy osiągnąć się nie da. Chciałbym...
 • 3 maja 2009: Odebrać prawo głosu CK Menelom!

  Witam wszystkich! Ten wpis pokazuje dlaczego JKM nie ma szans w demokratycznym świecie. Bo ile osób chciałoby przywrócenia monarchii? Może i JKM się zna na polityce ale nie zna się na...
 • 12 sierpnia 2009: Śmierć kpt. Ambrozińskiego

  http://korwin-mikke.blog.onet.pl/Smierc-kpt-Ambrozinskiego,2,ID388416025,n JKM zapomniał dodać ile osób zginęło na drogach w ten weekend i ile z tego tytułu zrobiono raportów. Brak równości...
 • Bardziej monarchizm czy bardziej libertarianizm?

  Pytanie w temacie jest do członków i sympatyków WiP. Jest bardzo interesujące, w którym kierunku pójdzie WiP.

Poczytaj również