Kontakt

Aby stale rozwijać portal, potrzebne są środki finansowe, wspomóż nas wpłacając dowolną sumę na konto:
Oficyna Konserwatystów i Liberałów
Ul. 3 Maja 100/1
05-420 Józefów
Numer konta: 58114020040000350235899194
Wiadomości
Konkurs

Brak aktywnych konkursów

Newsletter

Darmowy newsletter z aktualnymi wiadomościami z Korwin-Mikke.pl w Twojej skrzynce e-mail.

08-08-2018 06:15:00

Szokujące informacje Krzysztofa Karonia

OPINIA: Mamy w Polsce 16 milionów pracujących ludzi. Połowa z tych ludzi nie potrafi robić nic pożytecznego - powiedział p. Krzysztof Karoń w rozmowie z kanałem "Media Narodowe".

 

- To jest kilka milionów ludzi - zaznaczył p. Karoń. - I co roku ze szkół i uczelni wychodzi kolejne pół miliona ludzi, którzy są niezdolni do pracy - powiedział p. Karoń. - Te obecne protesty artystów, intelektualistów, sędziów itd., itd., to są wszystko ludzie, którzy robią w tzw. sferze niematerialnej. Oni nie potrafią sobie butów zawiązać, nie mówiąc o wyprodukowaniu jakiejkolwiek rzeczy. Oni nic nie potrafią i to są już całe generacje, całe rody, całe klany, całe kasty. I oni chcą, żeby było tak jak było - zauważył badacz marksizmu.

 

Zobacz także: Karoń: Postępowcy chcą zanegować jakąkolwiek konkurencję

 

Źródło: youtube.com

Opracował: GK

drukuj

poleć znajomemu

Aby dodać komentarz musisz się zalogować

Komentarze

 • 08-08-2018 07:23:40 | odpowiedz
  Jakby ten "badacz marksizmu" Krzysztof Karoń rzeczywiście "zbadał marksizm", to by wiedział, że jedną z jego głównych cech jest właśnie pogarda dla "sfery niematerialnej". W PRLu i innych "demoludach" nie liczyło się usług do dochodu narodowego, bo uważano, że najważniejsze są parowozy, szynka i paczka sportów. Tymczasem "sfera niematerialna" jest tak samo ważna dla człowieka jak dobra materialne. Zresztą w krajach Zachodu podstawowe potrzeby materialne już dawno zaspokojono i ludzie realizują się raczej poprzez podróże, hobby, wizyty w restauracjach i na koncertach.

  Co do tego, czy bardziej potrzebni są ci "co potrafią wyprodukować rzeczy" czy artyści i intelektualiści, to powinien rozstrzygać rynek. Jeśli do górników albo rolników trzeba dopłacać z budżetu, to znaczy, że nie tylko są oni niepotrzebni ale wręcz szkodliwi. To samo dotyczy tych "artystów i intelektualistów" którzy są opłacani z budżetu. Ale jeśli artysta potrafi się samodzielnie utrzymać sprzedając książki lub bilety na koncert, to jest on jak najbardziej potrzebny.
  Co do sędziów, to chyba jest potrzebny ktoś, kto będzie rozstrzygał, do kogo należy miedza, kto zawinił w wypadku drogowym albo kto ukradł rower.
  • 08-08-2018 07:29:00 | odpowiedz
   Ciekawe zresztą, kiedy wreszcie "badania marksizmu" tego Karonia doprowadzą wreszcie do właściwej konkluzji. Otóż marksistą jest ten, co nienawidzi kapitalizmu - czyli właśnie np. Krzysztof Karoń i jego zwolennicy.
   • 08-08-2018 07:52:34 | odpowiedz
    Z pierwszym wpisem się w większości zgadzam, ale nie wiem, skąd w drugim sugestia, iż p.Karoń nienawidzi kapitalizmu.
    • 08-08-2018 09:30:39 | odpowiedz
     Karoń:
     "Jeśli ktokolwiek, nie określając precyzyjnie uwarunkowań społecznych i politycznych, promuje zasady tzw. wolnego rynku, który jest teoretycznym produktem szkockiego i angielskiego Oświecenia, a tym bardziej zasady tzw, kapitalizmu, który jest nieuchronnie zdegenerowaną formą idei wolnego rynku, to oznacza, że promuje system ekonomiczny, ktory musi prowadzic do ekonomicznego wyzysku i politycznego zniewolenia społeczeństwa.

