Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

17-08-2018 06:15:00

Partia Wolność przeciwko wolności zgromadzeń!

INFO: Partia Wolność sprzeciwia się Marszowi Równości w Szczecinie. Działacze zbierają podpisy do prezydenta Piotra Krzystka - podaje radioszczecin.pl.

 

Marsz ma przejść ulicami Szczecina 15 września. Partia nie chce do niego dopuścić metodami cywilizowanymi. Partia zbiera podpisy przeciwko Marszowi Równości na głównych skrzyżowaniach w mieście do końca sierpnia.

- W pierwszych dniach września pismo z podpisami trafi na biurko prezydenta Krzystka - mówi p. Marcel Duda, szef partii Wolność w Szczecinie. - Robimy to dla dobra wielu mieszkańców Szczecina, którzy nie powinni być zmuszani do oglądania dewiacji seksualnych uzewnętrznianych przez uczestników tego marszu. Uważamy, że każdy człowiek ma prawo robić, co mu się żywnie podoba, ale w swoich czterech ścianach. Natomiast publiczne manifestowanie swoich upodobań seksualnych uważamy za coś obrzydliwego - dodał.

Akcja Wolności nie podoba się znanemu libertarianinowi Jackowi Sierpińskiemu.

- Partia z wolnością w nazwie domaga się zakazania z góry pokojowego zgromadzenia. Uzasadniając to tym, że mieszkańcy miasta będą przez sam fakt odbywania się tego zgromadzenia poddawani przymusowi - a mianowicie "zmuszani do oglądania dewiacji seksualnych uzewnętrznianych przez uczestników tego marszu". Bo pewnie jakieś pary jednopłciowe mogą się tam całować, trzymać za ręce, a może pojawią się panowie w kobiecych strojach. Terror! Partia z wolnością w nazwie nie jest jednak konsekwentna i nie domaga się zakazu innych zgromadzeń, w szczególności własnych. Mimo iż mieszkańcy różnych miast są przez fakt odbywania się tych zgromadzeń - zgodnie z powyższym rozumowaniem - zmuszani do oglądania i słuchania różnych rzeczy, które niekoniecznie mogą się im podobać. Nie każdy jest przecież zwolennikiem partii z wolnością w nazwie.
No ale jak widać teza, że wolność zgromadzeń to tak naprawdę niewola dotyczy jedynie "dewiacji seksualnych". W innych przypadkach wolność zgromadzeń to jednak wolność i jeśli ktoś domagałby się zakazu manifestacji partii z wolnością w nazwie, to podejrzewam, że byłoby słuszne oburzenie i gadanie o cenzurze - pisze p. Sierpiński.

 

Zobacz także: Polityk Wolności: Wolę przegrywać, stojąc w prawdzie!

 

Źródło: radioszczecin.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

 • 17-08-2018 07:14:48 | odpowiedz
  Tytuł notatki nie odpowiada treści.
  • 17-08-2018 07:32:12 | odpowiedz
   Tytuł jak najbardziej odpowiada treści. Wolność zgromadzeń polega na tym, że akceptujemy wszystkie zgromadzenia, również te, które nam się nie podobają. Podobnie wolność słowa oznacza, że akceptujemy wolność wyrażania wszelkich poglądów, nie tylko takich, z którymi się zgadzamy.
   • 17-08-2018 07:59:22 | odpowiedz
    Mylisz się. Wolność zgromadzeń nie polega na tym, że akceptujemy wszystkie zgromadzenia. Wolność zgromadzeń polega na tym, że prawo i władza nie zabrania obywatelom do organizowania zgromadzeń. Natomiast mieszkańcy mają prawo decydować o tym kto i jak się zachowuje w ich własnym mieście.
    Gościnność nie zabrania mi wyrzucenia z domu kogoś kto łamie moje zasady w tym domu panujące.
    • 17-08-2018 08:19:21 | odpowiedz
     "Wolność zgromadzeń polega na tym, że prawo i władza nie zabrania obywatelom do organizowania zgromadzeń"
     To dlaczego partia Wolność domaga się od prezydenta miasta (władzy) zakazania zgromadzenia? Nie ma czegoś takiego jak "mieszkańcy" - jest tylko reprezentująca ich władza.
     • 17-08-2018 09:07:27 | odpowiedz
      No właśnie, coś się tu komuś pomieszało.
      Może ujmę to tak - dla mnie głoszenie, że trzeba zakazać "parady równości" jest obrzydliwe, podobnie jak wielu mieszkańców czegoś tam.
      W związku z czym w imię wolności zakażmy istnienia partii wolność? Czy jakoś tak, zawsze uzasadnienie można znaleźć.
     • 13-09-2018 07:33:12 | odpowiedz
      Nie życzę sobie byś mi się szwendał przed oczami z ptakiem w dziupli nie tylko Bierdonia ale wielgusicy.Tacy jak ty zabraniają mi pić piwko na uboczu czyli na parkowej ławeczce. Spylaj na drzewo Sariuszu!
    • 17-08-2018 08:20:30 | odpowiedz
     Kompletnie obca Tobie jest idea wolności.
    • 17-08-2018 08:38:09 | odpowiedz
     Moglbym sie z Panem zgodzic, gdyby to faktycznie MIESZKANCY decydowali.

