Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

12-10-2018 12:30:00

Polska składka trzy razy wyższa niż dotacje!

INFO: Jak podaje portal niewygodne.info.pl, z unijnych funduszy na lata 2014-17 wydaliśmy 5,86 mld euro. Jednocześnie w tym czasie jako składkę odprowadziliśmy 16,6 mld euro!

 

Portal powołuje się na najnowszy raport Trybunału Obrachunkowego UE. Z raportu wynika, że w latach 2014-2017 z przyznanych Polsce 33 mld euro w ramach europejskich funduszy strukturalnych i inwestycyjnych wydano zaledwie 5,86 mld euro. W tym samym czasie skumulowana składka członkowska Polski przekazywana do budżetu UE wyniosła 16,6 mld euro.

Portal uspokaja, że "wydatkowanie funduszy zawsze przyspiesza w II połowie 7-letniej perspektywy budżetowej. Niemniej lepiej dmuchać na zimne niż za chwilę obudzić się z ręką w nocniku".

 

Zobacz także: UE wg Sośnierza: Dostaniesz kasę, ale ożeń się z kozą

 

Źródło: niewygodne.info.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

 • 12-10-2018 12:46:10 | odpowiedz
  Tłumaczenie tekstu:
  W latach 2014-17:
  - zapłaciliśmy 16,6 mld. składki;
  - przyznano nam 33 mld. dotacji
  - z czego zdążyliśmy wydać 5,86 mld.

  Dodam, że te wyliczenia i tak są bezsensowne, bo sumy są małe. Te 33 mld. dotacji to raptem około 200 euro rocznie na Polaka. Korzyść z członkostwa w strefie wolnocłowej leży w możliwości nieskrępowanego handlu między jej członkami - bez ceł, kontroli granicznej itd. A to przynosi mieszkańcom tej strefy znacznie większe korzyści niż jakieś dotacje czy składki.
  • 12-10-2018 17:09:27 | odpowiedz
   Po co w takim razie składki i dotacje?
   • 12-10-2018 18:17:59 | odpowiedz
    Po to, żeby ludzie sobie myśleli, że wzrost w ich kraju, to efekt dotacji od unii. A to efekt wolnego handlu... Taki psikus dla mas.
    • 12-10-2018 18:56:55 | odpowiedz
     O jakim wzroście mówisz? Przecież ten wzrost w Polsce, Czechach, Słowacji, na Węgrzech jest wymuszony, i niema nic wspólnego z wolnym handlem w jebanej bolszewi jeropejskiej! Korea Południowa nie ma wolnego handlu ani z usa ani z JJB i ma prawdziwy wzrost gospodarczy. Wy skończeni idioci uważacie, że Polska, która w przeciągu 18 lat straciła 10 mln osób ma wzrost gospodarczy wy skończeni IDIOCI. Przecież ten wzrost, o którym piszcie wy i ameba sariusz to powielana goebbelsowska propaganda! Jeśli w danym kraju jest 1 mln osób a PKB wynosi daną sumę to jest to pseudo wyznacznik bogactwa, dlaczego, bo jeśli usuniemy 500 mln osób produktywnych i zostaną same starte skurwysyny, to wzrost gospodarczy będzie DWU KROTNY! W Polsce mamy dwu cyfrowo ujemną sytuacje, wzrost gospodarczy liczy się za pomocą zużycia energii elektrycznej, benzyny, gazu, ropy i węgla. Polska od lat zmniejsza zużycie energii elektrycznej i sprzedaje ją za granice do *****ch niemiec! Biorąc pod uwagę zmniejszoną liczbę ludzi o kilka mln, spadek zużycia energii, to jesteśmy w czarnej dupie. Uwzględniając oczywiście urządzenia energooszczędne.
     Większość z was niema zielonego pojęcia o gospodarce, propagujecie już upowszechnioną propagandę i brednie liberalnych skurwysynów pokroju sariusza mojej małej ameby.

