Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

07-08-2018 18:15:00

Główni sojusznicy Polski uderzają w polskie interesy!

OPINIA: Z rozmowy Tomasza Cukiernika dr. Leszkiem Sykulskim, wykładowcą w Zakładzie Nauk o Obronności w Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie, honorowym prezesem Polskiego Towarzystwa Geopolitycznego, który pracował też jako analityk ds. bezpieczeństwa międzynarodowego w Kancelarii Prezydenta RP w czasie prezydentury Lecha Kaczyńskiego, wynika, że główni sojusznicy Polski blokują fundamentalne interesy naszego kraju.

 

Jak czytamy w dwutygodniku "Najwyższy CZAS!", Polska, będąc członkiem UE, nie może budować Międzymorza, bo to nie jest na rękę Niemcom, będącym rozgrywającym w UE. Z kolei będąc w sojuszu z USA, Polska jest blokowana w kontekście Nowego Jedwabnego Szlaku.

- Koncepcja Międzymorza jest niekorzystania dla Niemiec. To jest ABC geopolityki. Natomiast jest korzystna w sensie taktycznym z punktu widzenia USA. Włączenie się Polski w Nowy Jedwabny Szlak jest bardzo korzystne dla Polski, ale jest niekorzystne dla USA. Stany Zjednoczone będą – moim zdaniem – starały się storpedować chociażby koncepcję – jeszcze z okresu międzywojennego – budowy kanału śląskiego, który jest niezwykle istotny z punktu widzenia rozwoju żeglugi śródlądowej, bo jest sprzeczny z interesem USA – mówi dr Sykulski.

Oznacza o, że głowni sojusznicy Polski – UE i USA – robią wszystko, by uderzać w polskie interesy, w polską rację stanu, aby nie dało się zrealizować polskich „snów o potędze” i tych gospodarczych, i politycznych.

Dr Sykulski tę sytuację określa mianem „schizofrenii geopolitycznej”.

 

Zobacz także: Prof. Raźny: Klęska opcji amerykańskiej

 

Źródło: Najwyższy CZAS!

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

 • 07-08-2018 19:58:03 | odpowiedz
  W "Zakładzie Nauk o Obronności w Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie". Uczą tam jak bronić Częstochowy? Wiadomo jak - trzeba się modlić do wiadomo kogo.

  A Międzymorze to wspaniała koncepcja - narody od Bałtyku do Morza Czarnego zjednoczone pod kierownictwem Polski. Jest tylko jeden malutki problem - narody Międzymorza jakoś się do koncepcji przywództwa Polski nie palą.

  Większość Polaków i innych mieszkańców Międzymorza chce zresztą być po prostu częścią Zachodu a nie jakichś tworów wymyślonych przez częstochowskich uczonych.
  • TylkoDobraGuma | Komentarz zgłoszony do moderacji | Pokaż
   07-08-2018 21:02:45 | odpowiedz
  • 08-08-2018 05:51:28 | odpowiedz
   Polacy nie tyle chcą być częścią Zachodu (bo w sumie już są), tylko chcą zarabiać jak na Zachodzie.
 • 07-08-2018 23:27:01 | odpowiedz
  Ci "sojusznicy" dbają o swoje interesy. Ale dlaczego rząd "polski" nie dba podobnie o polskie interesy?
  • 08-08-2018 07:35:18 | odpowiedz
   Ponieważ to jest rząd jeno polskojęzyczny. Gdyby po 1989-tym do władzy weszli Polacy, korwiniątka, a jakaś szemrana żydokomuna, b.aparat PZPR-owski i tajne służby peerelowskie, cały ten gang zwany "elitami III RP" zostałby z całą stanowczością odstawiony na śmietnik historii, Polska teraz wyglądałaby inaczej. Niestety, polskojęzyczna wspólnota rozbójnicza - jak ją określa pan SM - kompletnie nie czuła (i nie czuje nadal) więzi z Polską i naszym wspólnym interesem narodowym, więc jeśli się dostało do koryta, a była do sprzedania jakaś fabryka, to nie targowali się, szli na łatwiznę i sprzedawali obcym za bezcen, byle tylko kupujący dał w łapę jakieś ochłapy. I teraz problem polega na tym, że właściciele takich aktywów w Polsce, w ich oczach państwie sprzedajnych parobków, tak czują się (nie bez powodu) pewnie, że próby zmiany tej sytuacji przedstawiane są na forum międzynarodowym jako "zamach na demokrację" i torpedowane. Nawet ekipa "dobrej zmiany" nie próbuje tego stanu jakoś specjalnie zmieniać i idzie po linii najmniejszego oporu, czyli ogranicza się do wyzysku fiskalnego, doi kierowców, "uszczelnia VAT" itp.
   • 08-08-2018 08:16:10 | odpowiedz
    10/10
   • 08-08-2018 10:25:34 | odpowiedz
    Po 1989 żadne "korwiniątka" nie doszły by do władzy, bo wtedy Korwin zabiegał o to, by Jaruzelski pozostał, jedynie wprowadzając wolny rynek.
   • 08-08-2018 22:10:45 | odpowiedz
    O jakich "próbach zmian tej sytuacji" Pan mówi? Przecież to właśnie ekipa "dobrej zmiany" (jak i jej poprzednicy) nie uwzględnia polskiej racji stanu uporczywie grzęznąc w niekorzystne sojusze i realizując interesy innych, a ich reformy sprowadzają się do zastępowaniu innych ludzi "swoimi" bez poszanowania prawa (w tym Konstytucji) oraz elementarnych zasad ("władzy raz zdobytej, nie oddamy").
 • 07-08-2018 23:39:51 | odpowiedz
  Gdyby przez Polskę szły składy kolejowe Nowego Jedwabnego Szlaku, to na wezwanie USA zapewne doszło by do wysadzeń transportów.
  • 08-08-2018 09:38:23 | odpowiedz
   Przez Polskę nieustannie przejeżdżają składy kolejowe z chińskimi produktami (z jedwabiem pewnie też) i jakoś nikt ich nie wysadza.
 • 08-08-2018 10:01:58 | odpowiedz
  " Polska, będąc członkiem UE, nie może budować Międzymorza,"