     Wolny rynek może funkcjonować tylko w ramach systemu społecznego, który tworzy pozaekonomiczne warunki zapobiegające jego degeneracji do formy kapitalizmu. Takich warunków nie ma w żadnej wersji ideologii liberalizmu, ani klasycznego, ani współczesnego."
     http://www.historiasztuki.com.pl/025-00-07-LIBERALIZM.php

     Jakbym czytał "Kapitał" Marksa. A wiem co mówię, bo w młodości prawie udało mi się przeczytać cały I tom (uważałem, że trzeba poznać ideologię wroga). I mogę powiedzieć, że ten Karoń to dokładnie taki Marks - bzdury ekonomiczne i przede wszystkim przebijająca z każdego zdania nienawiść do kapitalizmu, liberalizmu i wolnego rynku.
     KRZYSZTOF KAROŃ = KAROL MARX
     • 08-08-2018 18:21:44 | odpowiedz
      Polska wtedy będzie normalnym państwem gdy ludzie przestaną się zwracać do policjanta "panie władzo".
      W totalitarnym państwie, wszystko można zrobić z człowiekiem. Wskaźnikiem czy państwo jest totalitarne, jest kwestia posiadania broni, jak napisał wybitny pisarz i człowiek p. Józef Mackiewicz. III RP – wg jego kryterium – jest bez wątpienia państwem totalitarnym.

      Dlatego żyd rozbraja teren. Pamiętajcie, że wszędzie gdzie wchodził bolszewicki bandyta to pierwszym zarządzeniem było zdanie wszelkiej broni w tym zabytkowych przecudnych szabel jak na Litwie w 1940 co pięknie opisał nasz geniusz, pan Józef Mackiewicz w „Drodze donikąd” i innych swoich wydawnictwach.

      (P.S. Cała fenomenalna twórczość Józefa Mackiewicza jest godna polecenia – czytajcie proszę a będziecie mądrzejsi i bardziej odporni na manipulacje)
     • 08-08-2018 21:25:43 | odpowiedz
      Masz rację, Karoń to marksista i wzorem wielu marksistów jest "człowiekiem bez życiorysu". Karoń szerzy marksizm wmawiając ludziom że go zwalcza
      • 09-08-2018 00:37:13 | odpowiedz
       Każdy cwaniak trafi na większego od siebie. I tu go pięknie rozszyfrowałeś. To jest własnie odpowiedź, dlaczego ten dzimboł bez życiorysu, poświęca marksizmowi 99,99% czasu.
       Gratuluję Większemu Cwaniakowi. Szczerze.
       • 09-08-2018 00:38:44 | odpowiedz
        Pan Karoń pracuje jak mikroprocesor. restart - mówi wg algorytmu - przerywa wątek - odkłada do pamięci - mówi wg algorytmu - przerywa wątek - odkłada do pamięci - mówi wg algorytmu – skok warunkowy jeśli prof Tadeusz - przerywa wątek - odkłada do pamięci – warunkowy powrót z podprogramu – skok do dr Alina - przerywa wątek - odkłada do pamięci - wraca - wraca - przerywa wątek - odkłada do pamięci - stop ... . Język maszynowy jest w sam raz dla lemingów tak jak kiedyś dźwięki fujarki tego szczurołapa który wyprowadził dzieci przy jej pomocy. Ot i cały p. Karoń. Ten jego bełkocik nie da się nawet porównać do logicznej, klarownej i przejrzystej mowy pani dr Aliny Ciborowskiej, bardzo mądrej i wykształconej kobiety. Krzysztof Karoń to taki "bolek de lux v2.0".
     • 09-08-2018 07:35:05 | odpowiedz
      No tak, ale co do degeneracji cywilizacji białego człowieka ma rację. Szkołę Frankfurcką też krytykuje, zresztą wskazując tę sektę jako współodpowiedzialną tej sytuacji.
      Gratuluję samozaparcia. Ja "Manifest" przeczytałem gdzieś tak do połowy, choć to jest w porównaniu z "Kapitałem" niewielka broszurka. Te brednie mogły porwać masy w tamtych czasach, ale dzisiaj ludzkość nauczona doświadczeniem powinna toto traktować jako ostrzeżenie.
  • 08-08-2018 09:31:00 | odpowiedz
   "Jeśli do górników albo rolników trzeba dopłacać z budżetu, to znaczy, że nie tylko są oni niepotrzebni ale wręcz szkodliwi. To samo dotyczy tych "artystów i intelektualistów" którzy są opłacani z budżetu."

