Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

15-03-2019 18:30:00

Sośnierz chce, by Juncker pouczał o zgubnych skutkach alkoholizmu

CEP Dobromir Sośnierz, który aktywnie uczestniczy w pracach Parlamentu Europejskiego, "skarży się", że odwołana została debata o etykietowaniu napojów spirytysuowych.
 
- Czego mi zabrakło najbardziej, to przepisu o umieszczaniu podobizny przewodniczącego Junckera na każdej etykiecie, pouczającego o zgubnych skutkach alkoholizmu. Myślę, że byłoby to bardziej sugestywne niż zdjęcia z tracheotomii na paczkach papierosów - pisze na swoim Facebooku europoseł. - Zamiast dalej krytykować i się rozgadywać, zostawię Wam po prostu garść cytatów z tego wiekopomnego dokumentu. To coś dla tych, którzy myślą, że UE wyrosła już z regulowania krzywizny bananów - dodaje, załączając cytaty ze sprawozdania w sprawie wniosku dotyczącego nowej dyrektywy w sprawie definicji, prezentacji i etykietowania napojów spirytysowych.
 
- Załącznik II, cz. II, p. 2a.
Guignolet Kirsch jest wytwarzany we Francji i uzyskuje się go mieszając guignolet i kirsch w taki sposób, że co najmniej 3 % całkowitej objętości czystego alkoholu w wyrobie gotowym pochodzi z kirsch. Minimalna objętościowa zawartość alkoholu w Guignolet Kirsch wynosi 15 %. Na etykiecie i w prezentacji wyrobu wyraz „guignolet” jest napisany czcionką tego samego rodzaju, rozmiaru i koloru oraz w tym samym wierszu co wyraz „kirsch”, a w przypadku butelek musi być zamieszczony na etykiecie frontowej. Informacja o składzie alkoholu obejmuje określenie stosunku objętości czystego alkoholu, który stanowią guignolet i kirsch, do całkowitej objętości czystego alkoholu w Guignolet Kirsch.
 
Zał. II, cz. I, kat. 4, lit. fb. (uzasadnienie)
„Branntweinessig” (ocet spirytusowy) jest w Niemczech tradycyjną nazwą octu, który nie jest uzyskiwany z okowity z wina gronowego w rozumieniu wyrobu wymienionego w załączniku II część I pkt 4, lecz z alkoholu pochodzenia rolniczego. Na podstawie przepisów dotyczących napojów spirytusowych dotyczących nazw złożonych nazwa „Branntweinessig” nie byłaby już dopuszczalna.
[DS: MAM NADZIEJĘ, ŻE KONSUMIENCI ZROZUMIEJĄ, ŻE MIMO NAJSZCZERSZYCH STARAŃ, NIE MOŻEMY NA TO POZWOLIĆ]
 
Zał. II, cz. I, p. 14ea.
Topinambur może być słodzony do maksymalnie 20 gramów cukru (wyrażonego jako cukier inwertowany) na litr gotowego wyrobu w celu dopełnienia ostatecznego smaku produktu.
[DS: CIEKAWE JAK SPRAWDZIMY, W JAKIM CELU DODANO KAŻDY GRAM CUKRU]
 
Zał. II, cz. I, kat. 1, lit. a(II).
napój spirytusowy wytwarzany wyłącznie w drodze fermentacji alkoholowej i destylacji soku z trzciny cukrowej, posiadający właściwości zapachowe specyficzne dla rumu oraz zawartość substancji lotnych równą lub większą niż 225 gramów na hektolitr alkoholu 100 % obj. Ten napój spirytusowy można wprowadzać do obrotu, używając wyrazu „rolny”, jako kwalifikatora nazwy prawnej „rum”, wyłącznie jeśli posiada on wszelkie zarejestrowane oznaczenia geograficzne francuskich departamentów zamorskich i autonomicznego regionu Madery.
 
Zał. III.
(...) Średni wiek brandy odciągniętej z warstwy solera oblicza się korzystając z poniższego
wzoru:
t̅ = Vt / Ve,
gdzie:
– t oznacza średni wiek, wyrażony w latach
– „Vt” równa się całkowitej objętości zapasów w systemie leżakowania wyrażonej w litrach czystego alkoholu,
– „Ve” równa się całkowitej objętości produktu zlanego z systemu w celu jego wydania w ciągu roku, wyrażonej w litrach czystego alkoholu.
[DS: NARESZCIE ! WZÓR NA LEŻAKOWANIE DYNAMICZNE SOLERY !] - czytamy m.in. w dokumencie.
 
Zobacz także: PE debatował o... ryżu
 
Opracował: TP

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

 • 15-03-2019 18:37:25 | odpowiedz
  Natenczas Wojski chwycił na taśmie przypięty
  swój róg bawoli, długi, centkowany, kręty,
  jak wąż boa, oburącz do ust go przycisnął,
  wzdął policzki jak banię, w oczach krwią zabłysnął,
  ryknął groźnie jak żubr zanim padnie bez życia
  i runął na ziemię nieprzytomny z przepicia.