     W praktyce jednak zawsze odbywa sie to nastepujaco -- garstka nakreconych krzykaczy wywiera nacisk na wladze (bo przeciez palenie ksiazki to bluznierstwo, a dwojka facetow to zgorszenie), wladze sie uginaja i W IMIENIU mieszkancow podejmuja taka a nie inna decyzje.

     To nie ma nic wspolnego z wola mieszkancow.
     • 17-08-2018 09:40:13 | odpowiedz
      "gdyby to faktycznie MIESZKANCY decydowali" A jak MIESZKAŃCY mieliby decydować? Tfu! d***tycznie?
      Takie wynalazki jak wolność zgromadzeń, wolność słowa, wolność zrzeszania się itd. są pomyślane przede wszystkim do obrony praw mniejszości. Po to, żeby demokracja nie przekształcała się w dyktaturę większości. 5% mieszkańców ma prawo manifestować nawet, gdy nie podoba to się pozostałym 95%. Tak samo ma prawo protestować partyjka mająca poparcie 2%, gdy chce np. zaprotestować, że prezydent wybrany przez 60% wszedł na krzesło.
      • 17-08-2018 11:42:32 | odpowiedz
       Tak, mieszkancy moga decydowac demokratycznie.

       Ta obrona wolnosci mniejszosci szybko przeksztalca sie we wlasna parodie -- zeby nie szukac daleko, u mnie w miescie co i rusz naruszana jest cisza nocna. Legalnie. Bo prezydent miasta hurtowo wyraza zgode na organizowanie imprez nocnych (tak jakby sluchanie muzyki bylo niemozliwe w dzien).

       W efekcie wiec wiekszosc jest niszczona przez aktywna mniejszosc, bo przeciez "mniejszosci sie nalezy".

       Wolność słowa -- pasywna? Tak, w 100%. Aktywna, tzn. narzucaja sie innym -- nie. A zgromadzenia sa taka wlasnie forma, aktywna, narzucajaca sie innym. Mamy wiec zderzenie dwoch wolnosci (wolnosc do spokoju, wlasciciela, oraz wolnosc do burzenia spokoju) -- w takim przypadku rozstrzygajacy powinien byc glos wlasciciela (mieszkancow), bo jest wlascicielem.

       • 17-08-2018 12:00:01 | odpowiedz
        Wolność jest od, a nie do (tu zresztą podzielam zdanie JKM). Np. wolność od zakazu. "Do" możesz mieć prawo, np. prawo do spokoju w nocy. Wolność może być ograniczona prawami innych osób. Marsze Równości nie naruszają niczyich praw bardziej, niż inne zgromadzenia, nie ma więc powodu, by były jakkolwiek odrębnie traktowane.
       • 17-08-2018 12:00:19 | odpowiedz
        Wolność jest od, a nie do (tu zresztą podzielam zdanie JKM). Np. wolność od zakazu. "Do" możesz mieć prawo, np. prawo do spokoju w nocy. Wolność może być ograniczona prawami innych osób. Marsze Równości nie naruszają niczyich praw bardziej, niż inne zgromadzenia, nie ma więc powodu, by były jakkolwiek odrębnie traktowane.
       • 17-08-2018 12:01:41 | odpowiedz
        W sumie zgoda.
        Tyle że geje (i inne mniejszości) też są mieszkańcami/właścicielami miasta. Też płacą za wybudowanie tych ulic, po których chcą manifestować. To, że ich jest mniej znaczy tylko, że ich manifestacje będą mniej liczne a tym samym mniej uciążliwe niż np. procesje Bożego Ciała. Większość mieszkańców (właściciele miasta) może zabronić robienia czegoś (np. hałasowania w nocy) wszystkim - ale nie wybiórczo, nie może być np., że koncerty jazzowe są zabronione, ale disco polo dozwolone.
        • 17-08-2018 16:36:28 | odpowiedz
         Dlatego uwazam, ze nie powinny miec miejsca zarowno demonstracje lesbijek jak i katolikow, dlatego ze jednym i drugim nie dalem prawa do "wlazenia" do mojego domu. Chyba, ze organizatorzy zapewnia, iz danej demonstracji nie bedzie ani widac, ani slychac. Nie ma sprawy.