   Rodzi się pytanie: kto decyduje o tym do kogo/czego TRZEBA dopłacać?
   Szkodliwość jest nie w górnikach itd lecz w samej "idei" "dopłacania" z budżetu. Z tej "idei" żyją rzesze urzędników, działaczy partyjnych i związkowych, pt pseudoartystów i ogólnie cwaniaków. Nawet interwencyjne dopłaty wiążą się ryzykiem wzrostu roszczeń i w efekcie zwiększania dopłat - coś jak prawo Prkinsona. Może jedynie kilka instytucji kultury narodowej mogłoby być finansowane z budżetu z wpisaniem ich do konstytucji - cała reszta na żywioł, czyli wolny rynek. Wtedy okazałoby się czy p. Karoń ma rację czy nie.

   "Zresztą w krajach Zachodu podstawowe potrzeby materialne już dawno zaspokojono..."
   A czy w Polsce też już zaspokojono? Chyba jeszcze nie, dlatego grabienie wszystkich podatników żeby dla garstki zaistniał np. jakiś artysta ("na kolana chamy, śpiewa Lucjan Pavarotti") jest delikatnie mówiąc nie fair.

   P. Karoń ma o tyle rację, że jeśli proporcja pt. dyletantów jest druzgocząco wysoka to mamy "idiokrację" (termin wzięty z amerykańskiego filmu)- garstka cwaniaków za pomocą demokratycznej większości głąbów przeforsowuje zasady prawa dające im wolną rękę w przekupywaniu "dopłatami" kolejnych pierdylionów swojego elektoratu darmozjadów i pożytecznych idiotów i kółko się zamyka - nikt inny nie będzie rządził. Jeśli uprzemy się że musimy mieć "demokrację" bez żadnych "bezpieczników" to chyba jest to nawet nieuniknione. Tylko że to wariant "równia pochyła", ten system musi się w końcu sam zawalić, czym później tym z większym hukiem i gorszymi skutkami.
   • 08-08-2018 23:29:48 | odpowiedz
    JAKIE "KILKA INSTYTUCJI KULTURY NARODOWEJ"... ?? NO WLASNIE MAMY "KILKA"...
    • 09-08-2018 09:49:28 | odpowiedz
     Np. Muzeum Auschwitz, Muzeum Narodowe i jeszcze może ze trzy inne, Teatr Narodowy, Biblioteka Narodowa... I w zasadzie wystarczy, choć może jeszcze by można dozbierać do 10.
  • 08-08-2018 23:25:05 | odpowiedz
   "Co do sędziów, to chyba jest potrzebny ktoś, kto będzie rozstrzygał, do kogo należy miedza, kto zawinił w wypadku drogowym albo kto ukradł rower."

