Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

07-02-2019 06:15:00

Koalicja Propolska: Rządy celowo doprowadzają do rozbrojenia armii

INFO: Wszystkie rządy od początku istnienia III RP celowo doprowadzają do rozbrojenia polskiej armii - tak wynika z raportu przygotowanego przez fundację Ad Arma dla partii KORWiN - podaje nczas.com.

 

Raport ukazuje dramatyczną kondycję polskiego wojska. Czytamy w nim m.in., że sojusznikom z NATO zależy na tym, aby polska armia nie była zbyt mocna.

- Jest to wygodne zarówno dla Stanów w celu utrzymania zależności nowych krajów NATO, jak i dla Rosji ze względu na utrzymywanie „bliskiej zagranicy” w stanie słabego przedpola na linii granic Federacji, zgodnie z umową pomiędzy Rosją a NATO na temat budowania zdolności wojskowych nowych krajów NATO - czytamy.

Raport skomentowali na konferencji prasowej politycy tzw. Koalicji Propolskiej.

- To jest wstrząsające, myślę, że też kryminalne i kryminogenne, ta rzeczywistość zarysowana w raporcie fundacji Ad Arma - powiedział p. Grzegorz Braun. - To jest materiał dla prokuratury. Mamy tu bowiem do czynienia z ciągłością - zaznaczył kandydat na prezydenta Gdańska.

- Specjalnie mnie to nie zaskoczyło, bo mam jeszcze kontakt z niektórymi oficerami. Ogólna teza powszechnie przyjęta przez naszą armię mówi, że nasza armia jest zawsze wygrana do poprzedniej wojny. Obawiam się, że nasza obecna armia nie wygrałaby wojny z III Rzeszą - powiedział p. Janusz Korwin-Mikke, lider partii KORWiN. - Widzimy, że uzbrojenie jest ciągle z połowy XX w. Nic się nie mówi o poruszaniu się przy pomocy mostów odrzutowych, nie mówi się o rakietach do strącania samolotów i helikopterów - zauważył polityk i podkreślił, że kupuje się "rzeczy drogie, a niekoniecznie potrzebne" dla wojska. - Decyduje wysokość łapówki - dodał.

 

Zobacz także: JKM: Istnienie Polskiej Grupy Zbrojeniowej jest skandalem

 

Źródło: wolnosc.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

 • 07-02-2019 08:21:23 | odpowiedz
  Ten Braun to nie powinien się teraz zajmować krzywymi chodnikami i ścieżkami rowerowymi w Gdańsku?
 • 07-02-2019 20:13:15 | odpowiedz
  Bo to całe uzbrojenie nie jest na wroga tylko na swego. Jaku u murzynów. Podobnie jest z policją. Jest tej policji 3-5x za dużo i szuka sobie zajęcia podobnie jak GL/AL w czasie okupacji niemieckiej rabowała chłopów i dwory z pościeli i majtek jak to pokazuje z dokumentów pan ***** Żebrowski.

  Podaję szczegółowy trop. Stan etatowy Policji Państwowej według preliminarza budżetowego na rok 1920 wynosił 29511 policjantów w tym 723 oficerów. W 1937 roku przewidziano etaty dla 28 716 policjantów zaś stan etatowy Policji Państwowej w roku 1938 liczył 29 936 szeregowych i 850 oficerów … i był porządek.

  Dzisiaj jest to 103309 etatów (cztery razy więcej) i jest tak jak widać. Patrz sprawa Olewnika i jej podobne, choć może mniej drastyczne.

  Dodam, że w 1938 nie było indywidualnych środków łączności, samochodów, komputerów i temu podobnych bardzo pomocnych i użytecznych policji akcesoriów a terytorium RP było około o 25% większe. Liczbie ludności w tym czasie jest podobna a więc wniosek taki, że dzisiaj powinno wystarczyć 15 000 – 20 000 etatów. Co zatem robi te dodatkowe 90 000 policjantów? Niektórzy odczuli to na własnej skórze.

  Druga zasadnicza różnica to taka, że przed 1939r. każdy z funkcjonariuszy rozpoczynający służbę składał następującą przysięgę: „Przysięgam Panu Bogu Wszechmogącemu na powierzonym mi stanowisku pożytek Państwa Polskiego oraz dobro publiczne mieć zawsze przed oczyma; Władzy zwierzchniej Państwa Polskiego wierności dochować; wszystkich obywateli kraju w równym mając zachowaniu, przepisów prawa strzec pilnie, obowiązki swoje spełniać gorliwie i sumiennie, rozkazy przełożonych wykonywać dokładnie, tajemnicy urzędowej dochować. Tak mi Panie Boże dopomóż” … i może w tym cała tajemnica tej różnicy i odpowiedź czemu tak jest.

  To nie policja tylko MO które sabotuje naród polski. Polska wtedy będzie normalnym państwem gdy ludzie przestaną się zwracać do policjanta "panie władzo". Zapamiętajcie to!
  Tak naprawdę to pies jest pogrzebany gdzie indziej.

 • Głupota a kapitalizm

  Zadałem to pytanie w internetowym wywiadzie z Panem JKM (odpowiedzi jeszcze nie zostały opublikowane), ale wrzucę je jeszcze tu. Pan JKM często wytyka główną wadę demokracji - fakt że...
 • Demokracja

  Wszystkie wypowiedzi Pana JKM są przemyślane, rzeczowe i dobrze uargumentowane oprócz ... demokracji. Demokracja jest jednym z najbardziej naturalnych sposobów dokonywania wyboru. Należy tu...
 • 9 lipca 2009: A gdyby był dobrym graczem w golfa?

  http://korwin-mikke.pl/wideo/pokaz/a_gdyby_byl_dobrym_graczem_w_golfa/556 Przypomniał mi się ten v-blog gdy przeczytałem o pewnym...
 • Mam wątpliwosci prosze o pomoc!

  Mlody i prosty ze mnie czlowiek-nie wszystko wiem a raczej wiecej nie wiem niz wiem...Temu zwracam sie do was z prosba o pomoc w wyjasnieniu kilku kwestii ktore ujmne w ppytaniach za wszelkie...
 • Ruch Autonomii Mazur

  Ruch Autonomii Mazur to twór tak nowy, że jego szefowie nie zdążyli nawet wyrobić pieczątek. Zaledwie kilka dni temu został wpisany po Krajowego Rejestru Sądowego. Członkowie stowarzyszenia nie...
 • Leszek Sykulski - globalistyczny wąż pełzający pośród prawicy konserwatywnej i narodowej

  Bodaj od końca zeszłego roku na portalach prawicowych (głównie na Konserwatyzm.pl) zaczęły pojawiać się artykuły ze stajni niejakiego Leszka Sykulskiego. Muszę przyznać, że do wspomnianego momentu...

Poczytaj również