Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

07-02-2019 12:30:00

Sąd skazał sklepikarza za uwięzienie... złodzieja

INFO: Sąd w Poznaniu stwierdził, że nie akceptuje samosądów nad sprawcami drobnych kradzieży - podaje gazeta.pl.

 

Jak podaje portal, p. Wiesław R. przyszedł do sklepu p. Łukasza G. po dwa piwa. Jedno schował do torby, drugie zaniósł do kasy, co nie umknęło uwadze właściciela lokalu.  Zdaniem p. Wiesława R. i prokuratury p. Łukasz G. przykuł do krat niedoszłego złodzieja, bił pałką i polewał wodą. Sklepikarz miał więzić mężczyznę przez godzinę. P. Łukasz G. został oskarżony o rozbój, pozbawienie wolności i kierowanie gróźb karalnych. Podczas procesu sklepikarz nie przyznawał się do winy. Mimo tego sąd skazał sklepikarza na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na rok, nakazał zapłatę na rzecz p. Wiesława R. 1000 zł, a także wysłał mężczyznę na terapię psychologiczną.

- Oskarżony mógł być zdenerwowany, ale nie akceptujemy samosądu nad sprawcami drobnych kradzieży - tłumaczył sędzia.

 

Źródło: gazeta.pl

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

 • 07-02-2019 15:49:54 | odpowiedz
  No dobra, samosądy są nieakceptowalne ale czy sąd skazał złodzieja za kradzież?
  • 07-02-2019 20:09:19 | odpowiedz
   Na dziś zostały niedobitki narodu polskiego (głównie potomkowie Lokajów, Fornali i Chłopów Pańszczyźnianych) i kupa gówna UBeckiego (ok. 6 000 000).
   Wszyscy razem mają w głowach jak w d…. po śliwkach skoro wybierają na swego prezydenta Sztoltzmana czy na premiera Cimuszko. Typowy przypadek kreacji nowych „polskich elit” w wyniku anihilacji starych polskich elit wyglądał mniej-więcej tak.
   Dla zilustrowania tej patologii podaję typowy przykład jak działa POLSKI sąd: – 7 marca 1949 r. polski sąd zamordował Hieronima Dekutowskiego „Zaporę” – 23 maja 1994 r. polski sąd unieważnił zamordowanie Hieronima Dekutowskiego „Zapory, ale życia mu nie przywrócił (a więc brak sprawiedliwości wg Domicjusza Ulpiana, bo naszemu bohaterowi nie przywrócili życia które się Mu należy).
   To tylko jeden przykład. Te wszystkie sądy to jest kupa gówna, śmierdzącego.
   Przypominam, że różne matoły uważają PRL za państwo polskie.
   Jest to wynikiem stanu, który trwa w Polsce od A.D. 1944 a który jest prostą kontynuacją działalności żydowsko-ubeckich dynastii, przywleczonych tu w ’44 na ruskich tankach, razem z wszami i proto-pomiotem WSI. Tak więc w wyniku takowej kreacji nowych „polskich elit” jest Sztoltzman, Cimuszko, …. I tak jest do dzisiaj.
   Pan Stanisław Michalkiewicz, Grzegorz Braun czy ***** Żebrowski pokazuje nam jak powinny wyglądać polskie elity które wymordowano w setkach tysięcy i nie ma ich genów wśród nas. Pan Stanisław, Grzegorz czy ***** jest świetnym przykładem kogo nam teraz brakuje.
   • 07-02-2019 21:13:50 | odpowiedz
    całkowicie się zgadzam, obaj okupanci, Niemcy i Rosjanie osiągneli to co chcieli, wybili prawie całkowicie polskie elity które zawsze nadają ton narodom. Ci co pozostali są albo zagłuszani albo ośmieszani w mediach. Jeśli nie wydarzy się coś nadzwyczajnego to kiepsko widzę przyszłość Polski. Osiągnięto cel, większości Polaków interesuje tylko grillek, piwko i skoki narciarskie. A to co dzieje się np w Oświęcimiu mają głeboko gdzieś albo o tym nie chcą wiedzieć.
 • 07-02-2019 18:06:35 | odpowiedz
  Samosąd to podstawa korwinizmu. Jak bez nich wieszać lewaków, kiedy nie ma kary śmierci za poglądy?

 • Witajcie!

  Tu Karol Juliusz Nowacki z Poznania. Niektórzy z Was kojarzą zapewne moje teksty z Korespondenta i WiK-u. Witam wszystkich i zapraszam do siebie: http://derepublica.blox.pl - moja strona...
 • Poznań

  Ktoś może chciałby czasem w sobotę wieczorem, przy piwku obsmarować władzuchnę i eurokołchoz???? Ja chętnie się gdzieś wybiorę. P.S. Brakuje forów regionalnych...panie Januszu - do dzieła!!!
 • Demokracja

  Wszystkie wypowiedzi Pana JKM są przemyślane, rzeczowe i dobrze uargumentowane oprócz ... demokracji. Demokracja jest jednym z najbardziej naturalnych sposobów dokonywania wyboru. Należy tu...
 • nergal, nowak i średniowiecze

  wczoraj przypadkiem trafiłem w internecie na opis sprawy Nergal-Nowak. Jeśli nie wiecie, o co idzie, to jest tak: Nergal to takie zwierzątko (przynajmniej sądząc po artykułowanych dźwiękach),...
 • 2 lipca 2009: Motłoch sięga po pełnię władzy.

  http://korwin-mikke.blog.onet.pl/Motloch-siega-po-pelnie-wladzy,2,ID383018929,n

Poczytaj również