Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

07-02-2019 17:30:00

Rażące uchybienia podczas głosowań w PE!

INFO: Parlament, który sam siebie nazywa stolicą demokracji, który czuje się uprawniony do pouczania całego świata o praworządności, o zachowywaniu standardów demokratycznych, sam jest wylęgarnią nieprawdopodobnej zarazy – powiedział CEP Dobromir Sośnierz.

 
Z inicjatywy europosła Dobromira Sośnierza z partii KORWiN Ośrodek Analiz Cegielskiego przy udziale ekspertów Instytutu Ordo Iuris przygotował raport pt. „Praworządność proceduralna w Parlamencie Europejskim”.

– Zamówiłem ekspertyzę ze strony Instytutu Ordo Iuris o praworządności proceduralnej w PE, w której oni pochylili się od strony takiej bardzo merytorycznej i prawniczej nad tym, czy PE rzeczywiście odstaje od współczesnych standardów praworządności – poinformował p. Sośnierz.

– Spotykamy się w polskim Sejmie, w miejscu, do którego warto by było zaprosić prezydium Parlamentu Europejskiego. To miejsce, w którym w znacznie wyższym stopniu, co może być dla nas zaskakujące, przestrzegane są standardy praworządności – powiedział podczas konferencji prasowej dr Tymoteusz Zych z zarządu Instytutu Ordo Iuris, dodając, że przygotowany raport wskazuje na szereg nieprawidłowości i wątpliwych praktyk, które są stosowane w PE w Brukseli.

W badanym okresie od listopada 2017 do października 2018 r. aż 57 razy przewodniczący PE błędnie policzył głosy, czasami myląc się o kilkaset głosów w dokonywanych szacunkach. Daje to średnią 1,27 błędu na jedno posiedzenie.

– Mamy do czynienia z przypadkami głosowań, w których posłowie głosowali równocześnie „za”, „przeciw”, jak i wstrzymywali się. Mamy sytuacje, w których średnio na głosowanie przypadało od 1 do 2 sekund. Mamy do czynienia z sytuacjami, w których tłumaczenie głosowań nie pokrywało się z realnie wypowiadanymi słowami – stwierdził dr Zych. – Ten raport jest szansą do podjęcia debaty na temat praworządności w PE – dodał.

Szybkie prowadzenie obrad często uniemożliwia też poprawne zgłoszenie wniosku o przeprowadzenie głosowania elektronicznego. Takie wnioski pojawiają się nieraz po dłuższym czasie, co wprowadza dodatkowy chaos. Rodzi to również trudności z tłumaczeniem symultanicznym. Zdarzają się sytuacje, że tłumacz przekłada słowa prowadzącego dotyczące głosowania, które zostało już zakończone. Brakuje też wystarczającej liczby tłumaczy. Z tego powodu dochodzi do sytuacji, że treść wystąpienia jest tłumaczona nie bezpośrednio na język, którym posługuje się dany europoseł, a na inny i dopiero potem na docelowy. Wydłuża to procedurę tłumaczenia i powoduje, że parlamentarzyści nie nadążają za prowadzonymi głosowaniami.

– Mamy do czynienia z mitami na temat UE. Mamy do czynienia z mitem super administracji, która jest zwykłą biurokracją. Mamy do czynienia z mitem o świetnych charyzmatycznych przywódcach UE, a tak naprawdę mamy do czynienia często z degeneratami, alkoholikami, często po prostu bufonami. Mamy do czynienia z mitem o superpaństwie, a tak naprawdę jest to organizacja, która nie może sobie poradzić z problemem imigracji i własnej waluty – powiedział WCz. Jakub Kulesza, wiceprzewodniczący partii KORWiN. – Jako partia KORWiN związaliśmy szeroką koalicje razem z Ruchem Narodowym, Grzegorzem Braunem i Piotrem Liroyem-Marcem, po to by walczyć z tymi mitami i walczyć z tymi wadami, które są zakorzenione u podstaw UE – dodał.

Co istotne, wspomniane kwestie dotyczące przebiegu głosowań nie są udostępniane opinii publicznej. Protokoły z posiedzeń Parlamentu Europejskiego odnotowują bowiem tylko ich wyniki, nie wspominając o jakichkolwiek nieprawidłowościach (np. wnioskach o głosowanie elektroniczne). Samodzielnej weryfikacji nie ułatwiają także nagrania z posiedzeń. Podczas głosowań pokazywany jest zwykle tylko przewodniczący lub mały fragment sali posiedzeń. Rodzi to pytania o transparentność pracy Parlamentu Europejskiego.

– Unia jest specjalnie tak pomyślana, żeby nie było praworządności, bo w mętnej wodzi najlepiej łowi się ryby. To jest celowo tak zrobione! Myślę, że w tym Parlamencie Europejskim będzie zdecydowanie więcej eurosceptyków – skwitował p. Janusz Korwin-Mikke, prezes partii KORWiN.

 

Zobacz także: Sośnierz: Zagrożenia dla demokracji trzeba szukać w PE

 

Źródło: Biuro Prasowe Partii KORWiN, Ordo Iuris

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

 • 07-02-2019 18:04:46 | odpowiedz
  Chwila chwila, przecież partia KORWiN nie popiera demokracji, więc należało by się cieszyć z jej braku. Jak widać logiki i konsekwencji mocno komuś brakuje, to marudzenie Sośnierza jest tylko po to, żeby marudzić.
 • 07-02-2019 20:05:57 | odpowiedz
  Patrząc na tą pedalską Unię Jewrejską, jest oczywiste, że Sanacja przes.... okazję zbudowania wcześniejszej UE z panem Hitlerem jako kierownikiem a doprowadziła tylko do katastrofy II WŚ.

 • Korwin-Mikke i jego style debaty

  Witam wszystkich na forum jako, że piszę właśnie mój pierwszy post. Czy sądzicie, że Janusz Korwin-Mikke powinien zmienić swój sposób wygłaszania swoich poglądów. Nie chodzi mi bynajmniej o to,...
 • 9 marzec 2009: O Przyrodzie, ludziach i Prawie

  Kilka dni temu na onecie pojawił się wpis a w nim Ideologicznie za Prawem opowiadają się i liberałowie, i konserwatyści. Tu jest jednak dość poważna różnica między ich stanowiskami. Liberał,...
 • Demokracja

  Wszystkie wypowiedzi Pana JKM są przemyślane, rzeczowe i dobrze uargumentowane oprócz ... demokracji. Demokracja jest jednym z najbardziej naturalnych sposobów dokonywania wyboru. Należy tu...
 • Wybory w Irlandii 2011

  Tegoroczna kampania wyborcza jest bodaj najbardziej zaciekla, jaka kiedykolwiek widzialem w tym kraju. Fianna Fail (Zolnierze Przeznaczenia) Partia, ktora rzadzi Irlandia od 14 lat – dryfuje w...

Poczytaj również