         A tak jak jest do tej pory, to niestety jest to opresja demonstrantow wobec mieszkancow, w czasie demonstracji to mieszkancy musza zamykac okna, musza przemykac sie bocznymi uliczkami, musza czekac, az demonstracja przejdzie/przejedzie...
    • 17-08-2018 11:19:09 | odpowiedz
     Rozumiem, że miasto Szczecin jest twoim domem. Gratuluję!
    • 17-08-2018 12:03:31 | odpowiedz
     Wszystkie poniższe wypowiedzi nie dotyczą tego co napisałem, tylko w jakiś nieuprawniony sposób wiążą moją wypowiedź z artykułem, a nie jego ona dotyczy tylko tego co palnął sariusz.
     • 17-08-2018 21:19:30 | odpowiedz
      A ja, czytając tylko wyrywkowo niektóre z POWYŻSZYCH wypowiedzi, potwierdzam, że tytuł notatki NIE odpowiada treści.
      Jeśli ktoś ma kłopoty z czytaniem ze zrozumieniem, to nie moja wina...
   • 17-08-2018 21:25:57 | odpowiedz
    Nie możemy dopuścić wszystkich zgromadzeń. Jeśli zechcieliby demonstrować np. naturyści, to jednak byłoby to wykroczenie przeciw obyczajności. Podobnie, jeśli przyjęte w polskim społeczeństwie normy nie akceptują publicznego obściskiwania się osób tej samej płci (a parady równości obfitują, niestety, w sceny okazywania sobie wylewnych uczuć) - to taki pochód nie powinien się odbyć.
    • 18-08-2018 08:49:58 | odpowiedz
     Naturyści mają prawo manifestować, tak jak każdy inny. Oczywiście nie mogą tego robić nago, bo publiczne obnażanie się jest zabronione przez prawo - niezależnie od tego czy to się dzieje w czasie manifestacji czy przy innych okazjach. W czasie procesji z okazji Bożego Ciała też się np. nie wolno obnażać, także uczestniczącym w niej naturystom.
     To samo dotyczy wszystkich innych manifestacji. Zgoda np. na manifestację partii Wolność nie oznacza, że wolno im będzie w czasie tej manifestacji "wieszać lewaków" albo demonstrować zalety pedofilii.
     • 18-08-2018 11:09:08 | odpowiedz
      No właśnie. Zatem homoseksualiści nie powinni podczas tej manifestacji publicznie okazywać sobie uczuć. A co mamy? Obłapianie się, całowanki do kamery, platformy z półnagimi ciałami itp.
      • 18-08-2018 11:44:46 | odpowiedz
       "Publicznie okazywanie sobie uczuć" nie jest chyba zabronione przez prawo. Podobnie "całowanki do kamery". Co do "platform z półnagimi ciałami" to pewnie można się przyczepić. Podobnie jak do piłkarzy, którzy po meczu wymieniają się koszulkami (publicznie!).
       • 18-08-2018 13:21:30 | odpowiedz
        Nie jest również zabronione przez prawo przepychanie się przed innych ludzi, bekanie, itp. formy złego wychowania. W przypadku manifestacji homoseksualistów mamy do czynienia z masową demonstracją zachowań, które nawet w indywidualnym przypadku budzą konsternację i zażenowanie. I których człowiek nie wystawia na pokaz publiczny, o ile nie jest ekshibicjonistą.

        Co do piłkarzy - zauważam wyraźne zmiękczanie tematu. Jak to mówił śp. Lem: "nawet konklawe można doprowadzić do ludożerstwa, byleby postępować cierpliwie i metodycznie".
        Cierpliwie i metodycznie... Przyzwyczaja się konserwatywne polskie społeczeństwo do rzeczy, które budzą w nim niechęć.
        • 18-08-2018 17:49:59 | odpowiedz
         Nic, tylko cieszyć się, że jesteśmy już na takim poziomie, że dla niektórych największym życiowym problemem jest to, że się jakichś dwóch gejów publicznie złapie za ręce albo dadzą sobie buziaka, czego nota bene osoby te nawet nigdy nie widziały na oczy, ale i tak im to strasznie przeszkadza.
 • 17-08-2018 08:26:10 | odpowiedz
  no tak, "Wolność"... Stary kawał - "Kto jest twoim idolem i dlaczego Lenin?" jak widać wiecznie żywy.
 • 17-08-2018 10:41:36 | odpowiedz
  NIE JEST TO PIERWSZE DZIALANIA OD CZAPY CZLONKOW WOLNOSCI. ZA DUZO WOLNOSCI MAJA ODDZIALY REGIONALNE, ZA MALO KOORDYNACJI DZIALAN Z CENTRALI...
 • 17-08-2018 11:24:15 | odpowiedz
  Grawitacja nie istnieje
  dedykuję miej_spluwe z wolnosc24.pl