   ALE TEN KTOS POWINIEN KIEROWAC SIE UCZCIWOSCIA I LOGIKA, CZEGO O OBECNAJ KASCIE POWIEDZIEC NIE MOZNA. TO SA SZKODNIKI.
 • 08-08-2018 08:40:06 | odpowiedz
  Widziałem jak młodemu prawnikowi żona wiązała buty.
 • 08-08-2018 09:48:37 | odpowiedz
  a co wytwarza ten Karoń, wie ktoś? no i 'zapomniał' wspomnieć o najwazniejszej grupie, co niczego nie wytwarza- o księżach :)
  • 08-08-2018 10:21:41 | odpowiedz
   Karoń wytwarza filmiki na YouTube.
  • 08-08-2018 21:59:15 | odpowiedz
   On ma/miał firmę "Lettero Karoń" zajmującą się Color Matchingiem oraz produkcją sprzętu biurowego dla grafików itp.
   Jest również autorek książki o kolorze.
   • 08-08-2018 22:46:51 | odpowiedz
    Czyli wytwarza filmiki na YouTube oraz dobiera kolory.
   • 09-08-2018 00:42:19 | odpowiedz
    To wasza wtyczka, ciekawe 997.
    Z p. Karoniem to jest taka sama sprawa jak z „bolkiem”. Prosty człowiek nie ufa ludziom wykształconym takim jak p. Braun. Oni ufają podobnym do siebie, tak jak jest to w stadzie zwierząt. Kiepsko na tym wychodzą – patrz kilkadziesiąt milionów oszukanych przez analfabetę Wałęsę – ale takie jest życie. Z Karoniem będzie tak samo. Euforię zwieńczy wstyd i płacz.
    Swój dobry nawet jak jak ma podstawówkę i nie potrafi zakończyć żadnej myśli.
    Kolejny „mateusz kijowski” wystrugany z banana przez tajniaków.
    Nie mogę! Facet ma jak sam mówi pełną szkołę podstawową a martwi się równaniem Schrödingera.
    Nie wiem czy dosłucham do końca, czy nie pęknę ze śmiechu.
    Jest ciężko. Ale słucham dalej …
    P.S. Równanie Schrödingera – jedno z podstawowych równań nierelatywistycznej mechaniki kwantowej (obok równania Heisenberga), sformułowane przez austriackiego fizyka Erwina Schrödingera w 1926 roku. Równanie to pozwala opisać ewolucję stanu układu kwantowego w czasie w sposób znacznie dokładniejszy, niż czyni to mechanika klasyczna.

    Zacytuję „Anonimowy” z 29 grudnia 2017 16:31
    Krzysztof Karoń to dyletant który czytając różne źródła filozoficzne i socjologiczne próbuje zbudować własną „filozofię” a właściwie doktrynę ideologiczną. Słowem „ideologia” i „sztuka” posługuje się najczęściej. Uważam że sprawia mu wielką przyjemność bycie na przekór tradycji zachodniej naukowości i wypracowanych przez nią metod. Są tylko dwie możliwości dlaczego pan Karoń stręczy się jako znawca historii sztuki oraz nauk społecznych. Albo to zwykły hochsztapler żądny zemsty i subiektywnej sprawiedliwości, że go może kiedyś nie przyjęli na studia humanistyczne, albo celowo szkolony agent zadaniowany do skłócania środowisk konserwatywno-prawicowych o poglądach wolnościowych. Nie widzę innej możliwości. Uczciwy człowiek będący amatorem filozofii, teorii sztuki itp. nie będzie stroił się jako ekspert i publicznie wypowiadał się na tematy co do których sam uważa się jako dyletant. Sam ten fakt, że tak mówi jest postawą nie uczciwą wobec autorytetów w dziedzinie filozofii i teorii sztuki jak na przykład prof. Piotr Jaroszyński, prof Henryk Kiereś i wielu takich jak oni z różnych uczelni na których powinno się kierować uwagę. Pan Karoń tego nie czyni.
    całość tutaj:
    http://misjakultura.blogspot.com/2017/09/kim-jest-krzysztof-karon.html
    • 09-08-2018 07:59:47 | odpowiedz
     "Uważam że sprawia mu wielką przyjemność bycie na przekór tradycji zachodniej naukowości"
     Oglądałem parę filmików tego pana i nie dopatrzyłem się inkryminowanego mu, powyższego grzechu. Krytykuje zagarnięcie zachodnich szkół wyższych przez komunoidalnych agitatorów. Nie podoba mu się rewolucja seksualna i sprymitywienie młodych pokoleń - mnie też nie. Żaden z nas nie wie tak naprawdę, kim on jest, więc stawianie takich kategorycznych osądów w ciemno jest niepoważne. Jeszcze trochę, a zostanie ruskim agentem, bo tak najprościej.
  • 08-08-2018 22:08:52 | odpowiedz
   Uzupełnienie:

