Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

18-03-2019 06:15:00

Gwiazdowski odcina się od Korwina, ale go kopiuje

INFO: Nie obiecujemy, że będziemy ludziom dawać pieniądze. My będziemy im mniej zabierać za ich pracę. Przychodów trzeba poszukać w innych sferach - powiedział w Polskim Radiu prof. Robert Gwiazdowski, lider ruchu Polska Fair Play.

 

Prof. Gwiazdowski podkreślił, że nie chce dyskutować o sprawach światopoglądowych. Tylko takich jak podatki, emerytury, sądownictwo czy procesy budowlane.

Zdaniem p. Gwiazdowskiego, w Polsce są duże koszty pracy. 

- Jeśli pracodawca wydaje na pracownika 5 tys. zł, to pracownik dostaje 3 tys. My nie obiecujemy, że będziemy ludziom dawać pieniądze. My będziemy im mniej zabierać za ich pracę. Przychodów trzeba poszukać w innych sferach. Jednym ze źródeł może być podatek przychodowy, nie tylko od gigantów, ale od działalności w postaci spółek. Niech taka spółka zapłaci 1,5% od osiąganego przychodu. Ja nie będę wnikał, czy spółka dobrze wyliczyła koszty, nie przyjdę także skorygować po 5 latach stawki VAT-u - podkreślił prof. Gwiazdowski.

 

Zobacz także: Gwiazdowski brutalnie zaatakował Korwina

 

Źródło: polskieradio24.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

 • 18-03-2019 08:44:34 | odpowiedz
  Gwiazdowski, jako konkurent ideologiczny Korwina, jest jak najbardziej na rękę pisowi bo jest w stanie odebrać trochę głosów Konfederacji - pewnie dlatego pojawił się w PR, w przeciwieństwie do niej. Tym niemniej p. Gwiazdowski jest dla wyborcy bardzo atrakcyjną alternatywą, głównie bo nie gada głupot (choć z tej przyczyny łatwo go "zamilczeć") i nie tworzy egzotycznych sojuszy, choć to w zasadzie skazuje go na porażkę. Jedyne wyjście to dla p. Gwiazdowskiego sojusz z Kukizem, tylko czy to pozwoli im przekroczyć 8%? Wątpię. Musieliby się zjednoczyć żeby obniżyć próg wyborczy, wtedy jest szansa. Tak czy siak p. Gwiazdowski ma mój głos, bo nie mogę żyrować dojścia do władzy np. p. godek.
  • 18-03-2019 10:14:33 | odpowiedz
   Gwiazdowskiemu bliżej do Korwina niż Kukiza, więc jeżeli nie chce współpracować z jednym (i słusznie), to z drugim tym bardziej.
   • 18-03-2019 21:24:18 | odpowiedz
    Ale sam "przepadnie bez wieści" więc pomimo niechęci będzie chyba zmuszony jakiś koniunkturalny sojusz zawrzeć, ale zniechęci mnie do niego tylko gdyby się okazało, że nie jest samodzielnym podmiotem politycznym tylko np. za jego pojawieniem się w polityce stoi pis chcący uszczuplić ilość głosów na oddanych na Konfederację, co nie jest niemożliwe, ale nie sądzę by p. Gwiazdowski tak nisko cenił swoją twarz.
  • 18-03-2019 11:08:27 | odpowiedz
   GADA GLUPOTY. CHOCBY W POWYZSZYM CYTACIE, ZE NIE BEDZIE WNIKAL...
  • 18-03-2019 11:19:34 | odpowiedz
   Po pierwsze jak już to Godek a nie godek. Trzymajmy poziom. Po drugie w Konfederacji ja zagłosuję na to co mi pasuje... Po prostu z listy wybiorę kandydata Wolności. W czym problem ?
   • 18-03-2019 13:27:55 | odpowiedz
    W czym problem?
    Ciągle ten sam od 30 lat. Istotny wpływ środowiska konserwatywno - liberalnego na politykę i świadomość społeczną szkodziłby interesom establishmentu.
   • 18-03-2019 21:13:05 | odpowiedz
    Z małej litery piszę tych ludzi których nie szanuję i tego będę się trzymał. Stosunek innych ludzi do takich osób to ich sprawa. Pani godek nie szanuję za chęć złamania ciężko wypracowanego porozumienia społecznego w imię doktrynalnego zaślepienia ideologicznego bez przejmowania się wynikającymi z takiego złamania (gdyby do niego doszło) konsekwencjami.
   • 18-03-2019 21:43:00 | odpowiedz
    Ja w każdym razie problem mam. Polega on na tym że nie jestem pewien czy podział mandatów będzie czysto proporcjonalny, (tzn czy przejdzie kandydat który faktycznie miał najwięcej głosów co, CZYSTO teoretycznie, może skutkować wejściem wyłącznie kandydatów jednego ugrupowania - jeśli "Wolności" to ok - a reszta tylko dostarczy "procentów"), czy też będzie zastosowana jakaś metoda "proporcjonalna" (czyli policzymy głosy - podzielimy mandaty) i wtedy zawsze wejdą tacy których kariery politycznej nie mogę "żyrować". A może to wymusza Ordynacja Wyborcza a nie wewnętrzne porozumienie? W końcu to nie jest pierwsza ani ostatnia koalicja wyborcza... Chętnie się dowiem.
 • 18-03-2019 11:59:37 | odpowiedz
  Prof. Gwiazdowski już uzdrowił ZUS a teraz, uzdrowi Wam niebożęta, cały kraj.
  Prof. Gwiazdowski ostatnia nadzieja białych i rozbijackiej bezpieki.
  Śmiechy warte to wszystko, to jak żydowska bezpieka z masonerią mącą.
  Ważniejsze jest kto Gwiazdowskiego przysłał i kto to "zesłanie ducha gwiazdowskiego" finansuje? Widzę jego "odkrycie" wespół z tworzeniem przez Jakubiaka partii.
  To taki nowy Kukiz19 i nowa Nowoczesna_2019 razem wzięte?
  Co do Jakubiaka to powiem tak: strzeżcie się go nawet jak przynosi dary.
  Gwiazdowski był już w Radzie Nadzorczej ZUS na przełomie 2006 i 2007 roku i właśnie wtedy padły już słowa, że "w ZUS-ie nie ma w ogóle żadnych pieniędzy. Nie ma ich też w OFE”.
  13-07-2018 Robert Gwiazdowski, przewodniczący rady nadzorczej Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, trafi do rady nadzorczej ZUS. Będzie to dla niego powrót do organów nadzoru państwowego giganta po latach.
  A więc pracował i pracuje i nic nie zrobił, tylko gada.
  • 18-03-2019 13:33:49 | odpowiedz
   Mnie się też wydaje dziwna ta nagła obecność RG w polityce, bo nigdy mi do polityki nie pasował, choć jako komentatora gospodarczego go lubiłem posłuchać, albo jego rozmowę z takim Szumlewiczem. Być może ma on to samo zadanie co Kukiz, gdy Korwin zdobył 7 proc i dostał się do PE - odebrać niebezpiecznie podnoszącej głowę prawdziwej prawicy głosy wyborców i zmarnować je oddając w ręce Kukiza z konopi. Niedawno Braun przecież niedawno dostał aż 12 proc. w Gdańsku, Korwin skupia wokół siebie coraz więcej grup, zaczyna być groźnie, a p. Gwiazdowski nie jest "oszołomem", tylko sympatycznym panem w średnim wieku i też ma wolnorynkowe poglądy.
   Co do ZUS to nie miał on go reformować, bo to jest niewykonalne. Chociaż zapytany kiedyś, ile brał uposażenia, odpowiedział, że nie więcej niż średnia krajowa. I tak pewnie było, w końcu głodny i poszarpany nie chodzi.
 • 18-03-2019 20:42:15 | odpowiedz
  Incydent rodzinny w Utrechcie