  "... będąc w sojuszu z USA, Polska jest blokowana w kontekście Nowego Jedwabnego Szlaku."

  "... Stany Zjednoczone będą – moim zdaniem – starały się storpedować chociażby koncepcję – jeszcze z okresu międzywojennego – budowy kanału śląskiego"

  "Oznacza o, że głowni sojusznicy Polski – UE i USA – robią wszystko, by uderzać w polskie interesy, w polską rację stanu, aby nie dało się zrealizować polskich „snów o potędze” i tych gospodarczych, i politycznych."

  Ja rozumiem że mogę sobie kupić NCz i doczytać , ale oczekiwałbym jakichkolwiek konkretów: w jaki sposób i jakimi posunięciami jesteśmy nękani ze strony naszych przyjaciół. Obawiam się jednak, że cała ta rozmowa zawiera jedynie proroctwa, dywagacje, opinie i ogólniki i kupiłbym NCz niepotrzebnie. Jeśli nie stoją za tym jakieś faktyczne kroki ograniczające działania Polski (poza "nie damy wam na to kasy") to p. dr. - moim oczywiście zdaniem - jest sponsorowany przez p. Putina.
  • 08-08-2018 16:27:31 | odpowiedz
   Cóż, Chińczycy chcieli posadowić terminal pod Łodzią, wykupując jakieś grunta z Agencji Mienia Wojskowego - ale Maciar zablokował tę inwestycję. Pewnie w Łodzi mieszkają sami bogacze, to po co im jeszcze jakiś handel z żółtkami?
   A kolej pójdzie przez Węgry, promami z Rosji do Niemiec, czy może przez Czechy - ale nie przez Polskę.

 • po co komu precedens Kosowa?

  Stanisław Michalkiewicz, "Puszka pandory otwarta", Komentarz, tygodnik „Goniec” (Toronto), 2008-08-31 Jeśli zaś chodzi o prawdopodobne intencje, które przy uznaniu niepodległości Kosowa mogły...
 • Dość gadania! Zróbmy coś!

  Chciałem postawić kwestię tego co można by zrobić poza gadaniem. Na razie tylko słyszę o wspaniałości ustroju jaki ma nastąpić w libertariańsko - monarchistycznej rzeczywistości, ale jakoś tylko...
 • Ostateczna Rozgrywka: Projekt Globalnego Zniewolenia

  Musicie zobaczyć ten film!!! Endgame: Blueprint for Global Enslavement (polskie napisy) http://video.google.pl/videoplay?docid=-5739634563260751371 "Włos jeży się na głowie! Najnowszy...
 • Powoli prześwitujące kulisy II wojny światowej

  Najpierw fragment jednej z najbardziej znanej i cenionej na świecie książki o projekcie NWO, jaka wyszła w ostatnich latach, autorstwa niejakiego Epiphaniusa pt. "Ukryta strona dziejów":...
 • Leszek Sykulski - globalistyczny wąż pełzający pośród prawicy konserwatywnej i narodowej

  Bodaj od końca zeszłego roku na portalach prawicowych (głównie na Konserwatyzm.pl) zaczęły pojawiać się artykuły ze stajni niejakiego Leszka Sykulskiego. Muszę przyznać, że do wspomnianego momentu...

Poczytaj również