Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

18-03-2019 12:30:00

KORWiN: Przestańmy rolnictwu przeszkadzać, poradzi sobie samo

OPINIA: Liberalizacja ustawy o gruntach rolnych, ograniczenie biurokracji i administracji, likwidacja dopłat - to recepta partii KORWiN na uzdrowienie sytuacji w polskim rolnictwie - donosi stooq.pl.

 

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się podczas 25. Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH, władze partii KORWiN odniosły się do sytuacji w polskim rolnictwie.

- Polskie rolnictwo jak każda branża, w którą nadmiernie ingeruje państwo, w tym przypadku także Unia Europejska, zmaga się z licznymi problemami. Nasze główne postulaty dotyczą z jednej strony tego co można naprawić tutaj w państwie, gdybyśmy przejęli rządy jesienią, a z drugiej strony trzeba walczyć z Unią Europejską, aby swoje zapędy mogła, powinna zahamować - podkreślił wiceprezes partii, p. Dawid Lewicki, który przedstawił też propozycje mające na celu uzdrowienie sytuacji w polskim rolnictwie. - Liberalizacja ustawy odnośnie gruntów rolnych, żeby można było handlować ziemią, tak jak było kiedyś. Trzeba ograniczyć biurokrację i administrację w rolnictwie. Trzeba też zahamować lewicowe zapędy, którymi kierują się te lewicowe środowiska tak jak w przypadku branży futerkowej, czy jeśli chodzi o ubój rytualny, ponieważ to likwiduje wiele branż, które w Polsce skutecznie działały - zaznaczył p. Lewicki.

- Część idiotyzmów robi nasz własny rząd, część idiotyzmów narzuca nam Unia Europejska i czasami trudno rozstrzygnąć, które głupoty są większe - dodał p. Janusz Korwin-Mikke. - Ja akurat długo przebywałem w Parlamencie Europejskim, więc na Unię jestem wyczulony, ale np. pomysł likwidacji przemysłu futrzarskiego to pomysł rdzennie polski, a nie unijny. Dlatego nie zwalajmy wszystkiego na Unię - powiedział lider partii, który podkreślił, że "Unii Europejskiej udało się przekupić polskich rolników dwoma +stówkami+ od hektara".

 

Zobacz także: Spore straty po proteście rolników

 

Źródło: stooq.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

 • 18-03-2019 13:16:11 | odpowiedz
  Gdy KORWiN wyjedzie z postulatem odebrania polskim rolnikom dopłat, a rolnicy na Zachodzie Eurokołchozu będą otrzymywali je dalej, to chyba tylko mocno ograniczony chłop zagłosuje na taką partię. Gdybym był polskim rolnikiem to sam bym taką partię wyśmiał. Jednak nie jestem rolnikiem, więc od lat na korwiniątka głosuję.
  • 18-03-2019 13:35:59 | odpowiedz
   Socjalizm dużo obiecuje. Więc "nie ograniczeni" chętnie go popierają. A potem mają Wenezuelę i niektórzy nawet nie widza związku przyczynowo - skutkowego.
   Poza tym - ile jest tzw. rolników, a ilu nie? PSL nie zdobywało tak bardzo wielu głosów w czasach, gdy nie miało konkurencji PiS-u...
   • 18-03-2019 20:15:46 | odpowiedz
    Starsi ludzie - a takich jest sporo, jak i w innych społecznościach - głosowali, bo to "chłopska partia". Chłopska i tyle.
    We wpisie chodziło mi o symetrię. Polscy rolnicy tkwią już 15 lat w "okresie przejściowym". Jeśli w takiej sytuacji ktoś chce zabrać im nawet to, co mają i jeszcze liczy, że ta grupa społeczna będzie na nich głosować, musi być niepoważny. Żeby była jasność: uważam, że wszelkie dopłaty do rolnictwa (i protekcjonizmy w jakimkolwiek obszarze gospodarki) powinny być zlikwidowane, ale w całej Ch.jni Europejskiej. Solidarnie;-)
  • 18-03-2019 15:16:05 | odpowiedz
   Rozumiem, że KORWiN w ramach likwidacji sztucznych ograniczeń, narzucanych nam przez UE, przywróci bezsankcyjny handel z Rosją?
 • 18-03-2019 15:10:32 | odpowiedz
  Skoro (nadmierne) cierpienie zwierząt jest nieważne, to wróćmy także do przymusowego tuczenia gęsi przez rurkę na stałe włożoną w przełyk (ptaki popełniały - sic! - samobójstwa z bólu), przewoźmy do rzeźni stare i schorowane sztuki koni i bydła stłoczone na miazgę, z połamanymi nogami, w jednym samochodzie (po co więcej - wszak oszczędność paliwa!), tuczmy prosiaki w 1 miesiąc - i w ogóle zapomnijmy o jakichkolwiek NORMACH, naszym JEDYNYM CELEM aby było TANIEJ.

  Tylko bez zdziwienia proszę, gdy napotkamy zero empatii w tzw. relacjach międzyludzkich.

Poczytaj również