  Jay i Lauren, Lauren i Jay
  Dwoje ludzi… więcej niż trzej!
  Humanizm piersi ich rozpiera
  I ekologia… Do rowera!
  Z wegetarianką więc weganin
  Ruszyli… By dla Trumpa danin
  Więcej nie płacić, swoją pracę
  Rzuciwszy. Zdjęcie: dwa pajace
  Darzą uśmiechem optymizmu
  Ludzkość… Ach, wolność od faszyzmu!

  „Zachodów nazbyt wiele już
  Mnie ominęło, wiatrów, burz.”
  „Z lektury gazet o źle swiata
  Można przeczytać. – blog wariata –
  „Zaufać da się, zobaczycie,
  Wszyskim! Więc z Lauren, aby życie
  Odnaleść wyruszamy drogę.”
  „Zaprzeczyć złu ludzkiemu mogę.
  Zło im wmawiamy, bo spojrzenie
  Różni ich od nas.” – pierdolenie.

  „Nie wierzę, że są ludzie źli.”
  Wiara już niepotrzebna Ci…
  W Tadżykistanie rowerzystów
  Spotkał samochód islamistów…
  Rannych dobito maczetami.
  Do wszystkich, którzy lewakami
  Czują podobnie się do owych,
  Parę pomysłów mam, też zdrowych.
  Uwierzcie na początek, geje,
  Że grawitacja nie istnieje!…

  • 20-08-2018 09:31:20 | odpowiedz
   Jedno zło

   Według info TVP
   Gdzie Piłsudski ma swój grób?
   Jest w Warszawie!… Info wie…
   Hej Trzaskowski, weź się skup,
   Jak przystoi na cymbała:
   Złóż coś „pod grób generała”!

   Patryk Jaki „tęczy łuk
   Będzie chronić”. No i broń
   Też by zabrał, gdyby mógł.
   Już w ustawie sięga poń!
   Trwa batalia o Warszawkę,
   Aż kraj cały cierpi czkawkę…

   PiS, PO – to jedno zło!
   Pajac jest pajaca wart.
   „Wybór mam.” – Kto wierzy w to?
   Rządzi Żyd. A Żydem czart.
   Dla naiwnych - demokracja.
   PiS, PO… TO OKUPACJA!!!
   • 23-08-2018 11:31:55 | odpowiedz
    Patyk niJaki

    W korupcję wal, w komunę bij!
    No dobrze, ale gdzie jest kij?
    Jest kij – jest drąg niebylejaki! –
    Pisuar dzielny, Patryk Jaki!

    Co z tęczą? – Tęczę pozostawi.
    A marsze? – Marsze praw pozbawi.
    Co z bronią? – On zabierze broń.
    A narodowcy? – Boże chroń!…

    W korupcję wal, w komunę bij!
    No dobrze, ale gdzie ten kij?
    Jak ma się draniom dać we znaki
    Ten patyk, skoro jest nijaki?!
    • 27-08-2018 21:41:59 | odpowiedz
     Wolność, Równość, Demokracja

     Alimenciarz, co nie płaci,
     Chętnie Polskę ubogaci.
     Znowu grosz na siebie zbiera!…
     To Wodnika nowa era:
     Pływać w szambie, kto potrafi,
     Może przystać do tej mafii.
     Leni w niej alimentacja –
     „Wolność, Równość, Demokracja!”
     • 30-08-2018 11:34:08 | odpowiedz
      Pierwsza czytanka na ludowo
      dedykuję Janowi Sobieskiemu i nicki z ndie.pl

      „Mama Abrahama to Polka.
      Tata jest z Izraela.
      W kraju taty trwa wolka…”
      Z „prawdą” niech też rym się poudziela!
      Niech przedszkolakom to i owo
      Będzie wciśnięte „na ludowo”!

      Jerozolimskiej szlachty słówka
      Nieco religii przeczą.
      (Bo matką Żyda jest Żydówka.)
      Gojów to nie jest rzeczą!…
      Gojowi już od przedszkolaka
      Ma znana być historia taka:

      „Wolka na Ziemi Izraela
      Trwa przeciw terrorystom.
      Polska niech Żydom więc udziela
      Obywatelstwa. Jest zbyt czystom;
      Wprost dziwolągiem jest rasowo.” –
      Wciśnięte będzie „na ludowo”.

      https://ndie.pl/szokujacy-podrecznik-dla-zerowki-przygotowuja-polskie-dzieci-do-multikulti/
      • 01-09-2018 00:43:45 | odpowiedz
       Ach upały...
       dedykuję Blumkwistowi z dorzeczy.pl

       Ach upały grzeją pały!
       Mózg biskupa zlasowały!
       Grzegorz Ryś, co zyskał sławę
       Już za słowa te ciekawe,
       Że „brak prawdy monopolu
       W KAŻDEJ wierze“ ...znowu w polu!