   Książki Krzysztofa Karonia "Color management: teoria i praktyka":
   https://w.bibliotece.pl/2088579/Color+management
   I "Techniki druku i komputer"
   https://w.bibliotece.pl/2088890/Techniki+druku+i+komputer

   Strona firmy:
   https://lettero.com.pl/
   • 08-08-2018 23:35:49 | odpowiedz
    U... TO NAWET W 2 JEZYKACH... TO CI PRODUCENT... JESLI W TYCH DZIELACH TAK SZAFUJE ZNACZENIAMI POJEC JAK W SWYCH WYWODACH POLITYCZNYCH, TO FAKTYCZNIE TWORZY NOWA, TECZOWA, JAKOSC... :)
  • 10-08-2018 08:48:16 | odpowiedz
   Wytwarza wiedzę i ją sprzedaje... http://www.historiasztuki.com.pl/

 • Jak zwalczyć biurokracje?

  Biurokracja jak i wielu biurokratów to ludzie cechujący się psychozą zawodową.90% urzędników chcąc nie chcąc bronić swoich posad jest w stanie klamać a nawet wierzyć, że ich praca jest niezbędnym...
 • Aborcja

  znalazłem ciekawą osobę. Podaje link do artykułu o niej: http://interia360.pl/on-i-ona/artykul/urodzona-w-trakcie-aborcji,21296
 • Stocznie i stoczniowcy

  P. Januszu, pamiętam Pańskie wypowiedzi nt. stoczni - że trzeba je zlikwidować, bo jak coś jest nierentowne, to po co trzymać takie coś. A czy Pan wiedział, że stocznie niemieckie są wspierane i...
 • Czemu kara śmierci?

  To ja też pozwolę sobie założyć wątek.Mam nadzieję ,że się nie powtarzam. Otóż jestem przeciwnikiem kary śmierci! Wiem,że to pewnie niedobrze tak mówić na forum jej zwolennika, ale nie mogę...
 • Liberalny-konserwatyzm w czarnych barwach

  Patologie i problemy społeczne socjalizmu wszyscy znają. Państwo zabiera i (przy sporym marnotrastwie) rozdaje spowrotem 2/3 pieniędzy. Edukacja państwowa stoi na bardzo niskim poziomie. Fatalna...

Poczytaj również

 • Michalkiewicz wyrzucony z Domu Polskiego w Auckland | 22-02-2019 06:15:00

  INFO: Red. Stanisław Michalkiewicz został wyrzucony z Domu Polskiego w Auckland w Nowej Zelandii - podaje nczas.com.

 • Rząd opodatkuje Ubera | 21-02-2019 18:30:00

  FUTURO: W ciągu najbliższych kilku tygodni rząd ma przyjąć ustawę, która ureguluje działalność aplikacji przewozowych w Polsce i sprawi, że Uber zacznie płacić podatki - donosi portal spidersweb.pl.