     No i was na prawdo powinno się lać dobrą gumą by wywalićwam te pierdoły z tępych łbów.
     • 12-10-2018 21:08:16 | odpowiedz
      Bolszewicki twór - unia - już dawno by się rozpadł, gdyby nie wydajna ekonomicznie, kapitalistyczna część, czyli wolny handel. A Ty, Geniuszu, skończ pi##dolić głupoty, bo widzę że mylisz PKB z PKB per capita. Jak jesteś przygłupem, to siedź cicho.
      • 12-10-2018 21:53:49 | odpowiedz
       "Bolszewicki twór z wydajną ekonomicznie kapitalistyczną częścią" też nie brzmi zbyt mądrze...
       • 12-10-2018 22:33:52 | odpowiedz
        Tak, nie brzmi. Kapitalistyczna część, to ciężka praca ludzi. Bolszewicka część to biurokracja i redystrybucja. I promowanie i wdrażanie kretyńskich pomysłów.
        • 13-10-2018 00:52:02 | odpowiedz
         Z redystrybucją nie będę polemizował, ale biurokracja była znana przed bolszewizmem, np. w Bizancjum. Kretyńskie pomysły również...
      • 12-10-2018 22:01:42 | odpowiedz
       Ty pierolna amebo nieróżniąca się niczym od sariusza, a nawet mu przyklaskująca.
       Tutaj masz i się doucz o gospodarce i fałszywym PKB.
       https://www.youtube.com/watch?v=wHo5uDxTQco
       https://www.youtube.com/watch?v=EEm6lO0pSf0
       No nie pierdol mi o wolnym handlu eskimosie, bo przykład z Koreo Południową ci dałem, ale może jeszcze Singapur, Japonię chcesz? I gówno mnie obchodzi, czy twoja unia jewropejska by się od czegoś rozpadłą, czy nie, ale niema to nic wspólnego z wolnym handlem. Ograniczony umysłowo bękarcie internetowy.
       Tutaj masz definicję PKB i PKB per capita
       https://pl.wikipedia.org/wiki/Produkt_krajowy_brutto#Realny_i_nominalny_PKB
      • 12-10-2018 22:14:45 | odpowiedz
       Będę tak miły i wyjaśnię ci to "jak krowie na rowie" mir:
       Obrazowy przykład, PKB per capita, w domu jest 5 osobowa rodzina, jedna pracująca osoba zarabiająca załóżmy 5 tys złotych, daje nam to 1000 złotych na głowę, po 23 latach wszystkie dzieci, czyli trójka opuszcza dom, zostają podstarzałe dwie osoby w wieku załóżmy 48 lat, i mają teraz na głowę 2500 tyś, czyli ich bogactwo wzrosło 2,5 krotnie plus dom i jego sprzęty!
       Masz jeszcze jakieś pytania, trollu od pożal się Boże zidiociałej fantastyczno naukowej ekonomi?!
       • 12-10-2018 22:31:18 | odpowiedz
        Niezły kmiot. Właśnie przyznałeś mi rację. Może nie pisuj po pijaku.
        • 12-10-2018 23:05:53 | odpowiedz
         To po co do cholery piszesz, że mylę PKB z PKB per capita? Poza tym nie zmienia to faktu, że jeśli uznajesz, że PKB ma jakąkolwiek wartość i tym tokiem bzdurnego rozumowania, doszedłeś do tego, że wolny handel w bolszewii jewropejskiej doprowadził do jakichś wzrostów, albo tego, że nie doszło do kryzysu i bolszewia istnieje dzięki temu, to masz coś naprawdę z głową!