       Słońce nie zakryte chmurką!
       Biskup, co z rabinem Skórką
       Świętej wiary nieomylność
       Był podważył przez przychylność
       Do swych słów nieomylności,
       Idzie do Paulinów w gości.

       Grzesiek, ksiądz ekskatolicki,
       Idąc nie nałożył mycki.
       Wielki błąd! Globociepowe
       Słońce mu przyPIEKŁO głowę!
       I, gdy wrócił znów do Łodzi,
       Co otwiera usta, smrodzi:

       „Kto Zagładę stworzył? Rety,
       Ci z nabożeństw, ci niestety
       Co z chrześcijańskich są kościołów!”
       Taaa... Pan Jezus wśród mozołów
       Też wychował sam Judasza.
       Grzesiek, czy to wina nasza?!

       Składaj urząd, szkoda czasu!
       Potem wybierz się do lasu.
       Idź do cienia. Zobacz drzewo.
       W prawo popatrz i na lewo.
       Dostrzeż z drzewem też las cały!
       I nic nie mów. Ach upały...
       • 01-09-2018 11:01:55 | odpowiedz
        Krócej, do rozsyłania sms-ami:


        Z bólem serca
        (motto: „Świat bardziej od nauczycieli potrzebuje świadków.” Jan Paweł II)

        „Z bólem serca – rzekł arcypasterz –
        Stwierdźmy: winni wychowankowie
        Są kościołów...” Wina więc nas też?
        Za Judasza ...Jezus odpowie!?

        Nim zabitych księży oszczerca
        Na pielgrzymkę się znów udasz,
        Jesteś – stwierdzam to z bólem serca! –
        Wychowany tak, jak był Judasz.
        • 17-09-2018 00:47:17 | odpowiedz
         Paw nie papuga
         czyli
         Polska pogarda dla prawa
         dedykuję Grażynie Gorze z nczas.com

         Ciemnacka Polska przypomina pawia;
         Katolska pycha i nietolerancja!
         Czci wciąż Dekalog, gdy prawo bezprawia
         Już przyswoiła postępowa Francja.

         Dla błogosławieństw ośmiu ma szacunek
         Ten paw narodów, ale nie papuga…
         Tolerastyzmu zrzuca ekwipunek,
         Z gender-nauki brzydkie żarty struga!

         Politpoprawność, dawno mózgi zżarła
         W Wielkiej Brytanii, a Polacy swoje!
         Polki z śniadymi dalej nie chcą tarła.
         A duchowieństwo nosi wiary zbroje.

         Co jest?! Gdzie Michnik?! Gdzie praca Smolara?!
         Forsa Sorosa stracona na darmo!!!…
         Prawo bezprawia: „winna jest ofiara”
         Przecież już dawno jest Polaków karmą!

         Tyle wysiłków, tyle TaVałeNów,
         Tyle słów, które wciąż łał(!)torytety
         Wypowiadają!… Nie imią się genów,
         Co z Abrahama nie wzięte, niestety!…

         Paw swojej winy uznać nie zamierza,
         Ani przyłączyć swoich barw do tęczy.
         Sumień Polaków białość nie uderza,
         Ani ich nuda małżeńska nie dręczy!

         Polska jest pawiem, to już nie papuga!
         Brak jej nad prawem bezprawia zachwytu.
         Prawem tak gardząc, jak odbytem, struga
         Przeciwko Azji – znów pal do odbytu!
         • 17-09-2018 23:32:35 | odpowiedz
          Markistowska sztafeta pokoleń

          Dziadek czerwony krawat zawiązywał
          I na pochodzie dzierżył sztandar krwawy.
          Spiski przeciwko władzy, gdy wykrywał,
          Natychmiast brał się do „robienia sprawy.”
          Partii i chęci szczerej, nie maturze,
          Zawdzięczał pracę swą w prokuraturze.

          Ojciec przeróżne używał krawaty.
          A z flagą Unii niósł ...biało-czerwoną!
          Przybrawszy miano socjaldemokraty,
          Brał, co się dało, gdy wszystko dzielono.
          WSI oraz (omal) magisterce
          Zawdzięczał, że „ma z lewej strony serce”.