 • Węgry oskarżają Sorosa o sterowanie UE | 21-02-2019 12:30:00

  INFO: Węgierski rząd przygotował nową kampanię medialną, która sugeruje, że lewicowy miliarder Jerzy Soros stoi za unijną polityką otwartych granic dla "uchodźców".

 • Prezydent Warszawy promuje pedofilię? | 21-02-2019 06:15:00

  OPINIA: Kurator Małopolski p. Barbara Nowak ostro skrytykowała nową "Deklarację LGBT" ogłoszoną przez prezydenta Warszawy p. Rafała Trzaskowskiego.

 • MSZ: Polska nie przestanie ścigać Michnika | 20-02-2019 12:30:00

  INFO: MSZ nie odpuszcza w sprawie ekstradycji p. Stefana Michnika. Ambasador Szwecji został wezwany na dywanik - donosi dziennik.pl.

 • Trump: Socjalizm umiera | 20-02-2019 06:15:00

  OPINIA: Prezydent Donald Trump zapowiedział walkę z "socjalistyczną tyranią", a początkiem tego ma być obalenie JE Mikołaja Maduro z Wenezueli.

 • PolEXIT chce współpracy z parią KORWiN | 19-02-2019 18:30:00

  INFO: CEP Stanisław Żółtek, szef PolEXIT-u, ujawnił, z kim chciałby startować do PE - podaje polsatnews.pl.

 • Korwin-Mikke komentuje słowa żydowskiego ministra | 19-02-2019 12:30:00

  OPINIA: Zdaniem p. Janusza Korwin-Mikkego, najbardziej oburzającym stwierdzeniem w wypowiedzi izraelskiego ministra jest zdanie, że "Żydzi nie zapomną i nie przebaczą". - podaje nczas.com.

 • Polscy Żydzi oburzeni słowami izraelskiego ministra | 19-02-2019 06:15:00

  INFO: Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w RP wyraził oburzenie słowami ministra spraw zagranicznych Izraela Israela Katza, który powiedział, że "Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki" - podaje interia.pl.

 • Polsko-żydowska przyjaźń to fikcja | 18-02-2019 18:30:00

  OPINIA: P. Wojciech Sumliński, dziennikarz śledczy, napisał na Twitterze, że "tylko ślepiec lub ignorant może bredzić o przyjaźnie polsko-żydowskiej".

 • Piotrowski: UE została porwana przez komunistów | 18-02-2019 12:30:00

  OPINIA: Przed wielu laty UE została porwana przez komunistów, socjalistów i liberałów - powiedział w rozmowie z portalem Onet CEP Mirosław Piotrowski, twórca nowej partii politycznej - Ruch Prawdziwa Europa - Europa Christi.

 • Korwin-Mikke: Hitler miał podobny pomysł | 18-02-2019 06:15:00

  OPINIA: P. Janusz Korwin-Mikke skrytykował pomysł p. Cezarego Kaźmierczaka z Warsaw Enterprise Institute, który opiera się na masowym sprowadzeniu do Polski imigrantów - czytamy na portalu nczas.com.

 • Korwin-Mikke ostro o roszczeniach żydowskich | 17-02-2019 15:15:00

  INFO: Prezes Janusz Korwin-Mikke skomentował fakt ponaglenia Polski przez przedstawicieli USA do spłaty żydowskich uroszczeń - podaje nczas.com.

 • Kara śmierci dla dilerów narkotykowych? | 17-02-2019 06:15:00

  INFO: Amerykański Twitter szaleje po tym, jak prezydent Donald Trump zasugerował wprowadzenie kary śmierci dla dilerów narkotykowych.

 • Zybertowicz nie przeprosi Wałęsy | 16-02-2019 15:15:00

  INFO: Prof. Andrzej Zybertowicz w rozmowie z Polsat News stwierdził, że nie przeprosi p. Lecha Wałęsy za słowa o jego współpracy z SB.