         Dlaczego twoje jewropa nie stworzyła wolnego handlu z Turcją albo z Brazylią? Może dlatego, że ci co mają swoje kolonie w afryce, jak francja, brytania, włochy i ściągają kawę, herbatę, kakao nie potrzebują żadnego wolnego handlu?
         Kolejne pytanie co w tej twojej kochanej bolszewii jest tak cenne by handlować tym bez cła? Jeśli 90% produktów jest wytwarzanych w Chinach albo innych tańszych państewkach, może tak ważne jest składanie niemieckich gratów w nie Polskiej fabryce z części z Chin, które wpłynęły w hamburskim porcie i przyjechały do Polski by je złożyć? A nie mogli ich od razu złożyć w Chinach. Ty skończony imbecylu! Bolszewia jewropejska i jej wolny rynek nie powstały po to by ona mogła się bogacić tylko by tworzyć kolonializm! Nie wyobrażasz chyba sobie granic i cła między brytyjckimi koloniami, np. Indiami?!
         JESTEŚ skończonym imbecylem, gdyby istniał wolny handel to istniała by maksymalna stawka i ustalona w każdym kraju podatku vat. Ale tak nie jest, a francuzi sami się przyznali, że oni stworzyli unie i nie muszą spełniać zasad i nie będą uznawać kar za łamanie zasad, które stworzyli, szwaby chroniąc własne stocznie, udowodnili to samo, grecy nie przejmując się na co maja iść dotacje wydawali na co oni chcieli, we włoszech wystarczy dać w łapę i nie musisz płacić podatku vat, w rumuni zabija się dziennikarzy by ci nie ujawniali gdzie idą pieniądze z funduszy jewropejskich. Za to w Polsce obywatele Polski są urzędasami jewropejskimi i mają bezwzględnie zgłaszać jakiekolwiek uchybienia co do wydawania dotacji, i kontrolować i wytaczać pozwy sodowe w kwestii kar narzucanych na Polskę! To dopiero wolny handel, że gdy jakieś dirmy z Polski zaczynają zaduzo mieć wpływów u skurwieli niemieckich, jakimś cudem wszystkie kraje bez trudu przepychają ustawy ograniczające, podobnie było z mlekiem i cukrem, wiedzieli, że nie mogą dopuścić by Polska zalała jewrope bolszewicka swoim tanim cukrem i mlekiem. Ale to co ja tu pisze to nie jest nawet czubek, góry lodowej.
    • 13-10-2018 00:36:07 | odpowiedz
     Chciałbym zaznaczyć, że konsumpcja nie jest żadnym wyznacznikiem wzrostu, jest nim technologia, produkcja, i sprzedaż.
     Normalny człowiek gdy się go zapyta, czy woli.mieć kopalnie złota, czy kupować złoto, odpowie to pierwsze.
  • 12-10-2018 18:15:23 | odpowiedz
   To najmądrzejsza rzecz jaką tu napisałeś. W tym rzecz, że samo generowanie wartości i rozwoju przez wolny handel, jest o rzędy większy, niż wszystkie jakieś tam dotacje i składki razem wzięte. Dotacje są dla osobników, którzy nie rozumieją działania świata i w swej ignorancji uważają, że dotacje mają jakiś pozytywny skutek na cokolwiek.
 • 12-10-2018 13:29:49 | odpowiedz
  TAK CZY SIAK PRZEZ ILES LAT JESTESMY NA MINUSIE, CZYLI MUSIMY SIE ZADLUZAC, CZYLI DODATKOWO PLACIC ODESTKI ITD...
 • 12-10-2018 17:47:27 | odpowiedz
  Jądrowy gender