          Syn nie krawaty, a sukienki wdziewa,
          Gdy na parady idzie równosciowe.
          Tęczowa flaga nad głową powiewa...
          A on, wcielając to, co postępowe,
          Na szpilkach dumnie i wesoło kroczy.
          (Soros mu płaci, więc maluje oczy.)

          A wnuk co zrobi? Też się dostosuje!
          Sztandar zielony poniesie lub czarny,
          Bo do Proroka sympatię poczuje...
          Bo on jest z tych, no... Taki lud figlarny,
          Co zawsze chętnie tej władzy się przyda,
          Która nie spyta o gwiazdę Dawida.
 • Źle, źle, i jeszcze raz źle... Nauka do tej pory nie udowodniła, że homoseksualizm zależy wyłącznie od genów. Zależy niestety również od wychowania dziecka, czy nastolatka i od rzeczy jakich doświadczył w wieku dorastania, czyli wieku, w którym kształtuje się seksualność.
  Zatem marsz równości powinien być dozwolony, ale osoby w wieku poniżej 18-tu lat nie powinny go oglądać. Za skuteczne oddzielenie małoletnich od oglądania maszerujących powinni zapłacić organizatorzy marszu.
  • 17-08-2018 17:11:54 | odpowiedz
   Za filtrowanie treści docierających do małoletnich odpowiadają wyłącznie ich rodzice, własnym staraniem i na własny koszt. Ze strony władz rejestrujących demonstrację wystarczy obwieszczenie.
  • 17-08-2018 20:32:31 | odpowiedz
   tym bardziej bycie ministrantem powinno być dozwolone po 18.roku życia. Chłopczyk przebywający blisko z księdzem jest narazony nie tylko na obcowanie z homoseksualistą, a nawet molestowanie, co pozostawia trwałe dysfunkcje w seksualności.
   • 18-08-2018 22:29:47 | odpowiedz
    Absolutnie! Co cię nie zabije, to cię wzmocni! Chłopak mógłby wyrosnąć na zadupiastego, kościelnego organistę. Dzięki temu jest szansa, żeby wylądował w Filharmonii Wiedeńskiej.
  • 17-08-2018 20:32:48 | odpowiedz
   tym bardziej bycie ministrantem powinno być dozwolone po 18.roku życia. Chłopczyk przebywający blisko z księdzem jest narazony nie tylko na obcowanie z homoseksualistą, a nawet molestowanie, co pozostawia trwałe dysfunkcje w seksualności.
 • 20-08-2018 23:07:44 | odpowiedz
  Przecież to są pierdoły i kogo normalnego tak naprawdę obchodzi czy jacyś panowie się trzymają za rękę czy całują?
  Albo się można publicznie całować, albo nie i tyle.
 • 30-08-2018 16:50:52 | odpowiedz
  Moim zdaniem to jest właśnie doskonała ilustracja na czym polega różnica pomiędzy konserwatywnym liberalizmem a libertarianizmem czy lewicowym liberalizmem.
  Dlatego właśnie jestem liberałem konserwatywnym a nie libertarianinem, bo nie uważam, że wolny człowiek nie musi się liczyć z obyczajami, konwenansami, kulturą tradycją ... które ukształtowały się NIE w wyniku jakiejś demokratycznej decyzji większości czy nakazu władzy lecz w wyniku działań i wolnych wyborów współpracujących ze sobą od pokoleń ludzi.
  Lewicowi liberałowie nie rozumieją (albo udają, że nie rozumieją), iż kultura jest wartością wypracowaną przez wieki przez pokolenia. Antykulturowi marksiści i cała ta hołota chcieliby tę kulturę zniszczyć ale jednocześnie korzystać ze wszystkich dobrodziejstw związanych z życiem w społeczeństwie a nie poza nim.
  To jest po prostu niemożliwe. Tak samo jak nie można chcieć jednocześnie równości dochodów i dobrobytu. Albo jedno albo drugie.

  Przestrzeganie tych konwenansów kulturowych (piszę pewnym skrótem, wiadomo o co chodzi) jest dla ludzi uciążliwością. Jest rezygnacją z całkowitego korzystania ze swojej wolności, jest ograniczeniem. Jest po prostu ceną płaconą za korzystanie z dobrodziejstw życia w cywilizacji. Nie da się z nich korzystać nie płacąc tej ceny.

  Ale ponieważ poddanie się tym ograniczeniom jest uciążliwe kultura może być łatwo zniszczona przez dobrze zorganizowaną mniejszość łamiącą te zasady i obiecującą niemożliwe czyli życie w pełnej wolności, bez ograniczeń nie mówiącą jednak prawdy, że oznacza to w konsekwencji zniszczenie tych dobrodziejstw życia w społeczeństwie z których nikt rezygnować by nie chciał.