  Trybunał Moralności Publicznej
  www.pikier.com
  Proszę o rozpowszechnianie
 • 15-03-2019 22:03:10 | odpowiedz
  Brawo Panie Dobromirze!
  Sami wyborcy tę miernotę wynieśli na piedestał wybierając te szumowiny do PE poza kilkoma ludźmi takimi jak Pan, panie Sośnierz. Ten człowiek-pijanica to jest zero. Dosłownie ZERO. On na niczym konkretnym się nie zna poza piciem C2H5OH. Sami sobie jesteście winni wyborcy bo, jesteście zwykłe matoły.
  Po co się tak ekscytować, proszę 13 514 872 matołów głosujących za wstąpieniem do UE. Trzeba o tym było myśleć w 2003 podczas referendum, proszę 13 514 872 matołów. No i jeszcze ten błysk geniuszu w A.D. 2009 – Traktat Lizboński panów Kaczyńskich. Aż im pióro pokazało gest Kozakiewicza, ale też nie pomogło, proszę 13 514 872 matołów.
  W sumie wszyscy siedzą w gównie po szyję a więc cicho sza umysłowe niemoty.
  „Unia” mówiła, że „da” tylko nie dosłyszeliście, że „w dupę”. 14 mln matołów dedykuję wierszyk:
  ”Koci, koci, łapci,
  pojedziem do babci,
  ale ani słówka,
  bo babcia Żydówka”
  Chciał naród polski Unii to ją ma. Koniec kropka.
  Referendum w Polsce w 2003 roku – referendum ogólnokrajowe w sprawie przystąpienia Polski do Unii Europejskiej: „Czy wyraża Pani / Pan zgodę na przystąpienie Rzeczypospolitej Polskiej do Unii Europejskiej?”
  TAK 13 514 872 / 77,45%
  NIE 3 935 655 / 22,55%
  Głosy ważne 17 450 527 / 99,28%
  Głosy nieważne 126 187 / 0,72%
  Razem 17 576 714 / 100,00%
  Frekwencja 58,85%
  Frekwencja wymagana 50,00%
  Stanisław Michalkiewicz: „Warto zwrócić uwagę, że subwencje, jakie przez ostatnie 14 lat Polska uzyskała z Unii Europejskiej (146 mld euro), po odjęciu od nich wpłaconych w tym czasie przez Polskę składek (47 mld euro), a następnie podzielone przez 14, wynoszą 7 mld euro rocznie. Jest to, według aktualnego kursu, równowartość 28 mld złotych. Tymczasem w rekordowo korzystnym dla rządu i finansów państwowych roku 2017, koszty obsługi długu publicznego wyniosły 28,6 mld złotych, co oznacza, że subwencje netto z UE przeznaczamy w całości na obsługę długu publicznego, czyli przekazujemy lichwiarskiej międzynarodówce.”
 • 16-03-2019 11:00:48 | odpowiedz
  Międzynarodówka filipińska

  Jelcyn, Kwaśniewski, Schulz i Juncker;
  Każdy przezwany został „trunker”.
  W Brukseli wielu innych bywa,
  Co „filipińsko” też się kiwa.
  Procentów Międzynarodówka
  Bełkocze po angielsku słówka.
  „Trudno się dziwić, akcent mamy…”
  Tłumaczą rozpasane chamy.

  Kielichem stoi więc Europa:
  Już od dotowanego chłopa
  Po eurokratę bez matury.
  Który w delirium plecie bzdury
  O tym, że „zbędne jest sumienie”.
  Ale nadejdzie otrzeźwienie,
  Gdy głowy się potoczą puste!
  Ktoś zbierze je w islamską chustę…

 • ciekawa interpretacja, czyli o tym jak czytać ze zrozumieniem

  http://www.pardon.pl/artykul/7983/seks_wg_korwina-mikke_najlepiej_z_mlodymi_i_glupim To jest dowód na to, że również mężczyźni niewiele wynoszą ze szkół, ot chociażby średnio z czytaniem ze...
 • Jak będzie wyglądać Polska za kilka lat?

  Zacznę swoj post od prognozy o której mało sie mówi, ze wzgledu na nie poprawny politycznie charakter. Przy założeniach ( ustrój polityczny,wydatki rządowe - ceteris paribus) z punktu widzenia...
 • 8 kwiecień 2009: Tę sprawę powinien sąd ocenić

  Słucham i czytam p. JKM od lat z górą dwudziestu i przez te wszystkie lata nie zdarzyło się, abym mógł stwierdzić, że wypowiadając się na dowolny temat pomylił się w sposób oczywisty, zaprzeczył...
 • Konopia..

  Witam, ostatnio w necie spotkałem bardzo interesujący film na temat marihuany... Cóż nie od dziś wiadomo ze jest to "problem" nr 1 w Polsce jak i na Świecie co z tym zrobić jeżeli ktoś będzie...
 • Ochrona konsumentów - wady znam, ale zalety też są! Czy nie? :)

  Witam wszystkich, Temat szeroko rozumianej ochrony konsumenta, norm bezpieczeństwa i tym podobnych. Ponieważ jesteśmy na forum JKM, interesowałoby mnie również zdanie JKM. Jego jedyne...
 • Koncesje

  Kaj można znaleźć pełny spis działalności koncesjonowanych?

Poczytaj również