  Jądrowy …gender? Gender… jądrowy?
  I komu by to przyszło do głowy!
  A jednak... Bo to nie męskie jądra
  Wzięła pod lupę nauka mądra.
  Mądrość, przed którą klęka świat,
  W fizyce jądra czyni wkład!

  Łysenkizm zatem nie umarł w świecie.
  A jeśli umarł, to spłodził dziecię;
  Krzepkie, jak dia-mat, który naukę
  Każdą objaśnia, oświeca sztukę!
  W każdej dziedzinie rządzić chce
  I pięknie GENDER zowie się.

  (Czy gender nazwę od gęgu bierze?
  Nie wykluczone! – „Wykluczać w mierze
  Żadnej nikogo już nie wypada.”
  Gender „nauką jest, która bada
  Płciowość”. By dyskurs nie był złym,
  Intelekt gęsi starcza w nim.)

  A zatem gender „super-nauka”
  Do CERN-u wkracza. Czego tam szuka?
  W fizyce rządzi wciąż „Standardowy
  Model”, dotychczas – niegenderowy!
  Masa-energia, przestrzeń-czas
  Dzielą się wedle grup i ras!

  To skandal!!! Kwarki jedne – „powabne”,
  A drugie „ciężkie” zowią się... Słabnę!
  Dyskryminację to przypomina!!!
  I, choć na szczęście są neutrina,
  Neutralności mało jest...
  Gender CERN-owi zrobił test.

  (Przewodniczący już dawno Mao
  Zrobił go w Chinach. „Powyrastało
  Tysiące kwiatów” – ach, wolność słowa!
  Dzisiaj podobna całkiem się chowa
  W Trewirze. Pomnik Marksa wszak
  Z Chin jest dla Unii.) Było tak:

  Niejaki Strumia swą profesurę
  Musiał utracić. Tematy, które
  Same się proszą („O płci fotonów”,
  „Antymateria bez płci szablonów”,
  „Kwantowy gender”) jak z gwiazd kurz,
  Olał! Sam wybrał temat. Cóż...

  Gdybyż to jeszcze krytykę(samo)
  Złożył... Nie złożył! Gender jest tamą
  Dla wynaturzeń... Tak, wolność słowa.
  Ale nie każda, a GENDEROWA
  Panować musi! Jasne jest:
  Profesor Strumia oblał test.

  Eksnaukowiec wykład wygłosił,
  W którym o takich faktach donosił:
  „Fizyka była i jest domeną
  Mężczyzn. Celem jest prawda.” Nie no!!!...
  („Cóż to jest prawda?” – z rzymskich akt.)
  Co za znaczenie ma dziś fakt?!

  Wręcz seksistowski i nienawiści
  Mowy był pełen wykład. (Nobliści
  Powinni odciąć się na wyprzódki!
  Inaczej grant ich będzie tak krótki,
  Jak Tima Hunta. Który szloch
  Kobiet śmiał obśmiać.) Wstrętny Włoch!

  Pan Alessandro Strumia chce nową
  Robotę znaleść... Więc to i owo
  Winien przemyśleć; nie musi wiernie
  Prawdzie... A inni niech wiedzą w CERN-ie:
  Dwa się nie musi równać dwa!
  A jądra?... Coraz mniej je ma.
 • 12-10-2018 23:37:19 | odpowiedz
  To mało istotne. Polską Racją Stanu jest opuścić socjalistyczny Eurokołchoz !!!

 • 24 kwietnia 2009: Kolejny postulat UPR spełniony!!

  Zapraszamy do dyskusji korwin-mikke.blog.onet.pl
 • Stocznie i stoczniowcy

  P. Januszu, pamiętam Pańskie wypowiedzi nt. stoczni - że trzeba je zlikwidować, bo jak coś jest nierentowne, to po co trzymać takie coś. A czy Pan wiedział, że stocznie niemieckie są wspierane i...
 • Rzeczowe argumenty przeciw UE

  Rozmawiałem ostatnio na przystanku z koleżanką, która studiuję europeistykę (o zgrozo) i z przerażeniem stwierdziłem, że nie jestem w stanie bezproblemowo obalić jej twierdzenia, że Wspólnoty...
 • 27 lipca 2009: Naprawić pojęcia!

  http://korwin-mikke.blog.onet.pl/Naprawic-pojecia,2,ID386633563,n
 • Przekręty PO o których media milczą

  tekst z http://www.wykop.pl/ramka/556823/przekrety-i-walki-rzadu-po-o-ktorych-milcza-media/ Media w kraju wybitnie maskują przekręty obecnego rządu nagłaśniając same sukcesy, a urzędasy robią...

Poczytaj również