  Konkludując; większość musi się przed takimi agresywnymi mniejszościami bronić, musi bronić tej wartości którą jest system kulturowy. Nie może dać się ogłupić hasłami wolności jako prawa do łamania wszelkich norm i obyczajów. To nie jest wolność lecz agresja lewicowych mniejszości na całe społeczeństwo.
  • 01-09-2018 06:11:29 | odpowiedz
   "Moim zdaniem to jest właśnie doskonała ilustracja na czym polega różnica pomiędzy konserwatywnym liberalizmem a libertarianizmem czy lewicowym liberalizmem. << i libertynizmem - dopisek Kar_Mac>>
   Dlatego właśnie jestem liberałem konserwatywnym a nie libertarianinem, bo nie uważam, że wolny człowiek nie musi się liczyć z obyczajami, konwenansami, kulturą tradycją ... które ukształtowały się NIE w wyniku jakiejś demokratycznej decyzji większości czy nakazu władzy lecz w wyniku działań i wolnych wyborów współpracujących ze sobą od pokoleń ludzi."
   Podpisuję się pod tymi zdaniami. Także jako konserwatywny liberał. Jednakże wolny człowiek rzeczywiście NIE MUSI musi się liczyć z obyczajami, konwenansami, kulturą i tradycją lecz, jeśli nie jest barbarzyńcą - POWINIEN. Rozumiem Pańską argumentację która, w ogólności, jest słuszna.
   Jednak wolność zgromadzeń (jeśli nie stoi w sprzeczność z innymi normami) jest gwarantowanym prawem. Choć istnieją formalne możliwości blokowania, to stosując je wchodzimy na ryzykowną drogę, odejścia od "rządów prawa" na rzecz rządów jakiegoś urzędnika. To może być jeszcze gorsze...
   Dla konserwatywnych liberałów normy, obyczaje i tradycja są wartościami, które cenimy i staramy przestrzegać. Od wszystkich obywateli wymagać można jednak tylko (aż?) przestrzegania PRAWA. A ono nie zawiera (słusznie myślę) wszystkich uznanych norm i obyczajów.
   Pozdrawiam.
   • 01-09-2018 22:20:50 | odpowiedz
    Jeżeli prezydent nie ma możliwości prawnych zablokowania marszu to oczywiście nie ma co się tego domagać.
    Ale skoro zbierają podpisy do prezydenta to rozumiem, że prawo taką możliwość przewiduje.
    Pytanie czy prawo powinno dopuszczać możliwość zakazania takich zgromadzeń.
    Moim zdaniem skoro można prawnie zakazać np. chodzenia nago w miejscach publicznych to można również zakazać promowania homoseksualizmu.

    Społeczność danego miasta powinna mieć możliwość zakazać prawnie pewnych zachowań w sferze publicznej które uzna za szkodliwe dla tej społeczności.


   • 01-09-2018 22:21:14 | odpowiedz
    Jeżeli prezydent nie ma możliwości prawnych zablokowania marszu to oczywiście nie ma co się tego domagać.
    Ale skoro zbierają podpisy do prezydenta to rozumiem, że prawo taką możliwość przewiduje.
    Pytanie czy prawo powinno dopuszczać możliwość zakazania takich zgromadzeń.
    Moim zdaniem skoro można prawnie zakazać np. chodzenia nago w miejscach publicznych to można również zakazać promowania homoseksualizmu.

    Społeczność danego miasta powinna mieć możliwość zakazać prawnie pewnych zachowań w sferze publicznej które uzna za szkodliwe dla tej społeczności.


 • 03-09-2018 13:16:45 | odpowiedz

 • Czym nie jest socjalizm?

  Szanowni Państwo Odnoszę wrażenie, że ludzie którzy propagują wolny rynek, liberalizm, wolność jednostek są "idealnymi socjalistami". Z definicji SOCJALIZM - wieloznaczne pojęcie, odnoszące się...
 • 3 czerwca :Co w TVP-Szczecin?

  http://korwin-mikke.blog.onet.pl/
 • Podpisy pod projektami ustaw

  Ad.1 niech sie Pan nawet nie wysila cyt. "Projekt ustawy o zmianie Konstytucji może przedłożyć co najmniej 1/5 ustawowej liczby posłów, Senat lub Prezydent Rzeczypospolitej." gg no re co...
 • konserwatyzm, monarchizm

  Do niedawna byłem sympatykiem takich poglądów, a przynajmniej je tolerowałem jako niegroźną błazenadkę, stanowiącą rodzaj dekoracyjnego urozmaicenia prawicy. Ale zmieniło się to po lekturze...
 • 15-8-2009 - Madonna w Polsce

  Nie wiem czy ktoś poruszał tą sprawę na forum - nie znalazłem więc założyłem wątek. Spory ubaw wywołał u mnie sprzeciw jaki towarzyszy koncertowi Madonny w Polsce. Ja rozumiem - Marlin Manson...
 • Nowa międzynarodówka

  Do tej pory różnej maści lewicowcy kradli (lub przynajmniej takie zachowania propagowali) po hasłami równości, sprawiedliwości "społecznej" etc. Generalnie nigdy nigdzie nie chwalili się tym, że...