  Prawaku mówiłeś, że to zamach... Niech Cię!...
  To tylko INCYDENT RODZINNY w Utrechcie.
  Turek Gokmen Tanis ma tu pewną winę.
  Zabił kilku ludzi. Ma dużą rodzinę!!!
  Na razie w nagrodę nie odszedł do raju,
  Bo Holendrzy broni nie noszą w tramwaju.

 • Pogłówny?

  Prosty jestem człowiek i nie do końca rozumiem. Może kto mi wyjaśni? Podatek pogłówny funkcjonował w największej skali, kiedy ludzie na kontynencie prowadzili życie raczej osiadłe. W przypadku...
 • Stocznie i stoczniowcy

  P. Januszu, pamiętam Pańskie wypowiedzi nt. stoczni - że trzeba je zlikwidować, bo jak coś jest nierentowne, to po co trzymać takie coś. A czy Pan wiedział, że stocznie niemieckie są wspierane i...
 • Hipermarkety a wolny rynek

  Nie od dziś wiadomo iż hipermarkety i supermarkety mają negatywny wpływ na rynek pracy, oraz budżety samorządów lokalnych i skarbu państwa. Ich właściciele są najbogatszymi ludźmi na świecie....
 • Chcą podnieść VAT!

  Na tej stroni piszą o możliwej podwyżce VAT: http://podatki.onet.pl/1983056,1,0,wiadomosci.html Nie dajmy się i piszmy jak najwięcej, że UPR nie będzie prabować obywateli.
 • Witam, się przedstawiam i czemu UPR nie dla mnie

  Witam, Ponieważ nie lubię czuć, że się narzucam, stworzę sobie taką mini enklawę w powitaniach, gdzie bez wyrzutów będę mógł dopisać w miarę bywania, co mi nie pasuje w UPR mimo pełną piersią...
 • Mam wątpliwosci prosze o pomoc!

  Mlody i prosty ze mnie czlowiek-nie wszystko wiem a raczej wiecej nie wiem niz wiem...Temu zwracam sie do was z prosba o pomoc w wyjasnieniu kilku kwestii ktore ujmne w ppytaniach za wszelkie...

Poczytaj również