Poczytaj również

 • Powstanie największa strefa wolnego handlu na świecie? | 18-09-2018 12:30:00

  FUTURO: Kraje Azji (w tym Chiny) i Australia oraz Nowa Zelandia zamierzają powołać największą strefę wolnego handlu na świecie.


   

 • Wolność wejdzie do Sejmu! | 18-09-2018 06:15:00

  INFO: Z ostatniego sondażu Kantar Millward Brown SA na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24 wynika, że partia Wolność wejdzie do Sejmu.

 • Noblistka ostrzega przed demonizowaniem Rosji | 17-09-2018 18:30:00

  OPINIA: Robienie z Rosji kozła ofiarnego przez Zachód jest niewytłumaczalne i kieruje świat w stronę zimnej wojny - ostrzegła p. Mairead Maguire, laureatka Pokojowej Nagrody Nobla.

 • Plan Korwina dla Warszawy | 17-09-2018 12:30:00

  INFO: Portal nczas.com opublikował szczegóły planu p. Janusza Korwin-Mikkego dla Warszawy.

 • "Szwecja jest w stanie wojny kulturowej" | 17-09-2018 06:15:00

  OPINIA: Zdaniem p. Jakuba Akessona, szefa partii Szwedzcy Demokraci, kraj znalazł się w stanie wojny kulturowej na „śmierć i życie” - podaje nczas.com.

 • Korwin-Mikke wśród najbogatszych kandydatów | 16-09-2018 15:30:00

  INFO: Lider Wolności Janusz Korwin-Mikke należy do grona najbogatszych kandydatów, którzy wystartują w wyborach samorządowych - donosi money.pl.

 • "Wolność" według Kaczyńskiego | 16-09-2018 06:15:00

  OPINIA: WCz. Jarosław Kaczyński przyznał, że wartością, którą Polacy szczególnie cenią, jest wolność. Zwrócił jednak uwagę na inne znaczenie tego słowa.

 • Ron Paul krytykuje kłamliwe USA | 15-09-2018 15:30:00

  OPINIA: Nasze współczesne imperium wymaga do działania użycia siły i wielu kłamstw - powiedział p. Ron Paul, ikona konserwatywnych liberałów z USA.

 • Coraz więcej firm nie ma na składki na ZUS | 15-09-2018 06:15:00

  INFO: Coraz więcej przedsiębiorców nie radzi sobie z realizacją swoich zobowiązań wobec ZUS - pisze portal mambiznes.pl.

 • "El Testosteron" wyśmiał polską służbę zdrowia | 14-09-2018 18:30:00

  OPINIA: Publiczna służba zdrowia w naszym kraju nie istnieje - napisał oburzony p. Marcin Najman, polski bokser zwanym "El Testosteronem".

 • Kryptowaluty uratują nas przed rządem? | 14-09-2018 12:30:00

  OPINIA: P. Stefan Forbes, amerykański magnat medialny, jest przekonany, że to kryptowaluty uratują świat przed fiskalną opresją rządów.

 • Przedsiębiorców czekają kolejne wydatki | 14-09-2018 06:15:00

  FUTURO: Podwyżka płacy minimalnej to ogromny koszt dla pracodawców - zauważa portal mambiznes.pl.

 • "Wybory w Szwecji mogły zostać skręcone" | 13-09-2018 18:30:00

  OPINIA: Zdaniem p. Jerzego Grunwalda, polskiego piosenkarza, który przez wiele lat mieszkał w Szwecji, wybory w tym kraju mogły zostać sfałszowane.

 • Orban stawia się Brukseli | 13-09-2018 12:30:00

  OPINIA: Potępiacie nas ponieważ nie jesteśmy krajem imigrantów - powiedział węgierski premier JE Wiktor Orban przed unijnym głosowaniem ws. nałożenia sankcji na Węgry.

 • UE ukarała Węgrów! | 13-09-2018 06:15:00

  INFO: Parlament Europejski zagłosował za uruchomieniem wobec Węgier artykułu 7, który daje Unii możliwość dyscyplinowania i karania państw, naruszających "prawa i wartości".